Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada İstanbul’da Yaşadığını Görmek

Rüyada İstanbul’da yaşadığını görmek ne demektir?

Rüyada İstanbulda yaşadığını görmekNormalde Gaziantep’te yaşıyorum bunu belirteyim önce. Rüyamda İstanbul’da yaşıyordum ama kaldığım yer yıkık dökük bir yerdi ev ama ev değil gibi. Evin duvarları, tavanı, yerler her yer simsiyah hiç ışık yanmadığı halde aydınlık ama. Dışarı çıkıyorum oradan bir anda ama kapı falan yok, sanki bir yere yetişecek gibi acele yürüyorum. Dışarıda da gökyüzü, yerler her yer simsiyah yine hiç ışık yok ama güneşli gibi aydınlık etrafım. Bir anda boğaz köprüsünde buluyorum kendimi yürüyerek geçiliyor ama oradan. Karaya merdivenle iniliyor.

Merdivenden iniyorum yan tarafım deniz ama korkuluk yok kenarda denizin içinde miyim kenarında mı tam anlamıyorum. Denizde çamurlu kirli, rengi kahverengi ama balıkçılar ağla balık tutuyorlar. Canlı balıkların hepsi zıplıyor. Sonra kafamı çeviriyorum. Pasaj gibi bir yere girmişim yine her yer simsiyah, yer tavan duvarlar ve yine hiç ışık yok ama aydınlık etraf. Yaşlı teyzeler amcalar var, ak saçlı sakallı ama çok kirliler siyah siyah kirler var üstlerinde ellerinde yüzlerinde. Çabuk ol Gamze acele et diyorlar birisi elimden tutup çekiyor beni, bir kapıyı açıyor aşağıya doğru merdivenler iniyor, ben bir adım atarken bir anda her şey yok oluyor her yer simsiyah oluyor biri beni salladı sonra uyandım.

Takma isim: forgood
Yaşım:24
Cinsiyet:kadın
Medeni Durumu:bekar
Meslegim: öğrenci
Ruh halim: babaannem ve amcam yoğun bakımda yatıyor. Okulumu uzattım. Erkek arkadaşımla aram çok kotu. Psikiyatri 2 tane anti depresan yazdı ama kullanmaya başlamadım henüz. Sık sık kabus görüyorum, geceleri bağırarak uyanıyorum. Durumum pek iyi değil yani.

Rüyada İstanbul’da yaşadığını görmek neye yorulur?

Rüyanız dikkatle incelendiğinde önemli bir ayrıntı göze çarpmaktadır; rüyalarda yoğun bir ikilem göze çarpmaktadır.

Aslında Gaziantep’te yaşıyorsunuz rüyada İstanbul’da oturduğunuzu görüyorsunuz
Kaldığınız yer yıkık dökük ama ev değil
Kaldığınız bu yerde her şey simsiyah, hiç ışık yanmadığı halde aydınlık
Dışarıda gökyüzü, yerler her yer simsiyah yine hiç ışık yok ama güneşli gibi aydınlık etrafım
Denizde çamurlu kirli, rengi kahverengi ama balıkçılar ağla balık tutuyorlar
Pasajda her yer simsiyah
Yine hiç ışık yok ama aydınlık etraf

Rüyanızdaki bu tezatlar gerçek hayatınızda psikolojinizi alt üst eden, içinde bulunduğunuz ikilemleri yansıtmaktadır ki zaten siz de bunun farkındasınız.

Bir insanın hayatını bu derece olumsuz etkileyecek ikilem ya da kararsızlıkları gittiğiniz uzman tespit etmeli ve size kimi çözüm yolları sunmalı idi. Orayı ya eklemeyi unuttunuz ya da bu olmadı. Reçeteye anti depresan yazıp kişiyi göndermek çözüm değildir. Sizi bu depresif duruma sokan nedenler tespit edilip, çözüm yolları görüşüldü mü? Cevabınız hayır ise lütfen konunun uzmanı bir psikolog ile görüşmenizi tavsiye ediyorum. Lütfen gelişmeleri ekler misiniz?

“Rüyada İstanbul’da Yaşadığını Görmek” için 2 yanıt

Ruyamda istanbul bogazindayim ve denizin beyaz renkte oldugunu gordum ve denizin icinde buyukce kaydirak vardi insanlar oynuyodu

Hülya merhaba,
Rüyanızda İstanbul boğazını görmek, iç dünyanızda ulaşmak istediğiniz çok özel kimi şeyler, güzellikler olduğunu simgeler.
Denizin beyaz renkte olması, beyaz deniz ise iç dünyanızdan gelen sinyallerin hakkınızda hayırlı şeylere işaret ettiğini ve onlara değer vermek gerektiğini temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir