Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Kabe’ye Gittiğini Görmek

Rüyada Kabe’ye gitmek neye işaret eder?

Kolay gelsin. Ben 23.01.13 gecesi yani kandil gecesi bir rüya gördüm. Her yeri mermerle kaplı olan geniş bir koridordan yürüyordum. Önümde beni sağ elimden tutmuş simsiyah boylu boyunca bir paltoyu andıran kıyafetiyle normal insanlardan biraz farklı ama ayaklarının olup olmadığını bilemediğim bir şey beni çekerek geniş bir kapıya doğru götürüyordu.

Çevremizde beyaz kıyafetler giymiş aynı ihram kıyafetlerini andıran kıyafetleriyle ayaklarında takunya başlarında sarıklar olan yetişkin insanlar hızlı adımlarla o benim götürüldüğüm kapıya doğru gidiyorlardı. Ben kapının önüne geldiğimde oranın kabe olduğunu ve insanların akşam namazını kıldıklarını gördüm.

Gelen herkes tekbir alıp saf da namaza duruyordu. Hiç imamın sesini duymadım ama insanların konuştuklarını duyuyor ama anlamıyordum. Beni o kapıya kadar getiren şey elimi bıraktı. Ben çevreme bakınırken nasıl geldim diye düşünüyordum. Onun sesini duydum. Ama ses tonu olarak bilemiyorum sadece konuştuğun anlıyordum.

Bana “Ben buradan sonrasına geçemem.” dedi. Yavaşça arkasına döndü o kadar korktum ki ondan sadece karanlık vardı sanki cadıydı karşımdaki. Bana “Buradan sonra kendin gitmek zorundasın.” dedi. Ben çok korktum ve sanırım onu ellerimle itmeye çalıştım. Yataktan düşerek uyandım.

Rüyadan hatırladığım çok aydınlık olduğu ancak hiç bir lamba olmadığı. Her yer sarımtırak çizgileri olan mermerlerle dolu olduğu. O kapının önünde sanki bir görünmez çizgi varmış gibiydi. Benim üzerimde gündelik hayattaki kıyafetlerim vardı. Huzur dolu bir yerdi.

22 yaşında, erkek, tek başına evde kalan bir üniversite öğrencisiyim. Kız arkadaşım vs. yok ama 8 ay önce ayrıldığım kız arkadaşım sürekli aklımda. Yorgun, bıkkın, canımın hiç bir şey istemediği bir ruh halim var.

Bu ne anlama geliyor ? Beni oraya götüren her neyse zarar vereceğini düşünmüyorum, o melek miydi? Yoksa şeytan mı ? Teşekkür ederim. Gönderen Serdar.

Rüyada Kabe’ye gittiğini görmek yorumu

Serdar merhaba, bu muhteşem rüyayı gönderdiğin için teşekkür ederim.

Önce bir bilgi vermek istiyorum Rüyanda seni Kabe’ye götüren şey melek değil, çünkü melekler elbette oraya girer. Şeytan olamaz neden dersen şeytan seni Kabe’ye götürmez, şeytan götürse götürse kumar, alkol, ahlaksızlık ve pisliğin olduğu yere götürür. Sonuç olarak seni oraya kimin götürdüğünden ziyade neden götürdüğünü analiz etmelidir.

Bana göre rüyan senin manevi açıdan kendini geliştirmen, Allah yolundan ayrılmaman gerektiğini hatırlatan önemli bir rüyadır. Zaten sende bilgi kısmında “yorgun, bıkkın, canımın hiç bir şey istemediği bir ruh hali içindeyim” yazmışın ve bu durumdan ancak manevi güç, inanç, iman ve dua ile çıkabilirsin. Allah!a sığın, ondan yardım iste, her şeyin kısa sürede karanlıktan aydınlığa döneceğini göreceksin. Bu rüya hakkında detaylı bilgi için rüyada Kabeyi görmek sayfasını mutlaka inceleyiniz.

“Rüyada Kabe’ye Gittiğini Görmek” için 3 yanıt

Merhaba. Annem ve tanımadığım bir sürü insan Kabe’de dua ediyorduk, gayet huzurlu ve mis bir ortam varken inanılmaz bir şiddette deprem olmaya başladı yani 12-13 şiddetinde diyebilirim, herkes kaçışmaya başladı bende annemin üzerine kapaklanarak belki 10 belki 20 kere kelime-i şehadet getirdim, yatağımdan fırlayarak uyandım ve o sırada sabah ezanı okuyordu, sabah ezanının madden ve manen verdiği serinlik ve rahatlıkla birlikte özellikle bu rüyaya takıldım, ilminizden yorumunuzu eksik etmezseniz çok sevinirim, hayırlı günler.

Merhaba, lütfen cevap verin hala etkisindeyim rüyamın, ben Kabeyi gördüm insanlar almış Kabe’yi götürüyorlardı, arkalarından yürüyorum İstanbul’a götüreceklermiş, şaşkınım bir bakıyorum peygamberimizin tabutuymuş, içinde yeşil örtülü nasıl olacaksa yere düşecekmiş, telaş
ediyorum, üzülüyorum ama düşmüyor, insanlar şeytan taşlıyorlar, çok büyük taşlar var, bazı insanlara taşlar geliyor kaçışıyorlar bana gelmiyordu ama taşlar yağıyordu sanki, sevgiyle kalın. 28, Kadın, Evli, Çalışmıyor.

Asuman merhaba,
Biliyorsunuz Dünyada şu anda İslami coğrafyada yaşanan savaşlar, kafa kesmeler, İslam adına terör yapan kişiler sebebiyle batı dünyasında İslamiyete karşı büyük bir kötüleme kampanyası başlatılmış durumdadır. Camilerimize saldırı, Müslümanları aşağılama, onlara ikinci sınıf insan muamelesi her geçen gün artmaktadır. Bir de bunların üstüne üstlük batı dünyasında kimi ülkelerde veya alanlarda “Dünyada barışın sağlanması için İslamiyetin ortadan kaldırılması gerektiği” propagandası yapılmakta, insanların beyni yıkanmaktadır. Bir başka gurup ise Müslümanların birbiri ile savaşıp, bir birlerini yok etmesinin bu senaryonun bir parçası olduğunu iddia etmektedir. Bende Müslümanların birbirine bilinçli bir şekilde düşürüldüğüne inanıyorum.
Siz tüm bu olaylar karşısında dinimiz İslamiyetin bir tehdit altında olduğunu düşünmüş olabilirsiniz ve rüyanın bunun yansıması olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir