Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada İnsana Dönüşen At Görmek

Rüyada atın insana dönüştüğünü görmek neye çıkar?

Şu an oğlumla ailemin yanındayım. Rüyamda oturduğumuz evden farklı giriş kat, mutfak balkonu bir bahçeye ve ağaçlarla dolu bir yola bakan bir evde sadece oğlum ve ben vardık. Eve bir şeyler almam gerekiyor fakat param az, bakkala gidiyorum votka alınca bakkalın çırağı bana kızıyor “sen kadın başına nasıl içki alırsın” gibi (gerçekte de zaman zaman alkol kullanıyorum). Markete gidiyorum, bir reyonda çeşit çeşit kavurması yapılmış ve her bir çeşidin başında bir kız görevli var. Kızların hepsi bana “bu daha güzel, bundan al” diye ısrar ediyor ve gülüşüyorlar. Birinden elimle alıp tadına bakıyorum, yumuşak tuhaf bir tadı var, almıyorum.

Rüyada insana dönüşen at görmekTanıdığım eski bir arkadaşım elinde kocaman bir sepetle çeşitli meyve ve sebzeler uzatıyor “al” diye, adetli alıyorum, param az diye yine de çıkışta param aldıklarıma yetmiyor ve komşumuza para istemek için gidiyorum (gerçekte de samimi olarak görüşüyoruz), kapıyı gelini acıyor, beni içeri alıyor. Durumu anlatıyorum “bende de para yok” diyor ama yalan söylediğini anlıyorum, delirmiş gibi bakıyor korkuyorum. Evden çıkmak istiyorum, koridor ben gittikçe uzuyor çıkamıyorum. Oğlumu soruyor “evde tek mi” diye, “evet” diyorum ama bu seferde “oğluma mı bir zarar verecek” diye daha çok korkuyorum.

Sonunda çıkıp eve giriyorum. oğluma diyorum ki “bu komşu kötü niyetlenmiş, sakın ona inanma, bize zarar verecek”. O sırada mutfak kapısının önünde çocuklar “bomba var” diye kapıya vuruyor. Bakıyorum beyaz kapıya siyah yuvarlak bir bomba konulmuş, 3 tane kırmızı ışık yanıp sönüyor. Oğlumu alıp evden çıkarken annem giriyor durumu anlatıp çıkıyoruz. Bu bombayı komşumuzun yaptığını biliyorum, bizi evden çıkarıp ele geçirmek için. Dışarıda arabalarda, yaya bir sürü kişi peşimizde. Annemle oğlumu bir yere koyup onları kendi peşime düşürüyorum. Korkuyla kaçıyorum, koyuyorum atlatamıyorum. Büyük bir taş bina, is merkeziymiş, oraya giriyorum. Minare gibi yukarı doğru bir tünel var, giriyorum, demirlere tutuklanarak çıkıyorum, karanlık bekliyorum ayak sesleri kesiminde iniyorum.

O sırada orada çalışanlar işten çıkıyor, onlara karışıp çıkıyorum. Karanlık, yağmur yağıyor hafiften, yollar ıslak, bir yokuş çıkarken bir araba yanımda duruyor, arabayı süren bir kadın beni tanıdığı bir erkek çocuğuna benzetiyor “seni götüreyim” diyor. Arabaya biniyorum, kadın yalnız yaşıyor. “Kaç yaşındasın şimdi” diyor “14 yaşındayım” diyorum. Kadın beni erkek sanıyor, farklı olarak yaklaşıyor, çıkıyorum oradan. Gündüz büyük bir meydan, değişik arabalar, insanlar var, merakla gezerken bir at arabası, bağlı 2 at önünde bir adam bana bakıyor. Duruyorum atın biri kahverengi, diğeri arap atı, önümde duran Parıl Parıl parlıyor. Arap atını severken birden insana erkeğe dönüşüyor “korkma artık ben geldim, buradayım” diyor. Vücudu hala parlak, kaslı bir vücut, bu adam ünlü aktör (daniel craig) miş. (Gerçekte de yeni tanıştığım bir erkek var, onun vücudu da sportmen yapıda), attan insana dönüşen adam beni bir ahıra götürüyor. Orada simsiyah, kocaman, çok heybetli bir at var, onu sevmek için dokunuyorum, at yavaşça bana dönüyor, ön ayaklarıyla bana sarılıyor, bende ona sarılıyorum, alıp beni kucağına oturuyor, bende ona yaslanıyorum mutlu ve huzurlu hissediyorum. Ahırda 3-4 erkek var onlarda bu duruma çok şaşırıyor, atın dişi olduğu söyleniyor. Uyandım, 20 dk sonra ezan okundu. Son dönemde çok ciddi ölçüde maddi manevi sorunlar yaşıyorum. 32, Kadın, Boşanmış, Çalışmıyor.

Rüyada insana dönüşen at görmek neye yorumlanır?

Değerli okurum, böyle değerli bir rüyayı, böylesine ayrıntılı olarak gönderdiğiniz için teşekkür ederim. Rüyada bir çok olay geçmekte, birden fazla ve benzer önemde – ağrılıkta unsur var. Bu durum hakkınızda dağınıklık, gerçek yaşamda bir kafa karışıklığı belkide bir iç kaos simgesidir. Rüyanın akışına bakılırsa; mevcut halinizi özetleyip, iç dünyanızdaki korku, endişeler yaşadığınızı temsil ediyor ve yine iç dünyanızdaki umut, hayal ve ihtiyaçlarınız hakkında ipuçları veriyor. Ben mesajı maddeler halinde özetleyeceğim.

  • Gerçek yaşamınızda yolunda gitmeyen kimi şeyler var ( içki almanız )
  • Hayatınızda kimi şeylerin daha da kötüye gitmesinden korkuyorsunuz ( para konusunda gelişen olaylar )
  • Güven sorunu yaşamaktasınız, kime güveneceğinizi bilemiyorsunuz
  • Bazı sorunlar yaşamaktan korkuyorsunuz. Çünkü rüyada bomba görülmesi tehlikeyi, mutsuzluğu, sorunları işaret eder.
  • Etrafınız tehlike dolu ve bu sizi endişelendiriyor ( kadın şoför )
  • Atın insan dönüşmesi hayatınızda ortaya çıkacak radikal bir değişim kararını, alışılmışın dışına çıkmayı, faklı bir düşünce tarzını denemeyi, kısacası değişimi işaret eder. İlginç tarafı bu değişim sizi başta şok edici derecede şaşırtsa da sonunda hakkınızda hayırlı gelişmeler sağlayacaktır.
  • Rüyaya başlığını veren son bölüm ise hayatınızda yakında karanlığın bitip, muradına ereceğiniz günlerin geleceğini, huzur ve mutluluğa sonunda kavuşacağınızı ifade etmektedir. ( at görmek murada ermek demektir)

“Rüyada İnsana Dönüşen At Görmek” için 2 yanıt

Rüyamda yayla gibi biyerde sadece kadınların oldugu bir oturakta kızımla oturuyorum sonra bir teşaslı kosusturan herkes sussun diye bagırarak gelen birilerini goruyorum sonra ardından suru halinde havlayarak gelen köpek surusü bizim oturagın yanına geliyor konusmuyoruz hareket dahi etmiyoruz sonra ardından atlar geliyo atlardan biri benim yanıma yaklasıp yuzunu yuzume sürüyor dudaklarıma değdiriyor sonra erkeğe dönüşüyor cok zengin herkes kralım diyor itaat ediyorlar ona beni alıp biyere goturuyor ben hala konusamıyırum sadece korkuyırum cocukda kayboluyor o sıra beni goturduğü yerde cinsel organını gosteriyor sen bana aitsin benim olacaksın diyor ama cinsel organı cok değişik gorunuyor beni yanından ayırmıyor ben evliyim demeye calısıyorum ama sesim cıkmıyo eşim de evin etrafında ama bizi gormuyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir