Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Jaguar Görmek

Rüyada jaguar görmek neye delalet eder?

Rüyamda sedeften yapılmış bir bileklik beğeniyordum ve onu almak istiyordum, bilekliğin satıldığı yerde kafes gibi bir şeyin içinde jaguar ve başka bir kafeste 2 tane midilli yavrusu duruyordu, sonra onlar bileklikten daha çok dikkatimi çekiyordu. Bu neye işaret?

Rüyada jaguar görmek yorumu

Rüyada bileklik beğenmek kendini düşündüğün kadar karşınızdakini de düşünmek, ona yeterli zaman ayırmak gerektiğini simgeler. Bu rüya aynı zamanda kendine karşı dürüst olmadığını veya yetersiz ve güvensiz hissettiğini gösterebilir.

Rüyada jaguar görmek çok iyidir ve rüyayı gören kişinin bazı gelişmeler sonunda güç, çeviklik ve hız kazanacağını simgeler. Bu rüya alternatif olarak güzel bir haber alacağınız veya kazançlı bir işin habercisidir. Rüyada midilli yavrusu, yavru midilli görmek ise hayatında bir güven sorunu gösterir, kendini beceriksiz ve güvensiz hissettiğini gösterir. Kullanmadığınız potansiyelini serbest bırakmaya başladığını işaret eder.

Jaguar nedir?

Jaguar (Panthera onca), kedigiller (Felidae) familyasından ve Panthera cinsinin dört büyük kedisinden biri olan bir Yeni Dünya memelisidir. Diğer üç büyük kedi, Eski Dünya’nın kaplan, aslan ve parstır. Kaplan ve aslandan sonra en büyük üçüncü kedi olan jaguar Batı Yarımküresinin en büyük ve en güçlü kedisidir. Jaguar günümüzde Meksika’dan (bazen ABD’nin güneybatısında da görülebilir) Orta Amerika’ya ve Paraguay’ın güneyi ile kuzey Arjantin’e kadar dağılan bir alanda bulunmaktadır. Benekli kedi, fiziksel olarak daha çok parsa benzese de daha güçlü yapısı, davranışsal ve habitat özellikleri ile kaplana daha yakındır. Tercih ettiği habitat cengel olsa da, ormanlık araziden açık araziye kadar çeşitli alanlarda yaşar. Genel olarak su kenarlarında bulunur ve kaplan gibi yüzmekten hoşlanan kediler olarak dikkat çekerler.

Jaguar genel olarak yalnız dolaşan, avını izleyip pusuya düşüren bir avcıdır ve avını seçerken fırsatçı davranır. Aynı zamanda ekosistemi dengelemek ve av türlerinin nüfuslarını kontrol altında tutmak konusunda önemli rol oynayan hem süper hem de kilittaşı avcıdır. Jaguar, diğer kedilere göre bile oldukça kuvvetli bir çeneye sahiptir. Kuvvetli çenesi sayesinde zırhlı sürüngenlerin kabuklarını deler ve memeliler arasında sıradışı olan bir öldürme yöntemi kullanır. Beyne ölümcül darbeyi indirmek için doğrudan avının kafatasını iki kulağının arasından ısırır. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir