Rüyada Kabeyi Görmek

Rüyada Kabeyi görmek neye delalettir?

Rüyamda Kabe içindeydim. Bundan çok uzun bir süre önce gördüğüm bir rüyamı yazmak istiyorum lütfen yorumlarsanız sevinirim. Rüyada Kabe’deyim, bir koridor vardı ve o koridordan yürümeye çalışıyordum. Koridor bitince sağ tarafta sesler geliyordu ve rüyama göre Peygamber efendimizin kabri orasıydı.

Koridorun bitmesine 3-4 metre kala dizlerimin üstüne çöktüm ayağa kalkamadım ve subaneke’yi okumaya başladım ve gözlerim yaşlı bir şekilde uyandım. Uyandığımda dua’yı okumaya devam ediyordum. Lütfen açıklarsanız çok mutlu olurum.

Rüyada Kabeyi görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada Kabeyi görmek en hayırlı rüyalardan biridir. Kabe görmek kişinin tüm sıkıntılarından kurtulup, mutlu, huzurlu yeni bir hayata başlayacağının müjdesidir. Rüyada Kabe’de olduğunu görmek beladan sakınmaya, hayırlı işlere, evliliğe, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, Kuran ve sünnete, kendisine uyularak hidayet bulunan salih ebeveyne, gerçek alim, evliya ve mürşide yahut cennete delalet eder. Kabe’de namaz kılmak yönetimden iyilik görmeye, düşmanının şerrinden emin olmaya işaret eder. Kabe’ye bakmak, Kabe’ye baktığını görmek esenlik ve huzura işaret eder. Kabe’nin bir duvarının yıkıldığını görmek dini bir önderin vefatına işaret eder,

Kabeyi adabına uygun olarak tavaf ettiğini görmek farz ibadetleri hakkıyla yerine getirmeye, sözünün gereğini yerine getirmeye işaret eder. Kabe’de yanlış ve uygunsuz bir iş yaptığını görmek sünnetlere aykırı hareket etmeye işaret eder. Kabe’nin kendi evine yahut başka yere geldiğini görmek o ev ve yer için sürekli itibar, şeref ve devlete işaret eder. Kabe’ye doğru yöneldiğini görmek din ve dünyasını ıslah ile hayra ve esenliğe ulaşmaya işarettir. Kabe’ye girdiğini görmek bir devlet büyüğünün makamına girmeye, onun desteğini almaya yorumlanır. Kabe’den bir haber almak hükümetten işine dair bir haber alacağına işarettir.

Rüyada Kabe hakkında diğer yorumlar?

Kabe’den bir şey çaldığını görmek haram bir iş yapmaya işarettir. Kabe’ye doğru yürümek dininin kuvvetine işarettir. Kabe’nin üstünde namaz kıldığını görmek İslamiyetten uzaklaştığına işarettir. Kabeyi çiğnediğini görmek sünnet i seniyyeye karşı olmaya işarettir. Gökten meleklerin inip Kabeyi başka bir yere taşıdıklarını görmek, o beldede asayişin düzgün olacağına işarettir. Kabeyi pis görmek farzları terk ettiğine işarettir.

Kabeyi gören kimse, yapacağı hayırlı bir amelle müjdelenir. Ya da işlemeyi arzu ettiği bir şerden sakınır. Mekke’de ölüler arasında olduğuna ve ondan bir şeyler sorduklarını gören kimse, şehit olarak ölür. Kabe’de abdest bozduğunu görmek, halifeye isabet edecek bir musibete işarettir. Kabe’nin kendi evinde olduğunu gören kimse, daima saltanat, devlet ve halk arasında şöhret bulur. Ancak Kabe’nin şeklinde kötü bir hal görmek ev sahibi için hiç bir hayır yoktur. Evinin Kabe olduğunu görmek Kabe Müslümanların önderi, o kimse de onun mahiyetinde bulunur.

Hatmi şerife girip, Kabe üzerinde namaz kıldığını gören kimse ihsan ve rütbeye erişir. Mezhebinin kötü dediği ve sünnete muhalif hareket etmesiyle beraber tahsildarlık yapar. Kabe’de bir hata işlediğini gören kimse. Resülullah (S. A. V. ) in Sünnet i Seniyyesine muhalif harekette bulunur ve nefsine uyan kimselerin yoluna girer. Meleklerin, gökten inip ve Kabeyi temelinden kaldırıp bir şehre koyduklarını görmek o yerde bir fitnenin çıkmasına, Müslümanların önderinin o şehirde bulunmasına işaret eder. Kabe’nin harap olduğunu görmek namazını terk eder. Kabeyi tavaf ettiğini veya hacla ilgili bir vazifeyi yaptığını görmek o kimsenin yaptığı vazife miktarınca dinin salahına işarettir. Kabe’ye yönelmiş olduğunu görmek din ve dünyasını ıslah edecek bir şeye yöneleceğine veya kimi islere karışmak üzere sultanın bulunduğu tarafa yönelmek üzere bulunduğunu işarettir.

Sünneti Seniyyenin aksine olarak hac vazifelerinden kimi şeyleri noksan yaptığını görmesi o kimsenin namazında kıbleyi değiştirdiği gibi dinini de değiştireceğine işarettir. Kabe namaza da işarettir. Çünkü Kabe, namaz kılanların kıblesidir. Kabe mescit ve camiye de işarettir. Çünkü Kabe, Allah’ın evidir. Kabe İslam, Kur an. Sünnet. Mushaf i Şerif, alim baba, Seyyid, koca ve ana gibi kendilerine uyulmakla hidayete erişilecek kimselere işarettir. Kabe, Cennete işarettir. Çünkü Kabe Allah’ın evidir. Cennet de Allah in evidir. Cennete kavuşmak ise, ancak Kabe ye yönelmekle mümkün olur. Kabe mevsim, cemaat, sokak ve geniş mevkilere işarettir. Bir kimse Kabe. kendisinin evi olduğunu görmek o kimsenin bildiği ilmine ya da yaptığı bir amelinden dolayı insanların ona koşup ziyaretine gideceğine ve kapısının kalabalık olacağına işarettir.

6 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir