Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Kabeyi Görmek

Rüyada Kabeyi görmek neye delalettir?

Rüyamda Kabe içindeydim. Bundan çok uzun bir süre önce gördüğüm bir rüyamı yazmak istiyorum lütfen yorumlarsanız sevinirim. Rüyada Kabe’deyim, bir koridor vardı ve o koridordan yürümeye çalışıyordum. Koridor bitince sağ tarafta sesler geliyordu ve rüyama göre Peygamber efendimizin kabri orasıydı.

Koridorun bitmesine 3-4 metre kala dizlerimin üstüne çöktüm ayağa kalkamadım ve subaneke’yi okumaya başladım ve gözlerim yaşlı bir şekilde uyandım. Uyandığımda dua’yı okumaya devam ediyordum. Lütfen açıklarsanız çok mutlu olurum.

Rüyada Kabeyi görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada Kabeyi görmek en hayırlı rüyalardan biridir. Kabe görmek kişinin tüm sıkıntılarından kurtulup, mutlu, huzurlu yeni bir hayata başlayacağının müjdesidir. Rüyada Kabe’de olduğunu görmek beladan sakınmaya, hayırlı işlere, evliliğe, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, Kuran ve sünnete, kendisine uyularak hidayet bulunan salih ebeveyne, gerçek alim, evliya ve mürşide yahut cennete delalet eder. Kabe’de namaz kılmak yönetimden iyilik görmeye, düşmanının şerrinden emin olmaya işaret eder. Kabe’ye bakmak, Kabe’ye baktığını görmek esenlik ve huzura işaret eder. Kabe’nin bir duvarının yıkıldığını görmek dini bir önderin vefatına işaret eder,

Kabeyi adabına uygun olarak tavaf ettiğini görmek farz ibadetleri hakkıyla yerine getirmeye, sözünün gereğini yerine getirmeye işaret eder. Kabe’de yanlış ve uygunsuz bir iş yaptığını görmek sünnetlere aykırı hareket etmeye işaret eder. Kabe’nin kendi evine yahut başka yere geldiğini görmek o ev ve yer için sürekli itibar, şeref ve devlete işaret eder. Kabe’ye doğru yöneldiğini görmek din ve dünyasını ıslah ile hayra ve esenliğe ulaşmaya işarettir. Kabe’ye girdiğini görmek bir devlet büyüğünün makamına girmeye, onun desteğini almaya yorumlanır. Kabe’den bir haber almak hükümetten işine dair bir haber alacağına işarettir.

Rüyada Kabe hakkında diğer yorumlar?

Kabe’den bir şey çaldığını görmek haram bir iş yapmaya işarettir. Kabe’ye doğru yürümek dininin kuvvetine işarettir. Kabe’nin üstünde namaz kıldığını görmek İslamiyetten uzaklaştığına işarettir. Kabeyi çiğnediğini görmek sünnet i seniyyeye karşı olmaya işarettir. Gökten meleklerin inip Kabeyi başka bir yere taşıdıklarını görmek, o beldede asayişin düzgün olacağına işarettir. Kabeyi pis görmek farzları terk ettiğine işarettir.

Kabeyi gören kimse, yapacağı hayırlı bir amelle müjdelenir. Ya da işlemeyi arzu ettiği bir şerden sakınır. Mekke’de ölüler arasında olduğuna ve ondan bir şeyler sorduklarını gören kimse, şehit olarak ölür. Kabe’de abdest bozduğunu görmek, halifeye isabet edecek bir musibete işarettir. Kabe’nin kendi evinde olduğunu gören kimse, daima saltanat, devlet ve halk arasında şöhret bulur. Ancak Kabe’nin şeklinde kötü bir hal görmek ev sahibi için hiç bir hayır yoktur. Evinin Kabe olduğunu görmek Kabe Müslümanların önderi, o kimse de onun mahiyetinde bulunur.

Hatmi şerife girip, Kabe üzerinde namaz kıldığını gören kimse ihsan ve rütbeye erişir. Mezhebinin kötü dediği ve sünnete muhalif hareket etmesiyle beraber tahsildarlık yapar. Kabe’de bir hata işlediğini gören kimse. Resülullah (S. A. V. ) in Sünnet i Seniyyesine muhalif harekette bulunur ve nefsine uyan kimselerin yoluna girer. Meleklerin, gökten inip ve Kabeyi temelinden kaldırıp bir şehre koyduklarını görmek o yerde bir fitnenin çıkmasına, Müslümanların önderinin o şehirde bulunmasına işaret eder. Kabe’nin harap olduğunu görmek namazını terk eder. Kabeyi tavaf ettiğini veya hacla ilgili bir vazifeyi yaptığını görmek o kimsenin yaptığı vazife miktarınca dinin salahına işarettir. Kabe’ye yönelmiş olduğunu görmek din ve dünyasını ıslah edecek bir şeye yöneleceğine veya kimi islere karışmak üzere sultanın bulunduğu tarafa yönelmek üzere bulunduğunu işarettir.

Sünneti Seniyyenin aksine olarak hac vazifelerinden kimi şeyleri noksan yaptığını görmesi o kimsenin namazında kıbleyi değiştirdiği gibi dinini de değiştireceğine işarettir. Kabe namaza da işarettir. Çünkü Kabe, namaz kılanların kıblesidir. Kabe mescit ve camiye de işarettir. Çünkü Kabe, Allah’ın evidir. Kabe İslam, Kur an. Sünnet. Mushaf i Şerif, alim baba, Seyyid, koca ve ana gibi kendilerine uyulmakla hidayete erişilecek kimselere işarettir. Kabe, Cennete işarettir. Çünkü Kabe Allah’ın evidir. Cennet de Allah in evidir. Cennete kavuşmak ise, ancak Kabe ye yönelmekle mümkün olur. Kabe mevsim, cemaat, sokak ve geniş mevkilere işarettir. Bir kimse Kabe. kendisinin evi olduğunu görmek o kimsenin bildiği ilmine ya da yaptığı bir amelinden dolayı insanların ona koşup ziyaretine gideceğine ve kapısının kalabalık olacağına işarettir.

“Rüyada Kabeyi Görmek” için 6 yanıt

Rüyada Kabeyi görmek
Rüyamda oğlumun odasında camdan dışarıya bakıyorum, dışarısı çok farklı, camiler görüyorum, evler. Bu arada sanki uçuyor gibiyim, yani bir uçaktan dışarıyı seyreder gibi. Bu arada dışarısı alaca karanlık.
Sonra birden bire Kabeyi görüyorum, dua ediyorum, gerçek olduğunu anlayabilmek için oğlumu çağırıyorum. O da doğruluyor beni. Babasına sesleniyor ama onun umurunda değil bu olağanüstü durum. Sonra küçük bir televizyon getiriyor eşim. Açıyorum ve başka bir kadınla videosunu görüyorum, gülümsüyor ve gidiyor. Ağlayarak uyandım. lütfen tabirini kısa zamanda yazın, teşekkürler.
deniz kızı, Kadın, Evli, Diğer, büyük bir boşluktayım sanki, her şey anlamsız ve yalan geliyor

Gördüğünüz rüya hayatınızda bazı şeylerin yolunda gitmediğini, yaşamınızın maddi ve manevi yönleri arasındaki dengeyi kuramadığınızı ifade etmektedir.
Rüyada camdan dışarıyı seyretmeniz sezgi ve farkındalık anlamına gelir. İçinde bulunduğunuz durumun farkında olduğunuzu, ne yapmanız gerektiğini bildiğinizi ifade eder.
Rüyada Kabeyi görmek en hayırlı rüyalardan biridir. Kabe görmek kişinin tüm sıkıntılarından kurtulup, mutlu, huzurlu yeni bir hayata başlayacağının müjdesidir.
Rüyanın devamında gelişen televizyonlu bölüm ise yolunda gitmeyen şeyler hakkında bilgi vermektedir.

Rüyada gökyüzünde Kabeyi görmek neye işarettir
Merhaba. Ben gece ruyamda bulutlarin arasina bakiyordum birden bulutlarin kaydigini ve Kabeyi gokyuzunde gordum. Fakat Kabe düz bir örtü gibiydi ve mavi renkli, gösterişli desenliydi.
Ben görür görmez hemen bir kitaptan anlamına bakıyorum ve kitapta Kabe’ye gidebilmek için talebimin onaylandığını yazıyordu. Henuz 15 yasindayim ve boyle bir talepte bulunmadim. Ama bir suredir ruyamda 3 harfli gorup korkarak uyaniyorum. Bazi kaynaklarda Kabe gormek, korkulardan kurtulacagima isaret oldugu yaziyor. Tam olarak ne anlama geliyor. İyi günler, şimdiden teşekkür ediyorum. Rüyada gökyüzünde Kabeyi görmek neye yorulur

Aleyna merhaba,
Aslında rüyalarını sıraya göre incelemek daha doğrudur.
Bir süredir rüya üç harfliler görüyordum diyorsun, bu hayatında bazı dengesizlik ve düzensizlikler olduğunu ifade eder. Cinler genellikle ruha bir kılavuz olarak hizmet vermektedir.
Arkasından gökyüzünde Kabeyi görmen, yaşamını olumsuz etkileyen bazı şeylerin sona erdiğini, yaşamını yoluna koyup hedeflerine doğru ilerlediğini gösteren hayırlı bir rüyadır.
Rüyada Kabeyi görmek en hayırlı rüyalardan biridir. Kabe görmek kişinin tüm sıkıntılarından kurtulup, mutlu, huzurlu yeni bir hayata başlayacağının müjdesidir. Bakınız Kabe rüya tabirleri sayfası.

Rüyamı pek hatırlamıyorum ama bir kadının elinde bir şey vardı ne olduğunu hatırlamıyorum ancak bunu benim geleceğimi görmek için kullanacağı söylüyor yani fal bakmak gibi ve bu elindeki şeyde Kabe resmi oluşuyor kabenin resmi oluyor kadının elindeki şeyde. Ve 1-2 haftadır duygusal anlamda çok kötüyüm sevdiğim çocukla ailevi meseleler yüzünden ayrılmak zorunda Kaldık yani 1-2 hafta sonrada bu rüyayı gördüm.

Merve merhaba,
Gördüğün rüya gerçek hayatında yaşadığın kafa karışıklığı sebebiyle yaşamının maddi ve manevi yönleri arasındaki dengeyi kaybettiğini göstermektedir. Daha fazla hata yapmamak, mutsuzluk yaşamamak veya günaha girmemek için bu karışıklıktan kurtulmak, sabretmeyi ve şükretmeyi bilmek gerektiğini ancak bundan sonra hayallerine kavuşmayı ummak gerektiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir