Kategoriler
İsimler

Rüyada İsim Görmek

Rüyada isim görmek neye işaret eder?

Ben doğmadan önce annem rüyasında yaşlı, sarıklı, ak sakallı birinin “kızının adını ecem koy” dediğini görmüş ve ikinci adım ecem konmuş. Rüyada görülen isimlerin kader için büyük etkisi olduğunu duymuştum, acaba bu ismin kaderime nasıl bir etkisi olabilir? Anlamının da kraliçem olması merakımı arttırdı açıkçası. Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim. 16 yaşında öğrenci kızım.

Rüyada isim görmek nasıl yorumlanır?

Ecem selam. İsimlerin insan yaşamı üzerinde etkisi olduğu bilinen bir gerçektir ve bu bilimin adı İlm_i hurûf tur. İlm_i hurûf , harflerin özellikleri ve etkilerinin kelimelere, isimlere sirayet ederek dünya âlemindeki tüm varlıklara yansıması ve harflerin hikmetlerinin, sırlarının anlaşılmasına yönelik ilim dalının adıdır. Bu noktadaki en ilginç analizler insanın isimleri konusunda yapılanlardır. İnsanın isminin kaderine yaptığı etki bu ilim konusu içerisinde değerlendirilmektedir. Antik Mısır’dan Roma İmparatorluğuna kadar tüm toplumlar ilm-i hurûf ile ilgilenmişlerdir. Romalılar nomen est omen yani ismimiz kaderimizdir diyecek kadar kesin bir inanışa sahiptirler. Yazının tamamı için isimler ve kader sayfasını okuyabilirsiniz.

Rüyada isim görmek, rüyada görülen isim çok önemlidir ve ismin anlamı araştırılmalıdır. Çok önemli mesajlar içerebilir. Rüyada kendi ismini görmek, rüyanızda kendi adınızı bir yere yazılmış olarak görürseniz ya da duyarsanız bunun manası kendini tanıma konusunda gelişim içinde olduğunuzu, hedeflerinizi sorguladığını, doğru yolda olduğunuzu gösterir. Rüyada ismini değiştirmek, değiştirdiğini görmek yaşamınızda değişim ihtiyacınızı simgeler, yakın bir zamanda önemli değişiklikler olur.

Rüyada başka bir isimle çağrıldığını görmek, başka bir isim ile çağrılmak kullanılan ismin anlamı ile yorumlanır. Güzel bir anlam taşıyan isim ise (barış sevgi, gül gibi) mutluluk, huzur ifade eder, Kötü bir anlam taşıyan isim ise ( Savaş, Ejder gibi) sıkıntı, problem işaret eder. Rüyada isminin yanlış söylenmesi hayatınızda kimi şeylerin yolunda gitmediğinin işaretidir. Rüyada başkasının ismini görmek veya duymak, gördüğünüz veya duyduğunuz ismin manası ile birlikte açıklanır ve bu ismin sizin için bir şey ifade edip etmediğine bakılır. Rüyada isim koymak, yeni doğan çocuğa isim konulduğunu görmek isim verilen bebek ile yakınlığını ve konulan ismin anlamı ile bir arada değerlendirilir, yorumu o şekilde yapılır.

“Rüyada İsim Görmek” için 9 yanıt

Oğlum rüyasında bir oğlu olduğunu ve isminin “Tanrı” olduğunu görmüş. Anlamını açıklamanızı rica ederim

Berna merhaba, rüyaların sağlık açıklanabilmesi için elde yeterli bilgi olması lazım. Örneğin bu rüyada oğlunuzun yaşı, evli olup olmadığı büyük bir öneme sahiptir. Takdir edersiniz ki 15 yaşında bir gencin bu rüyayı görmesi ile 25 yaşında evli ve bebek bekleyen birinin görmesi aynı anlama sahip değildir. Bu konuda sadece genel bilgi verilebilir ki zaten açıklama sayfada yer almaktadır. Söylenebilecek son şey rüyada görülen ismin rüyayı gören kişi için ne ifade ettiğine bakması gereklidir.

İlgili rüyayı gören oğlum 18 yaşında, evli değil, şu dönemde kız arkadaşı da yok. Yüksek öğrenimde ilk yılı ama geçen sene istediği sonucu alamadığından bu sene tekrar sınava girecek.

Kızına Sare ismini koymak
Merhaba 7 aylık hamileyim, Allah’ın izniyle bir kızımız olacak, biz ismini İkra koymaya karar verdik fakat rüyamda Sare koyuyorduk. Bunun bir anlamı var mı?

Esra merhaba, bunun için Sare isminin sizin için bir şey ifade edip etmediğini düşünmeniz gereklidir.

Merhaba ben rüyamda bir sınıf gibi bir yerdeyim, biri ders anlatır gibi bir şeyler anlatıyor ve ben onu çok beğeniyorum, daha sonra arkadaşıyla bir kağıt gönderiyor bana ve benimle tanışmak istediğini söylüyor, orada öğreniyorum adı Tibet Danfecioğlu ama bu soy isimde kimse yok, acaba ne anlama geliyor?

Merhaba . Üç buçuk senelik bir ilişkim var geçen sene kış aylarında yeniden barıştıktan bir süre sonra erkek arkadaşım bir erkek çocuk dogurdugumu görmüş ve rüyasında annem bu çocuğun adı Mert olacak demiş , onun annesinde yanına Aras ismini de koyalım demiş . Çok güzeldi diyor çocuğun ismi Mert Aras olmuş .Anlamı nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir