Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada İş İstemek

Rüyada Birinden İş İstediğini Görmek Ne Demek?

Ben Mehmet, üniversite işletme mezunu, uzun süredir işsiz biriyim. 29 yaşında nişanlıyım. Başvurduğum hiç bir yerden cevap alamadım ve bu durum beni fazlasıyla üzüyor, bazen nişanlımla kara kara düşünüyoruz ve her geçen gün umudumu kaybediyorum. Bu ruh haliyle dün gece bir rüya gördüm, can sıkıntım daha da arttı.

Rüyamda yine iş arıyorum ve son gittiğim yerde birinden iş istiyorum ve “ne iş olursa yaparım, yeter ki bana bir iş verin diyorum. O iş yerinde görüşmeden çıkınca yanıma biri geliyor (gelen kişiyi hiç tanımıyorum) ve “yakında dileğine kavuşacaksın” diyor, o kişi beni rahatlatıyor, bana güzel bir şeyler söylüyor ancak ne dediğini tam anlayamıyorum. Sonra eve geliyorum, bekliyorum. Derken aşağı inip gecenin bir yarısı çöp atmaya gidiyorum (normalde çöp atmam, çöpü kapıcı topluyor), çöpü atarken telefonumu da çöpe atmışım ve o anda telefonum çalıyor. Telefonumu bulmak için çöpü karıştırıyorum, bulamıyorum ama telefon hala çalmaya devam ediyor, içimden gecenin bu saatinde kim arıyor diye merak ediyorum. Telefonu bulamadan eve geri dönüyorum.

Sabah olduğunda erkenden kalkıp çöpe gidiyorum, bu sefer çöpün içinde telefonumu buluyorum ve telefon hala çalışıyor. Gece beni arayan cevapsız çağrıyı arıyorum, telefon cevap vermiyor. Eve döndüğümde arayan kişinin dün iş başvurusu yaptığım yer olduğunu görüp heyecanlanıyorum, gece vakti beni neden aradılar ki acaba diyorum. Birkaç saat sonra o numarayı yeniden arıyorum, telefonu açan kişi “kardeşim hem iş istiyorsun, acil işe ihtiyacım var diyorsun, ondan sonra seni iş için arıyoruz cevap vermiyorsun. Dün gece şoförlerden biri hastalandı, hemen seni aradık, sen cevap vermeyince başkasını bulduk” dedi.

Bu rüya moralimi iyice bozdu, kendi kendime korkmaya başladım, ben ruh hastası mı oldum diye. Lütfen yanıtlar mısınız bu rüyanın açıklaması nedir?

Rüyada Birisinden İş İstemek Tabiri

Sevgili Mehmet kardeşim, durumuna gerçekten çok üzüldüm ama bunlar ülkenin gerçeği. Şu anda gerçekten derin bir ekonomik kriz yaşanmakta. Herkes ama herkes gırtlağına kadar borçlu, işletmeler sürekli kapanıyor, açık kalanlar hayatta kalma mücadelesi veriyor. Allah hem ülkemizin hem de tüm insanlığın yardımcısı olsun diye dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor.

Bana göre gördüğün rüya aslında rüyanın bilimsel tanımına bire bir uyuyor. Modern rüya tabirlerinde özellikle batı dünyasında “rüyalar kişinin içinde olduğu ruh halinin uykudaki yansımasıdır” demektedir. Sen şu anda işsiz olduğun için zihnin iş aramak, iş bulmak, çalışmak, evine ve ailene para getirmek konularıyla yoğun bir şekilde meşgul ve bu durum rüyana yansımış durumda. Bir şey daha belirtmek istiyorum; sen ruh hastası falan değilsin, sadece içinde olduğun durum rüyana yansımış ve inan bu durumda olan binlerce belki de milyonlarca kişi var. Lütfen bunu bil ve buna göre davran. Rüyadaki diğer unsurlara bakmak gerekirse;

Rüyada iş aramak ya da birinden iş istemek rüyayı gören kişinin gerçek yaşamda kimi şeyleri değiştirmeyi çok istediğini gösterir. İş arama eylemi iş görüşmesinin neticesine göre olacaklar hakkında bilgi verebilir. Görüşme iyi geçerse iyi gelişmeler olacağını, kötü geçerse iş bulamamak ise olumsuz gelişmelere işaret eder.

Rüyada çöp attığını görmek rüya sahibinin içinde olduğu sıkıntılı durumdan bir an önce kurtulmak istediğini ifade eder. Telefonunu önce kaybedip sonra bulman ise şu anda gerçek hayatta iletişim veya kendini ifade etmek konusunda bir sıkıntı yaşadığını ya da bir hata yaptığını anlatırken aynı zamanda bunların sona ereceğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir