Rüyada İnsan Yaktığını Görmek

Rüyada insan yaktığını görmek ne demektir?

Rüyada insan yaktığını görmekAslında rüyamı tam anlamıyla hatırlayamıyorum, kısım kısım aklımda, rüyada yanımda bir erkek var, kesilmiş fakat kan olmayan insan elleri ve ayaklarını büyük bir ateşte yakıyoruz. Sonra bir nehrin üzerinde olan bir köprüden geçiyoruz ama sandalla, köprünün üstündeki sistem sandalı kaydırarak ileri götürüyor, 5 6 kişiyiz ve hava karanlık, sanırım bu nedenle suyu siyah pis görüyorum.

Suyu geçtikten sonra güneşli, kurak bir yere geliyoruz ve yine tanıdığımı hissettiğim ama kim olduğunu bilmediğim o erkekle birlikteyiz. Yerler inci çıkardığı söylenen hafif sarılı beyazlı midyelerle dolu ama içleri kurumuş içlerinde taze yeşil yapraklar koyulmuş öyle görüyorum, çok fazla şaşırıyorum sonra karşımıza yaşlı olduğunu anımsadığım ama cinsiyetini hatırlamadığım biri çıkıyor ve bize birinin intihar edişini anlatıyor, diyor ki “ayaklarını kesmiş”, o anlatırken ben o zamana gidiyorum, o kişinin intihar edişini izliyorum, yine bir erkek olduğunu görüyorum ama kim olduğunu bilmiyorum, bir deniz iskelesinde oturup ayak bileklerini yarıya kadar kesiyor ve suya atlıyor, çok üzülüyorum.

Sonra o anlatan kişinin olduğu kısma geri dönüyor rüyam, yaşlı kişi hala anlatıyor, “ayaklarını kesmiş te atlamış suya” diyor, “niye ayaklarını keser insan” diyor, dönüp o yaşlıya diyorum ki “yüzememek için, ölmek için”. Birde rüyamın hatırlamadığım bir yerinde çok yüksek yapıtlı bir hastane odasında olduğumu gördüm, çok şiddetli yağmur yağıyordu.

Sayın admin, bu sabah rüyamı ablama anlattığımda Antalya’da su baskını olduğunu söyledi ve o nehri yağmuru buna yordu. Önceden rüyalarımı tiye alırlardı, yaşanan bir kaç şeyden sonra artık benim bu konuda ciddi bir yeteneğim olduğunu düşünmeye başladılar ama ben korkudan başka bir şey yaşamıyorum, rüyalarımın bir çoğu kısmını hayatımda yaşıyorum ve psikolijim gitmiş durumda. Japonya‘daki tsunami felaketinden 1 hafta önce rüyamda odamdayım, her taraf dağınık ve dolaplarım, yok masa var, camın önüne yere konulmuş büyük bir masa ve bir anda penceremden dışarısı sularla doluyor, sonra ablam koşarak geliyor “abla çocuğu al” diyorum, odamda küçük bir erkek çocuğu daha varmış onu sonra görüyorum. 1 hafta sonra tsunamı oldu ablam arkadaşlarım herkes bir taraftan arayıp rüyamın çıktığı hakkında yorumlar yaptı ve Van depremi öncesinde de gördüğüm rüyada odamın sallandığını ama hiç bir eşyamın düşmediğini gördüm ve yine aynı tepkileri aldım, bunun gibi bir çok şey var, ben çok korkuyorum, beni bilgilendirin lütfen, rüyada insan yakmak neye işarettir? ciddi anlamda psikolojim alt üst durumda, delirme safhasına gelmek üzereyim. Gönderen Esin. Cinsiyeti bayan, Yaşı 21, Medeni durumu flört, Şu anki ruh hali sıkılmış, korkmuş, düşünceli, Subject: rüyada insan yakmak. Anahtar kelimeler: rüyada birini yakmak, kesik el, kesilmiş ayak, pis su, intihar eden birini görmek.

Rüyada insan yakmak nasıl yorumlanır?

Esin merhaba, bu güne kadar okuduğum, incelediğim ya da yorumladığım on binlerce rüya arasında bu kadar olumsuz unsurun bir arada olduğu ender rüyalardan birisi: kesik insan elleri ve ayakları, insan eti yakmak, siyah pis su, kurak yer, intihar etmiş kişi, birinin intihar edişini izlemek, çok şiddetli yağmur. Tüm bunlar senin gerçek yaşamında yaşama sevincini derinden etkileyen kötü bir olay yaşadığını ya da şahit olduğunu, bu olayın adeta bir duygusal kaos yaşamana yol açtığını göstermektedir. Umarım kolay atlatırsın.

Rüyanın ana unsuru olan rüyada insan yakmak analizine bakmak gerekirse rüyada insan yaktığını görmek rüyayı gören kişinin içinde olduğu gergin bir ilişkinin sinirlerini yıprattığını gösterirken rüyada birini yakmak aynı zamanda hayatının geri kalan kısmını huzursuzluk, başkalarına güvensizlik içinde yaşamasına sebep olduğunu ifade eder. Rüyanın son bölümünde yazdıklarına inanıyor ve katılıyorum. Bazı hassas yapıda ya da özel insanlar rüyalarında geleceğe yönelik kimi şeyleri görebilmekte ya da hissedebilmektedir.

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir