Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada İtidalli Olmak

Rüyada itidalli davranmak ne demek?

Merhaba. Bu güne kadar Azrail aleyhisselamı iki defa rüyamda gördüm. İlki yaklaşık altı yıl kadar önceydi. Gece uyanıyorum ve karanlıkta yatağımın ayak ucunda Azrailin oturduğunu görüyorum. Sadece karartı şeklinde olduğunu hatırlıyorum sesini de hatırlamıyorum. Normalde gece karanlığında uyanıp karşımda simsiyah bir siluet görsem kesin çığlık atarım fakat bu karşılaşma beni hiç korkutmadı. İtidalli bir şekilde “benim için mi geldin?” diye sordum. “Hayır, senin daha vaktin var” dedi. “Peki kimin için geldin?” soruma ise yanıt vermedi. Kalktı yürüdü ve gitti.

Azrail ile rüyamdaki ikinci karşılaşmam ise dün gece oldu. Evime iki blok mesafede olduğumu hatırlıyorum. Ölüm meleği ile alay ediyorum ve evimin olduğu sokağın tam köşesinde Azrail A.s. beliriveriyor. Hızlı bir şekilde tövbe edip yanına gittim. Bu defa görüntüsü çok netti. Hani korku gerilim tarzı filmlerde tasvir edilen Azrail kostümü vardır ya, işte aynen o surette gördüm hatta elinde orak bile vardı. Yanına gidip karşısında durdum canımı aldı ama bunu o kadar yumuşak yaptı ki hiç canım yanmadı. Uyanmadan önce son hatırladığım kendisine sarılıp canımı acıtmadığı için teşekkür ettiğim oldu. Sonra da uyandım. İki rüyada da bana bir mesaj verilmiş olabilir mi? Yorumlarsınız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler. Zaman ayırıp okuduğunuz için de ayrıca teşekkür ederim. Hoşça kalın.

Rüyada itidalli olmak tabiri

Rüyada Azrail’i görmek ölüm meleğini görmenin derin anlamı, manevi bakımdan iç huzuru bulduğunuzu ifade ederken, mutlu ve sağlıklı bir yaşamın sizi beklediğini simgeler. Rüyada Azrail ile konuşmak, gerçek hayatınızda üzerinizdeki ölüm korkusundan kurtulmanız, yaşam – ahiret ya da hayatın maddi – manevi yönleri arasında daha güzel bir denge kurmanız gerektiğini belirtir.

Rüyada itidal, itidalli olmak, itidalli davranmak uyanık yaşamınızda içinde bulunduğunuz zorlukları kolay yenmek için önündeki seçenekleri iyi analiz etmek ve bu seçim sırasında isabetli karar vermek gerektiğini ifade eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir