Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Bir Şeyi İnkar Etmek

Rüyada bir şeyi inkar etmek neye çıkar?

Ben bugün bir rüya gördüm, rüyamda bir kız bebeğim vardı, 1 yaşında falan ama ben benim olduğunu bilmiyorum, hatırlamıyorum çocuk sahibi olduğumu. Rüyamda annanemle kuzenim çocuğun benim olduğunu söylüyorlar, babasının da 2 yıl önce ayrıldığım eski sözlümün olduğunu.

Ben inkar ediyorum ama çocuk gerçekten bizim çıkıyor, bu olay üzerine eski kayın pederim ile kaynanam yanıma geliyorlar, eski sözlümle görüntülü konuşturuyorlar beni, yanındaki herkes tebrik ediyor bizi, geleceğim hemen diyor, sonra ben çocuğumuzu kucaklayıp ona gösteriyorum. Bu ne demektir?

Rüyada bir şeyi inkar etmek tabiri

Rüyada bir şeyi inkar etmek gerçek hayatınızda üzerinizden atmak istediğiniz bazı duygular yaşamakta olduğunuzu veya size bir şeyin zorla kabul ettirilmeye çalışıldığını temsil eder. Rüyada cayma, çürütme, itiraz etmek, kabul etmeme, karşı çıkma, karşı gelme, muhalefet etme, reddetme, tekzip etme, yadsıma, yalanlama gibi terimlerde benzer anlam taşır.

Rüyada birisinin bir şeyi inkar ettiğini görmek rüya sahibi ile uğraşan rakipleri olduğuna ve rüyayı görenin arkasından yapılan dedikodular veya kurulan kumpaslar nedeniyle bir zarar görme tehlikesi ile karşı karşıya kalınacağına işaret eder.

Rüyada inkar teriminin rüya açıklaması burada kısa olarak verilmiştir. Bilindiği üzere bir rüyanın yorumlanmasında içinde bulunduğunuz ruh haliniz, yaşınız, cinsiyetiniz, eğitim ve sosyal durumunuz, rüyayı gördüğünüz zaman, gerçek yaşamınızdaki kaygılar ve sevinçler ile rüyadaki diğer tüm unsurlar, bu unsurların rengi, durumu, miktarı, nitelikleri birlikte değerlendirilmeli ve mümkün olabildiği kadar konuya pozitif yaklaşarak açıklama yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir