Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Kabus Görmek

Rüyada kabus neye işarettir?

Benim gördüğüm rüya tam bir kabus idi. karışık bir rüyaydı, hatırladığım kadarını anlatıyım. Rüyamda Soykan adlı bir arkadaşım bana sofe adlı bir ilaç getirdi, ha bu arada sofe adlı ilacı ilk kez rüyamda duydum, normalde öyle bir ilaç var mı bilmiyorum, neyse bana “iç bu ilacı bak nasıl kafası var” dedi, ben de ilacın tabletine baktım, sofe yazıyordu. Yanımızda diğer arkadaşlarımızda vardı, mesela Semih te vardı. Ben soykana dedim, “ben bu ilacı içmem, oğlum bilmediğiniz ilaçları içmeyin beyine çok zararlı” dedim.

Ben ilacı içmedim ama Soykan ve diğer arkadaşlarım içti, ilacı içer içmez çıldırdılar, beni öldürmeye çalıştılar, bende kaçtım, baya bir beni kovaladılar, dediğim gibi karışık bir rüyaydı, Semih elektrik direğine dev bir oyuncak bebek astı, “Yunus buraya gelecek, onu yakalayacağız” dedi, ben onları görünce hemen tekrar kaçmaya başladım.

Onlarda peşime düştü, annemin filan hastalandığını gördüm, annem birden odanın kapısına yığılıp kaldı, “kalbim” dedi, bende korktum 112 yi aradım ama 112 deki kişiler benimle hiç ilgilenmedi, sonra bizim komşuların evinin bahçesine doğru koşup “her şey fizikseldir” diye bağırdım, sonra da çok korkmuş bir vaziyette ‘Allah ım beni buradan kurtar” dedim sonra uyandım, saat gece dörttü (4) çok korktum uyanınca bile kendime zor geldim, neyse teşekkürler.
23, Erkek, Bekar, Çalışmıyor, endişeliyim, biraz da korku var, gördüğüm kabusun etkisinde kaldım, birazda canım sıkılıyor.

Rüyada kabus görmek nasıl yorumlanır?

Kabus nedir? Kabuslar çocuğu uyandıran ve tekrar uyumaktan korkmasına neden olan korkutucu rüyalardır. Kabuslar genellikle belli bir nedenden dolayı oluşmaz, ancak çocuk kendisini üzen, öfkelendiren, korkutan şeyler duyduğunda ya da gördüğünde kabus görebilir. 6 aylıktan büyük çocukların arada sırada kötü rüyalar görmesi normaldir. Rüyada kabus görmek hakkında geniş bilgiyi kabus nedir sayfasında bulabilirsiniz. Rüyada kabus görmek güçlü olmak ve düşmanlarını yenmek için her zaman hazırlıklı olmak gerektiğine yorumlanır.

“Rüyada Kabus Görmek” için 2 yanıt

Rüyada sürekli kabus görmek
Merhabalar, son iki aydır kabus görüyorum son günlerde bu kabuslar iyice sıklaştı. Haftada 2-3 kez görür oldum. Bu kabusların beni rahatsız etme nedeni ise kabuslarımda annem, ablam, sınıf arkadaşlarım (erkekler de dahil) ilişkiye girdiğimi görmek.
Benim rahatsız olma sebebim ise benim kızları bile gerçek hayatta bu şekilde arzu etmemem. Bir insan annesine, ablasına nasıl o gözle bakar ki? Gerçek hayata döndüğümüzde ise bu insanların yüzüne bakmaya utanıyorum. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Lütfen en yakın zamanda yanıtlayın. Bu kabuslar ne demek ve ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler.

İlk ergenlik çağında buna benzer rüyalar görülebilir. Ancak sık görülmesi bir sorunu işaret edebilir.
Anneniz veya babanız ile bunu konuşmaktan çekinmeyin ve bir uzman psikologdan destek almayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir