Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada İngilizce Konuşmak

Rüyada İngilizce konuşmak neye işarettir?

İzmir’in arka sokakları olarak bilinen ve çok uzun yıllardır gitmediğim ancak geçmişte birkaç kez gitmiş olduğum, namazgah tarafta dolaşırken eve dönmek üzere bir sokağa giriyorum, sonra bu sokak uzatır diyorum, sokakta yamaç gibi bir yere tırmanırken buluyorum kendimi ve sonra kendimi yavaşça aşağıya bırakıyorum ve iniyorum. İndiğim yerde bir gecekondudan kız yurdunun pembe binasını görüyorum, varyanta doğru yürüyorum, bir yamaç yola çıkıyorum çok dikmiş çıkamayınca inmek istiyorum zorlanıyorum yavaşça aşağı kayıyorum. Ev gecekondudan bozma beton 2 katlı bir ev. Evin önünde ve içinde çamaşırlar serili, çamaşırlar karışık ama temiz yıkanmış, kurusun diye evin önüne ve içine sobanın etrafına asılmış.

Evden 50-60 yaşlarında bir adam çıkıyor, başında kasket var, amca ile selamlaşıyoruz beni eve davet ediyor ve birlikte içeri giriyoruz, ben bu evi tanıyorum daha önce gelmişlik hissim var, sonra yaşlı kadın da beni tanıyor “siz daha öncede gelmiştiniz yanızda bir kadın vardı Tülin hanımdı” diyor (meslektaşım). Bir intihar vakasından sonra gitmişiz, Tülin ile gittiğimiz evin salondayken kadın beni bir odaya sokuyor “uyu” diyor burada ve ben içeri giriyorum uyuyorum, orada bir genç kadın var, sonra rüyamda karabasan görüyormuşum ve “”ıdidnt ıdidinıt”” diyerek uyanıyorum. Rüyamda bir iç rüyada bu İngilizce kelimeyi tekrarlıyorum net olarak duyuyorum, başka şeylerde söylüyorum (İngilizce bilgim yok denecek kadar) bu sırada başka bir arkadaşımın sesini duyuyorum gayet iyi İngilizce konuşuyor ama uyuyor diyor. Gene aynı İngilizce kelimeleri tekrarlayarak uyanıyorum.

Rüyada İngilizce konuştuğunu görmek yorumu

Adem merhaba, öncelikle söylemeliyim ki gördüğün rüyadaki bazı unsurlar çok güçlü mesaj taşıyor ama bu unsurlar arasında güçlü bir bağ yok, bu durum senin şu anda gerçek hayatında ciddi bir kafa karışıklığı yaşadığını temsil etmektedir.

Rüyanın ilk bölümü geçmişte sahip olduğun ancak şu anda elinde olmayan bazı şeylere özlem duyduğunu ifade etmektedir, nedir bunlar dersen; umut, hayal, huzur, emniyette olmak gibi fiziki olmayan şeyler, duygular denilebilir. Bu konuda en iyi açıklamayı kendin yapabilirsin.

Rüyanın ikinci bölümünde geçen olaylar ve konuşmalar geçmişte yaşanan bazı şeyleri hala sorguladığını, o zamanlar yaşanan bazı şeylerin cevabını halen bulamadığını göstermektedir. Rüyanın en ilginç ve önemli kısmı rüya içinde gördüğün rüya kısmıdır çünkü bu tür rüyalar kısa zamanda gerçekleşir. Rüya içinde karabasan gördüğünüz söylüyorsun. Öncelikle karabasan sayfasını incelemeni rica ediyorum. Orada anlatıldığı gibi önemli olan konu bu karabasanı tetikleyen sebebi bulmaktır ki rüyada geçen İngilizce “I did not – ben yapmadım” cümlesinde gizlidir ve geçmişten gelen bir pişmanlığın hala içinde bir yara olduğunu anlatmaktadır.

Sayfaya başlığını veren rüyada İngilizce konuşmak konusu incelenirse rüyada İngilizce konuştuğunu görmek rüyayı gören kişinin kendini daha özgür hissetmek ve bu özgürlüğü doyasıya yaşamak istediğini ifade eder.

“Rüyada İngilizce Konuşmak” için bir yanıt

Hayırlı Günler. Rüyamı anlatmadan önce şunu belirtmek istiyorum. Sevdiğim adam türk değil, yabancı. Ben rüyamda karanlık bir odadaydım. Sanırım camın önünde sevdiğim adam ve sarışın bir erkek çocuğu oturuyordu. Sevdiğim adam bana bakarak ve de gülümseyerek İngilizce bir şeyler söylüyordu. Ben ise ona gülümsemiyordum, mutlu olduğumu belli etmeyerek şaka yapıyordum.

Ama sonra sevdiğim adamın sözlerini tekrar ediyordum. Hepsini gözlerinin içine bakarak ve gülümseyerek tekrar etmiştim. Hemen sonra da o sarışın erkek çocuğunun yanağından öptüm. Ve sevdiğim adamın gözlerine bakarak keşke bizim de böyle bir çocuğumuz olsa dedim. Sanırım sonra üçümüz sarılıyorduk. Rüya böyleydi.

Ben bu rüyada sevdiğim adama çok anlamlı bakıyordum. O bakışlar çok etkiledi beni. Ayrıca çocuğu da çok şefkatli öpmüştüm. Her şey çok gerçekciydi. Şimdiden çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir