Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Jübile Görmek

Rüyada jübile görmek neye çıkar?

Rüyamda çok sevdiğim bir ünlü futbolcunun jübilesini gördüm, jübile maçı sonrasında bana bir formasını imzalayıp verdi, çok sevindim. Bu neye işaret?

Rüyada jübile görmek yorumu

Hakan selam, rüyada jübile görmek rüyayı gören kişinin yabancı olduğu bir çevreye gireceğine veya kendisini çok sevindirecek değerli hediye alacağına delalet eder. Rüyada jübile yapmak emek, azim ve iradenin taçlanmasına, pratikten teoriye dönmeye ve böyle hizmet etmeyi ifade eder. Rüyada bir jübilede bulunup konuştuğunu görmek güzel bir geleceği olduğuna, jübilede alkışlandığını görmek mesleğinde yükselmesine işaret eder.

Jübile nedir?

Jübile maçı ya da Jübile, bir spor dalında; özellikle futbolda kulüp adına uzun süre çalışanların onuruna düzenlenen bir karşılaşmadır. Geleneksel olarak kulüpler, takımda on yılını dolduran oyuncuları adına jübile düzenlerler. Herhangi bir rekabet ortamının bulunmadığı bu karşılaşmalara, kulüp tarihine adını yazdırmış diğer eski futbolcular da davet edilir. Bu tür maçlarda rakip takım bir millî futbol takımı da olabilir. Buna ek olarak, eğer bir futbolcu birden fazla kulüple özdeşleşmişse; jübile maçına, oyunucunun şimdiki ve eski kulüpleri de dahil olabilir. Tüm gelirlerin oyuncuya gittiği maçta, ülkeye bağlı olarak kazanç vergiye tabi tutulmayabilir.

Son yıllarda bu gelenek, özellikle muazzam ücretler alan futbolcuların forma giydiği Avrupa liglerinde yaygınlığını yitirmeye başladı. Bugünün popüler spor dallarında ter döken profesyonel sporcular, eski sporcuların bu gelire olan ihtiyaçlarından çok daha fazla kazanmaktadır. Ayrıca günümüzün değişen profesyonellik anlayışında, oyuncular geçmiş onyıllara nazaran bir kulüpte daha az kalma eğilimindedirler. Tüm bunların sonucunda, oyuncunun bu paraya ihtiyacı olmadığını bilen çoğu taraftar bu karşılaşmalara soğuk bakmakta ve gelmemektedir. Kaynak: Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir