Kategoriler
Evlilik Rüyaları

Rüyada İstemeye Geldiklerini Görmek

Rüyada istemeye geldiklerini görmek nedir?

Selamün aleykum. Ben 20 yaşındayım ve Fransada kalıyorum, burada okuyorum. Neredeyse iki yıl olacak birini sevdim evlenmek istedik, anneme söyledim karşı çıktı, küstü surat astı, kızdı, tek mazereti de uzağa gitmemi istemiyordu, aklına kötü şeyler getiriyor, babamda karşı çıktı tanımıyoruz uzak diye, bayağı bir ikna etmeye uğraştık ama nafile, dolayısıyla istemeye de gelemediler.

Şimdi konuşmuyoruz sevdigimle. Ama ben bol bol dua ediyorum, Allah a sığınıyorum ondan diliyorum, istihare namazları kıldım, güzel şeyler gördüm, içimde bir huzur oldu, dün gece halimizin ne olacağını düşünüp hüzünlendim, yine kendimi darda hissettim, rabbime dua ettim ” Allahım bana yardım et, onu bana hayırlı kıl, ailemi razı et, çok dardayim sana sığınıyorum, sana güveniyorum ve senden diliyorum bana işaret gönder rabbim beni sıkıntı da koyma, sabır ver.”

Rüyamda annesi, babası, dedesi ve babaannesi bize geliyorlar, akrabalarımızi çağırıyoruz, ev çok kalabalık, önce bizimkilerin suratları asık, “hoş geldiniz” diyorum, ellerini öpüyorum, yemek hazirlamak için yengeme yardıma geliyorum, oda et, sucuk ve sosis kızartiyor “sadece bunları mı yapacağız, ayıp” diyorum ve köfte yemeğiyle ilgili bir şey konuşmuyoruz. Bir ara yanlarına gidip oturuyorum, dedesiyle göz göze gelip gülümsüyoruz, “içimden ne iyi insan, çok sevdim” diyorum utanip kalkiyorum, mutfağa gidiyorum pencereden dışarı bahçeye bakiyorum, ağaçlar yemyeşil ve hiç durmadan en mutlu günüm diyorum.

Sonra ev kalabaliklasiyor, bizimkiler samimileşmiş gülüyorlar, yer sofrası kuruyoruz, sofraya erkekler oturuyor kadınlar koltukta sohbet ediyor, annesi annem yan yana oturuyor ve annesi “oğlanda gelecekti, korktu çekindi, soru sorarlar kızarlar diye” diyor, annemde “neden canım, gelsin görelim, konuşalım onunla da” diyor. O da “inşallah bir dahakine beraber geliriz” diyor.

Sofrada babası babama beni istemeden konuşuyor ve babamda “şu kapıdaki çiviyi çıkartıp bana verin” diyor, (koltuğun arkasında kullanılmadık tahta üzeri kağıtli bir kapıda çivi çakılı ). Çiviyi veriyorlar “bak bunu dayısı çaktı, uzak yere kız verilmez” diyor, “birde kızıma hasret mi kalayım” diyor.

Kuzenim kızıyor “yaa bırakın şu uzaklık saçmalığını, ne alakası var, gelmek isteyen gelir, böyle bahaneler bulmayın, zorlaştırmayin” diyor, sonra dayımın hanımı bir adamın adını söyleyerek “oradami oturuyorsunuz” diye soruyor, babasi “yok” hayır derken babam kesiyor lafını ve “sen nereden tanıyorsun ki” diyor, “onlar bizlerden, oda ben tanırım onları” diyor.

Sonra babam “orası olsa yine iyi, bunlar daha uzakta” diyor, onun babasıda gülüyor “ya kardeşim, kızın yine senin kızın, isterse her gün gelir etme” falan diyor. Biz mutfaktayiz, benim üzerimde yeşil bir kıyafet var, birden babamın sesi geliyor, “tamam haftaya gelin söz keselim” diyor, “Allah ımmm” çok seviniyoruz, ağlıyor gibiyim ben mutluluktan, o sırada uyanıyorum hemde gülerek hayırdır inşallah rabbim dedim ve internette sizin sitenizde görücü gelmek ne demek diye baktım güzel şeyler okudum inşallah Allah nasip ederse ama yinede birde sizden bir yorum almayi çok istiyorum, lütfen şimdiden çok teşekkür ederim hayırlı günler, Allaha emanet olun.

Rüyada istemeye geldiklerini görmek yorumu

Sevgili okurum. Öncelikle tüm detayları vererek ve düzgün cümlelerle bu güzel rüyayı gönderdiğin için içten teşekkürlerimi sunuyorum. Rüyan ilk bakışta sıradan gibi gelebilir, gerçek hayatında yaşadığın olayların yansıması gibi düşünülebilir. Ancak öyle değil. Anıyorum rüyanın rahmani bir mesajı var ve iyi kalbin sayesinde rüyan, içinde bulunduğun ruh halini özetlerken kimi küçük – gizli mesajlar vermektedir.

Rüyanın ana mesajları: kız istenmesi, yemek hazırlamak, üzerindeki yeşil kıyafette saklıdır.

Rüyada kız istemek
Bekar bir genç kız rüyada istendiğini, erkek ailesi tarafından istenmeye gelindiğini görürse, sevdiği hoşlandığı erkek ile yuvasını kuracak ya da yakın bir zamanda bu erkekle karşılaşacak. Mutlu bir yaşamı olacak anlamına gelir.

Rüyada yemek hazırlamak ( et, sucuk ve sosis)
Burada önemli bir mesaj vardır. Neden tavuk, balik, kebap değilde bunlar rüyanızda. Rüyada et, sucuk ve sosis görmek hayırlı değildir, yorgunluk, umutsuzluk, rahatsızlık ve sıkıntıyı işaret ederler. Rüyanız bu bölümde size bu durumları anlatıyor fakat siz bunların farkındasınız. “sadece bunları mı yapacağız, ayıp” demeniz, sıkıntıların sorunların, yorgunluğun farkında olduğunuzu gösterir. Sorunun farkında olmakta önemlidir çünkü nasıl çözeceğinizi bulabilirsiniz.

Rüyanın son bölümü hakkınızda hayırlı gelişmeler olacağını müjdelerken, giydiğiniz yeşil kıyafet muradına erip, huzura kavuşacağınızı simgelemektedir. Lütfen gelişmeleri ileride ekler misin?

“Rüyada İstemeye Geldiklerini Görmek” için 3 yanıt

Yorumladiginiz icin çoook tesekkur ederim. insallah ruyamdaki gibi guzel sonuclanir. Gelismelerden sizi de haberdar ederim. elimden geldigince duzgun yazmaya çalisdim bi kusurum olduysa affeydin. hayirli gunler

Rüyada istemeye gelenleri görmek
Merhaba ben 21 yaşında bir kızım. bir kaç gündür erkek arkadaşımla sorunluyduk ve ayrılmak üzereydik.
Rüyamda da beni istemeye geldiklerini gördüm ama istemeye gelen kişiler tanımadığım biriydi. İstemeye gelen kişi benim sevgilimmiş fakat ben onu gercek hayatta hiç görmedim tanımıyorum.
Rüyamda ailesi daha beni istemeden direk tek taş bir söz yüzüğü çıkarıp taktılar.
Bu ne anlama geliyor acaba, huzursuz olduğum için mi gördüğüm bir rüya yoksa bir mesajı var mı? merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir