Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Irz Görmek

Rüyada ırz neye delalet eder?

Irz teriminin rüya tabirini açıklamadan önce bu kelimenin anlamı incelenmelidir. Irz kelimesi bir kişinin başkaları tarafından dokunulmaması ve saygı gösterilmesi gereken iffeti, namusu gibi özel değerlerini anlatan bir terimdir. Irz düşmanı bu özel değerleri çiğnemek isteyen kişiye denir. Irzına geçilmek ise bu değerlere el uzatılmasına denmektedir.

Rüyada ırzına sahip çıktığını görmek rüya sahibinin sahip olduğu yüce değerlerin farkında olduğunu ve bu değerlere sahip çıkmak için mücadele ettiğini ifade eder. Rüyada ırzına geçildiğini görmek genç kız ve bekar bayanlarda bastırılmış cinsel arzuların açığa çıkmasını gösterebildiği gibi cinsel baskı anlamına da gelebilir. Bu rüya aynı zamanda görenin başına bir kötülük geleceğine, sorunlar yaşayacağına, sıkıntı içine gireceğine de işaret olabilir. Irzına geçilen birini ya da birinin ırzına geçildiğini görmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatta bir sorun karşısında çaresiz durumda ya da bir açmaz içinde kaldığını ifade eder. Rüyada başka birinin ırzına geçmek, ırzına geçtiğini, ırzına tecavüz ettiğini görmek, iyi bir rüya değildir, haksızlık, kötülük, harama işaret eder.

“Rüyada Irz Görmek” için bir yanıt

32 yasinda erkek, evli ve cocugu olan biriyim. Ruyamda baska bir erkek tarafindan tecavüze ugruyorum, sonra bir aralik geciyor ve ardindan bir odaya girip kendimi asilmis olarak goruyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir