Kategoriler
Çiçekler

Rüyada Itır Görmek

Rüyada ıtır görmek yorumu

Rüyada ıtır görmekRüyada ıtır bitkisi ya da ıtır çiçeği görmek çok güzel anlamlar taşır ve rüya sahibi önünde sağlıklı, sıhhatli günler olduğunu gösterir bir sağlık problemi varsa şifa bulacağını simgeler. Rüyada ıtır çayı içmek, ıtır içtiğini görmek gören kişinin sağlık sorunu yaşıyorsa yakında iyileşeceğini, sağlık sorunu yok ise sıhhatli yaşam süreceğini belirtir.

Itır hakkında bilgiler:

Itır (Pelargonium), turnagagasıgiller (Geraniaceae) familyasından Pelargonium cinsinden 14-40 cm boylarında, Haziran-Temmuz aylarında morumsu-pembe renkli çiçekler açan çok yıllık otsu bir bitki türlerin ortak adı.

Toprak altı kısmı etlidir. Taban yaprakları kalp şeklindedir. Çiçek durumu 5-10 çiçeklidir. Çanak yaprakları beş parçalı, kırmızımtrak renklidir. Meyveleri 5 mezokarpa ayrılan şizokarptır.

Itır bitkisi uçucu yağ, tanen ve şekerler taşır. Çiçekleri veya bitkinin toprak üstü kısımları çay halinde içilerek halk arasında solucan düşürücü olarak kullanılır. Bilhassa bağırsak parazitlerine karşı etkili olup, tehlikesizce kullanılabilmektedir. Kaynak : Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir