Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Kaçmak

Rüyada kaçmak neye işarettir?

Rüyalarımda sürekli beni öldürmek isteyen kişilerden kaçıyorum. İlk rüyamda ölen birisinin sözünü tutmayı unuttuğu için mezardan çıkıp kürekle benim başımı koparmak isteyerek beni kovaladığını gördüm. Bir başka rüyamda ise yine kürekle kovalanıyordum. Bir diğerinde ise bir kargaşadan kaçıyordum beni arıyorlardı. Onlardan saklanıyordum. Saklandığım yerden çıkıp yine koşmaya başlamıştım.

En son ki rüyamda ise yapmadığım bir şey yüzünden suçlanıyordum. Beni suçlayan kişiden kaçmaya çalışırken adam silahla önce sol kolumdan, sonra sağ kolumdan vurdu. Bana da bir silah verdi. Karşıma geçip silahını bana doğrulttu. Korkudan ne yapacağımı bilemedim, elimdeki silahı rastgele sıkmaya başladım ama içi boştu. 11 haneli köye doğru koşmaya başladım, tam kurtuldum diye düşünürken başka birisi kafamdan vurdu beni. Uçurumun kenarına yuvarlandım ölmek üzereydim zor nefes alıyordum. Adam yine gelir ölmediğimi anlar, uçurumdan atar beni diye düşünerek ölü taklidi yapmaya başladım. Nefesimi tuttum. Adam yanıma geldi sağ ayağıyla beni dürttü. Orada uyandım. Artık her rüyamda kaçmak istemiyorum. Yorumlarsanız çok sevinirim.

Merhabalar. kaçmak, kaçtığını görmekİsim / Takma isim : yadigar
Cinsiyetiniz : kız
Yaşınız : 18
Medeni durumunuz : bekar
Şu anki ruh haliniz : karmaşık
Rüyanızın konusu : birinden kaçmak
Anahtar kelimeler : birisinden kaçtığını görmek

Rüyada kaçmak rüya yorumu

Yadigar merhaba. Rüyaların aslında senin için önemli bir mesaj veriyor. Gördüğün rüyaları ortak ve ana unsur kaçmak, birisinden kaçmak olup;

Rüyada kaçmak geçmişte yaşadığınız bir olayın etkisinden kurtulamadığını gösterir. Rüyada kaçtığını görmek bilinç altınıza yerleşmiş bu konuyu çözmeniz gerektiğini, aksi halde bu gizli endişe veya korkuyu sürekli yaşayacağınızı temsil eder. Koşarak kaçmak veya koşarak kaçtığını görmek aklını kullanarak bütün sorunların üstesinden gelmek, hepsine çözüm bulmak olarak yorumlanır. Rüyada kötü birinden ya da kötü bir şeyden kaçmak genellikle yanlış ve günahlı yoldan ayrılıp, Allah’ın emirlerine ve Peygamberimizin sünnetlerine yönelmeye, tövbeye, emniyete işaret eder. Düşmandan kaçmak, rüyada düşmandan kaçtığını görmek güvende olmaya delalet eder.

Rüyada evden kaçmak neyi gösterir?

Rüyada evinden kaçtığını görmek rüyayı gören kişinin iç dünyasında büyük bir huzursuzluk yaşadığını gösterirken bu huzursuzluğun kişinin ne istediğini bilmemesinden kaynaklandığına delalet eder. Rüyada evden kaçan birini görmek rüya sahibinin çevresinde kişiliği tam olarak oturmamış ve hayatta ne yapacağına karar verememiş, kendi başına karar veremeyen ve başkalarının sözlerine fazlasıyla kula asan biri olduğuna işaret eder, bu kişiden uzak durmasını tavsiye eder.

Rüyada kaçmak konusunda ilave bilgiler

Rüyada ehil olan kimselerin bir şeyden kaçtığını görmek yetkili bir mevkiye geçmeye işarettir. Rüyada herhangi bir korku ve ürperti duymaksızın kaçtığını görmek vefat etmeye yorumlanır. Rüyada askerin cepheden kaçtığını görmek askerin galibiyetine, kafirin kaçması hezimete uğramaya delalet eder. Rüyada önemli bir tehlike veya kavgadan kaçmak çok korkulu ve endişeli geçecek bir sürenin sonunda hayırlı olacağına işarettir. Eğer bir yerden kaçmaya çalıştığınızı, fakat bunu başaramadığınızı görürseniz birtakım sahtekar insanlar yüzünden sıkıntı yaşayacağınızın işaretidir. Kişinin zekasını kullanarak, sorunlardan sıyrılacağını işaret eder. Kaçtığı yere göre de yorumlanır. Evden kaçıyorsa hayatı ile ilgili değişikliktir. Rüyada kaçmak (firar) Cenab-i Hakka (CC) dönmek olarak yorumlanır. Rüyada bir düşmandan korkarak kaçtığını gören kimse bir yerden, bir işten, bir kimseden korkusu varsa kurtulur. Bir kimsenin rüyasında korkmadığı halde kaçtığını görmesi o kimsenin yakında öleceğine delalet eder. Herhangi tehlikeli bir durumdan kaçtığını görmek, endişeli bir durumda bulunduğunuza, Hapisten kaçan bir arkadaşınıza yardım etmek maksadı ile onu sakladığını görmek, bir tehlikenin size doğru yaklaştığına işarettir. Rüyasında koşarak kaçtığını gören kimse zekasından yararlanarak sorumluluklardan sıyrılacaktır. Birinin kaçtığını görmek ayrılıktır. Evinden, alıştığı yerden kaçan insan büyük bir değişiklik yaşayacak ve hayatına yeni bir yön verecektir.

“Rüyada Kaçmak” için 8 yanıt

Rüyada sevgiliyle kaçtığını görmek
Rüyamda sevgilimle evden kaçıyordum, evdekileri uyuttuktan sonra ama yarı yolda biri çıkıyor ve bizim telefon hattımızın onda olduğunu, ne zaman alacağımızı soruyor, sonra ben kaçmaktan vazgeçip eve dönüp uyuyorum, ne anlama geliyor?

Rüyada eski eşinin sürekli kaçtığını görmek
Rüyamda sürekli eski eşim benden kaçıyor. Bana çok soğuk davranıyor ve sürekli benden kaçıp duruyor ve her defasında onunla ilgili rüya görsem durmadan kaçıp duruyor benden. Yorumunuzu bekliyorum lütfen.

Rüyada kantincinin oğlundan kaçmak
Ben okulda kantincinin oğlundan kaçıyordum fakat gerçek hayatta kendisinin bir oğlu yok. Fakat herkesin yanında felç, benim yanımda tekken içine şeytan,üç harfli girmiş gibiydi, birden beni korku sarıyordu. Kalkıp peşimden geliyordu, biri gelince kendini yere atıyordu. Suçlusu ben gibi gösteriyorlardı 1 ay-45 gün civarı bu rüyayı görmeye devam ettim, en sonunda bu rüyayı neden gördüğümü merak ettim ve burada yazmaya karar verdim. Gülmek isteyen gülsün benim rüyamda öldürmeye kalkılıyor fakat ya bu sizin rüyanız olsaydı?

sayın leyla abla ben rüyamda çocuklarımı gördüm ve adamlardan kaçıyorduk ama çocuklarımı yakalıyorlardı, sonra çocuklarımı almaya gidiyordum bir bakıyordum ki boğazlarına ip bağlamışlar suyun içinde boğuyorlardı bunun anlamı ne dir

Rüyada babasından korkmak ve kaçmak
Rüyamda akşam geç saate sevdiğim adamla yürüyorduk, birden arkama baktım babam geliyor, bende korkmaya başlıyorum titriyordum, ona “hadi kaç git” diye bağırıyordum, oda bana “seni kurtaracağım korkma bekle” dedi, elimi bıraktı kaçtı, sonra bende kaçmaya başladım ama bağırarak ve ağlayarak, tam eve vardım kapıyı açacaktım sonra uyandım, gördüğüm neye işarettir?

Rüyada anneden kaçtığını görmek
Rüyamda annemden kaçtığımı gördüm ve sonra yakalandım. Okuldan kaçmıştım kötü bir arkadaş yüzünden. Kaçmak demeyelim de sohbet ede ede arkadaşla yürüyorduk, sonra ilerledik ve parka geldik, o anda annemi gördüm yürüyüşte nedensiz annem beni görmesin diye kaçtım, ne olabilir sizce?

Yıllardır görmediğim türde kaçma temalı bir rüya kalmadı. Canavarlardan, köpek balıklarından, kiralık katillerden, yıkılan binalardan, ninjalardan… Kısacası olabilecek her şeyden kaçtığıma dair bir rüya görüyorum. Hep kılpayı kurtulduğum ya da çok az ara farkla kaçmaya devam ettiğim rüyalarımdan uyanınca ağzım açık ve korku içinde ya da bağırarak uyanıyorum. Daha fazla bunu yaşamak istemiyorum. Lütfen bir şeyler önerin

Şule merhaba, gördüğün rüyaların temek ögesi kaçmaktır ve rüyada kaçtığını görmek sayfada net olarak anlatılmaktadır. Kaçmak geçmişte yaşanan bir olayın etkisinden kişinin kurtulamadığını gösterir. Bunun bilincinde olup sizi etkileyen olayı tespit edip o olayın izlerini silmenin yolunu bulmalısınız. Bulamazsanız lütfen bir uzman psikolog desteği almaktan çekinmeyin. Bu kadar süre bu sıkıcı rüyaları boşu boşuna gördüğünüzü, canınızı sıktığınızı anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir