Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada İstiklal Marşı Okumak

Rüyada İstiklal Marşı Okumak Neye Çıkar?

Rüyamda olaylar zinciri gördüm. Bir sinifta ders bittikten sonra ogrencilerle beraber sesli bir sekilde İstiklal Marşı okuyoruz, sonra yan siniftan bir ogrenci geliyor, ses oluyor diye kapiyi kapatmak için anahtar istiyor, ses olmasin diye bende anahtarimi veriyorum “artik ek ders var” diyorlar, bu yüzden onlar daha ders isliyormus, biz bitiyoruz cikacakmisiz. Daha sonra bu ogrencide guya benim mavi topum varmis “sonra vereyim” diyor, “tamam” diyorum. Oradan bir yere gidiyoruz, boyle kayaligin icinde su var gibi, onun icindede küçük küçük baliklar varmis, iki kismi var biri genis biri dar olan kisim. Dar olan kisimda baliklar var, ben once buyukteyim, buyukte derin ve engin yer var. Sonra küçük olan yerde ablami goruyorun, orada yuzuyormus, bende oraya gidiyorum, baliklarin oldugu suda yüzüyorum.

Sonra oradan bir yere gidiyorum, icerideymisim ve geri hemen çıkamıyorsunuz, guya poliklinik gibi bir seymis ama benim icimde huzursuzluk var, cunku sanki oraya daha once gitmisim de kötü bir adam varmis gibime geliyor, koridordayim bir kac oda var, kapalı bir kiz bana “burasi eski poliklinik digeri yeni” diyor, ben doktora girmeyecekmisim zaten, oradan cikmaya çalışıyorum, hemen sol tarafta bir kapi var oraya gidiyorum, kapi acilmiyor kilitli. Sonra o bahsettigim adami goruyorum, o geliyor bana bakiyor icim huzursuz oluyor, karsimda da merdiven var, merdivenden cikayim hemen diyorum, merdivenden cikiyorum, merdiven acik renk ferah yani.

Merdiveni cikarken icimden kurtuldum diye seviniyorum ama adam hala bana bakiyor, sonra yukarıdaki kapidan çıkıp gidiyorum, oradan kurtuluyorum. Daha sonra yolda bir kız ogrenci babasi ve annesi varmis sanirim yaninda, kiz bana diyor ki “Osman hocayi taniyor musunuz” bende “evet, o hocadan ben master yapiyorum” diyorum, “bende ondan yüksek lisans yapmak istiyorum” diyor, bende hocayi övüyorum “cok cok iyi bir hoca” diyorum, sonra babasi istemiyormus ama benim hocamla calismasini, annesi ve kiz ikna etmeye calisiyor. Sonra bir ara Osman hocami goruyorum ama yuzu normalde oldugundan daha farkliymis. Bende bu sirada mavi topumun oldugu ogrenciyi bulmaya gidiyorum, mavi topumu almaya gidiyorum. Giderken yolda 2 tane küçük çocuk görüyorum, belli kimsesiz çocuklar ama boylari o kadar minik ki bir tanesi ağlıyor, böyle esmer kahverengi gözlü çok tatli bir cocukmus, bereli montlu, bende oradan gecerken icime sinmiyor, cocuga “ne oldu niye agliyorsun” diyorum, aglamaya devam ediyor kimsesi yok diye uzuluyormus, sonra bakiyorum cocuk yere dusuyor, alnı yere geliyor, cocugu kaldiriyorum, çocuğun başını okşuyorum, yanagindan öpuyorum, sariliyorum “üzülme” diyorum.

Tam o sirada uyaniyorum. Olay sıralarıni karistiriyor olabilirim. Yorumlarsaniz cok cok sevinirim.Iyi günler kolay gelsin simdiden tesekkurler. 25 yaşında üniversitede part time öğretim görevlisi olarak calisiyorum. Bekarım.

Rüyada İstiklal Marşı Okumak Tabiri

Değerli okurum, rüyanız dikkatli  incelendiği zaman ana unsur okul görünmekte ve tüm unsurlar pozitif anlam taşımaktadır. Olaylar okulda başlayıp okulda devam etmekte ve ilginç bir şekilde okul dışında gelişen olaylar bir şekilde yine okula dönmektedir ki bu durum sizin gerçek yaşamınızda okulunuz ya da okuldaki işinizin kafanızı fazlasıyla meşgul ettiğini göstermekte ve uykunuzda bunun yansıtmasını göstermektedir. Bir büyüğünüz olarak diyorum ki bunları kafanıza fazla takmayın okul – iş ile bunların dışındaki olaylar hakkında dengeyi kurun. Rüyanın ana unsuru olan olan milli marşımız Rüyada İstiklal Marşı sayfasında açıklanmıştır.

Rüyada istiklal marşı okumak rüya sahibi insanın ülkesi ve milleti ile gurur duyduğunu, başının dik olduğunu simgelerken aynı zamanda gerçek hayatta kazanan kişi olduğunu, kazanan ruha sahip olduğunu temsil eder.

“Rüyada İstiklal Marşı Okumak” için bir yanıt

Değerli dostlarım. Rüyada İstiklal marşımızı görmek, okumak, duymak, söylemek konularında bir deneyiminizi varsa lütfen sonrasında gerçekleşen olaylarla birlikte paylaşın. Unutmayın bilgi en değerli hazinedir ve paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir