Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Kafatası Görmek

Rüyada kafatası görmek neye işarettir?

Rüyamda bir tepenin yamacındayım, sıra sıra dizilmiş bir sürü çok eski heykele benzer işaret ve mezarlık görüyorum. Diğer tepenin oraya gelince en üstten aşağıya doğru insan büyüklüğünde kocaman kuru kafalar var, tepenin her yeri kuru kafatası dolu, biraz daha yürüyünce eli kolu bağlı bir insana benzer kendi içinde konuşan birisi ve arkadaşımla bir evdeydik, arkadaşı semaver ile çay demliyor.

Rüyam bu kadar. 26, Erkek, Bekar, Çalışıyor.

Rüyada kafatası görmek yorumu

Rüyada kafatası görmekGördüğünüz rüya güzel anlam taşımamakta, gerçek hayatınızda önünüzdeki engelleri aşmakta kendini yeterli görmediğini, bazı iç sıkıntılar yaşadığını, huzura kavuşmak için bir an önce içinde bulunduğun sıkıntılı ruhsal durumdan çıkman gerektiğini anlatmaktadır.

Bir insan kafatası görmek hoş bir rüya değildir, bir tanıdığınızın ölüm haberini almayı ifade edebilir. Hayvan kafatası görmek tehlike, kötülük veya istenmeyen durumları işaret eder. Kişinin kendi kafatasını rüyada görmüş olması, aklın sırlarını temsil eder. Bir şeyleri gizli tutmak düşüncelerinizi işaret edebilir. Kafatası, insan ya da hayvanlarda özellikle beyni muhafaza etmek görevi taşıyan, baştaki organları içinde bulunduran kemik yapıdır.

“Rüyada Kafatası Görmek” için 6 yanıt

Rüyamda kendi kafamı inceliyordum saçlarım bayağı seyrekleşmişti ve kafatasım hastalık gibi, yara gibi morlu kırmızılı idi ne biçim rüya bu diyordum, bir yandan da incelemeye devam ettim, dahada inceledikçe küçük küçük böcekler vardı, kimisi yan yatmış kimisi hareket ediyordu büyüteçle bakıyor gibi idim böceklere. Ne anlama geliyor olabilir acaba? Teşekkürler.

Rüyada kafada Allah yazısı görmek
Rüyamda yüksekteydim, boşlukta, geceydi ama bir şey göremiyordum, bir an sağ tarafımdan kendimi gördüm ve sonra görüntü değişti, kendime yukarıdan bakıyordum.
Halk arasında kafada nişan dedikleri bir yer var, hani saç çıkmaz ya, orada işte “Allah” yazdığını gördüm, Arapça noktalama işaretlerine kadar müthiş bir şekilde parlıyordu ve sonra rüyam bitti. Teşekkürler.
20 yaşında bekar erkeğim.

Ömer merhaba, Rüyanız hakkında detaylı bilgi sayfada bulunmaktadır ve ana hatları ile Rüyada Allah yazısı görmek; en hayırlı rüyalardan biridir ve hayırlara işaret olup, korunduğunuzu, bela ve musibetlerden uzak durduğunuzu simgeler.

Bu rüyayı birkaç gece önce gördüm. Umarım bir önce yorumlarsınız. Lakin aklımı çok karıştırıyor. Bir kadın vardı. Genç bir bayan. Kumral güzel biri. Belirli bir yükseklikten havuza atlama yarışmaları olur ya, işte bu kız o yarışmada yarışmacıydı. Sırası geldiğinde yukarı çıktı ve atlamak için hazırlanmaya başladı. Ben de seyircilerin arasındaydım. Pür dikkat izliyordum kızı. Açıkçası bu kadar güzel ve zayıf olmasına imrenmiştim. Her neyse, kız atlamadan önce gözleri benim gözlerimi buldu. Ardından da atladı havuza. Ancak bile isteye sığ yere atladı yani intihar etti. Havuz kanla doldu. Kıpkırmızı. Kızın bedeni şu yüzüne çıktı. Kafatası çatlamıştı. Çok kötü durumdaydı. Kimse yardım etmedi ona ki zaten yardım edecek bir durum da yoktu. O çoktan ölmüştü. Kimse kızın cansız bedenini sudan çıkarmadı. Herkes gitti sonra. Öylece kaldı ceset. Ben de öylece kaldım. Saatler geçti. Hala kızın havuzdaki cansız bedenine bakıyordum. Gece oldu. Kızın bedeni yüzerek havuzdan çıktı. Korkudan hareket edemiyordum. Ayağa kalktı o kız. Gözlerime baktı. Her tarafı kan içindeydi. Yüzünde anlamlamdıramadığım bir hüzün vardı. Çok korkmuştum. Birden uyandım.
Belki yorumlamanıza yardımcı olur diye biraz da kendimden bahsedeceğim. 16 yaşındayım. Pek düzgün bir psikolojiye sahip olduğum söylenemez. İntihara ve kendime zarar vermeye meyilliyim. Bu yüzden mi böyle bir rüya gördüm, bilmiyorum. Genelde de bu tip rüyalar görüyorum. Gözümün önünde intihar eden insanlar. Genelde yüksekten atlıyorlar. Ölmeden önce de yüzüme bakıyorlar. Tuhaf gelebilir ama kendimi çok suçlu hissediyorum. İnşallah kısa zamanda cevap verirsiniz. İyi çalışmalar.

Sevgili Nazlı, gönderdiğin mesajdan aklı başında, kendini iyi yetiştirmiş bir insan olduğun görülüyor ama ne yazık ki sende pek çok insan gibi aşmakta zorlandığın bazı sıkıntılarla karşılaşmışsın. Bu son rüyan gerçek hayatında yalnızlığını, bazı sorunlar karşısında kendini çaresiz hissettiğini simgelemektedir. Ama bu rüyadan daha önemli olan senin sürekli benzer rüyalar görmendir. Günümüzün acımasız yaşam şartları bir çok insanı sıkıntıya itmektedir ve bu sıkıntıları yaşayan insanların sayısı tahmin edilenin çok çok üzerindedir. Hele hele ülkemiz insanı yaşanan bir çok sıkıntı nedeniyle adeta öfke patlaması yaşamakta, dokunsanız patlayacak gergin ruh hali içinde bulunmaktadır. Bir büyüğün olarak ( bir oğlum, bir kızım var) diyorum ki bazı sorunları çözmekte zorluk çektiğin anda anne, baba, öğretmeninden destek istemekte çekinmemelisin. Bu kişiler, insanın gerçek dostlarıdır. Onlar dahi yetersiz kalırlarsa bir psikolog desteği almaktan çekinmemek gereklidir. İnanın bu uzmanlar size büyük fayda sağlamakta, sorunların tespiti ve çözümü konusunda inanılmaz yararlar getirmektedir. Lütfen ileride gelişmeleri yazar mısın?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir