Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada İş Yerinin Taşınacağını Görmek

Rüyada iş yerinin taşınacağını görmek ne demek?

Merhabalar, ben bir firmada çalışan, biraz evhamlı biriyim. İnsanlara, olaylara dikkat eder, söylediğim ve ya söylemediğim şeylerin pişmanlığını yaşarım. Günlük olayları bile bir kez daha gözden geçiririm. Haksızlık yapılmasından, haksızlık yapmaktan gerçek anlamda çok korkarım. Geleceğim ile ilgili tereddütlerim var ve bazen ne olacağımla ilgili çok fazla kaygılanıyorum.
Davranış itibariyle despot çizgileri net olan biriyim.

Rüyamda ise kendi evimizde uyuyorum ve rüyamda çalıştığım iş yerinin evimize yakın bir yere taşınacağını görüyorum.(şu an gündemimizde ofisi taşıma gibi bir konu var) ve uyanıp yanımda yatan kişiye “ofisi eve yakın bir yere taşıyacaksınız” diyorum. Nereden bildiğimi sorduğunda “rüyamda gördüğümü” söylüyorum. “Kalk abdest al o zaman” diyor. “Tamam” diyorum ama kalkmıyorum.

O sırada ev halkı namaz kılmakta ve deprem olmaya başlıyor. Hemen namazdakilerle birlikte (namazdakiler annem ve babam) dışarı çıkıyoruz. Dışarıda büyük bir telaş var ama insanlar depremden dolayı dışarı da değiller başka bir arbede mevcut. Babam iki kez bakmaya gidiyor ikisinde de birileri linç etmeye çalışıyor, geri yanımıza kaçıyor. İkincisinde kapımızın önüne kadar geliyorlar. Bu olaylar da sanıyorum sabaha karşı meydana geliyor.

Babamı linç etmeye gelen ikinci kişiyi görünce ben apartmanın yanındaki depoya kaçıyorum. Gelen kişi beni görüyor ve niye kaçtığımı soruyor bir şey yapmasından korktuğumu, kapalı bir bayan olduğum için bana nefret duyacağını düşündüğümü söylüyorum. Ben gidene kadar seni görmeyeyim diyor ve kapının ufak bir ara boşluğundan içeriden kapıyı kilitlemeye çalışırken ben kilitliyorum.

Son anda dışarıdan sigara paketimi alıyorum ve kapıyı kilitledikten sonra bir sigara yakıyorum. İlk nefesi çekip kafamı kaldırdığımda Azrail’i görüyorum. Siyah pelerin ve siyah gözlüklü ifadesiz olarak bana doğru yaklaşıyor. Elini omuzuma koyduğunda nefesim kesilmeye başlıyor, yere dizimin üstüne eğiliyorum ve o anda kelime-i şahadet getirmem için önce o söylüyor ben tekrar ediyorum. Sonra yanlış söylettiğini fark edip kendim doğrusunu söylemeye başlıyorum. Kelime-i şaadet getirmeyi bitirdiğimde ise uyandım. Uyandığımda ise nefes nefeseydim sanki hakikaten ölümü yaşamış gibiydim. Nefes alış-verişim hızlanmış ellerim uyuşmuştu. Yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kimden: denklem
Cinsiyetiniz: Kadın
Yaşınız: 23
Medeni Durumunuz: Bekar
Anahtar kelimeler: azrail, ölüm, namaz

Rüyada iş yerinin taşınacağını görmek yorumu

Rüyanız, gerçek hayatınızda bazı şeylerin aniden değişeceğini, manevi bakımdan iç huzuru bulacağınızı ifade ederken, mutlu ve sağlıklı bir yaşamın sizi beklediğini simgelemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir