Rüyada Kafes Görmek

Rüyada kafes görmek ne demektir?

Ben rüyamda iki kafes gördüm biri mavi biri pembe. Mavi kafesi satın aldım. Kafesin içi boştu, eve geldim, içine 4 tane yeşil kuş koydum. Bu rüya beni çok etkiledi, manası nedir? açıklarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Rüyada kafes görmek neye yorulur?

Rüyada kafes görmekRüyada kafes görmek veya kafesle ilgili rüyalar iyiye yorumlanmaz. Rüyadaki kafesler, hiç ummadığı anda derde düşmek demektir. Rüyada boş kafes görmek yaklaşan bir sıkıntıyı belirtir. Rüyada kafese girmek, kafes içinde olduğunu görmek hayatınızdaki kimi alanlarda çekingen olduğunuz ve kendinizi güçsüz hissettiğiniz anlamına gelir. İlişkinizde veya iş hayatınızda hapsedilmiş, sıkıştırılmış olabilirsiniz. Kafeste birini görmek sıkıntı, güçlük, sorumluluktur. Bunlar sizin hakkınızda olabileceği gibi kafesteki insanı tanıyorsanız onun hakkında da olabilir.

Bir kafese vahşi hayvan koyduğunu görmek rakiplerinize ve korkularınıza üstünlük sağlayacağınız anlamına gelir. Ayrıca öfke ve kızgınlığınızı kontrol edebilme yeteneğiniz olduğunu ifade eder. Kafeste bir kuş görmek duygularınızı açıklamakta sınırlandığını ve özgürlüğünü kaybettiğiniz anlamına gelir. Kendinizi ruhsal olarak hüsrana uğramış hissedebilirsiniz. Bu rüya kendinizi kafesteki bir kuş gibi hissettiğinizi göstermektedir.

Rüyada kuş kafesi görmek rüya sahibinin birilerini alt etmek için planlar kurduğunu anlatır, kafesteki kuşu serbest bırakmak tövbe edeceğinizi işaret eder. Kafes aldığını görmek evlenmeye, hapse, eve, beşiğe; iş ve sanatta yaşanacak durgunluğa delalet eder.

Rüyada kafes gören, hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşecektir denilir. Rüyada kuşlarla dolu bir kafes görmek, zenginliğin işaretidir. Rüyada boş bir aslan kafesi görmek yakın bir akrabanızın ölümüne işarettir. Rüyada kafes görmek hayırlı değildir. Çünkü kafes hapis, zindan, sıkıntı ve kederle yorumlanır. Rüyasında böyle bir kafes satın aldığını gören bir ev alır içine tavuk koyduğunu görse, Ailesini oraya tasır. Böyle bir kafesi başına alıp çarşıda dolaştığını gören, evini satar. Kafeste bir kus varsa, o kusun tabirnamede delalet ettiği manadaki bir adamın kötü haline işarettir. Rüyada kafes ayrıca hapse delalet eder. Rüyada bir kafeste bir kus olup, kaçmak istedigini görmek, esinin kendisinden memnun olmadıgına; Bir kolayını bularak kafesten uçup gittiğini görmek, esinin evini terk edecegine işarettir. Rüyasında içinde bir kus olduğu halde kafese bir ikinci kus girip kondugunu görmek, evine bir hizmetçi alacagına delalet eder. Kafeste iki kusun birbirleriyle gagalastıgını görmek, esinin ve hizmetçisinin birbirleri ile geçinemediklerine işarettir. Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen kafes, hapse, bazen, küçük çocuklar için besige işarettir. Kafes, evdir. Basını bir kafese sokarak sokaklarda yürüdügünü gören kimse, evini satar. Kafes, islerin müskilata düsmesine ve islerin bazısının bazısıyla durgunluk peyda etmesine işarettir. Kafes evlenmeye de işarettir. Kafes rüyası pek de iyi sayılmaz. Boş bir kafes yaklaşan sıkıntılı bir durumu, bir sorumluluğu belirtir. Bu kafes koşullarında güçleşeceğini haber verir. Kafeste bir kuş varsa o zaman zorluklardan sonra insan rahat edecektir.

“Rüyada Kafes Görmek” hakkında 6 yorum

 1. Rüyada kafeste insan görmek
  Öncelikle selamlar, ben rüyamda büyük bir kafesin içinde insan gördüm ve ben kafesin yanındaydım etrafta kalabalıktı, bu nedir?

 2. Rüyada aslan kafesine girmek
  Ben rüyamda aslan kafesinin içine girdim, kucağımda bir kız bebeği vardı, üzerinde de mavi battaniye, sonra nasıl olduysa bebekle koşmaya başladım. Bir adam vardı arkamda, yeşil çimenlerin üzerinde koşarak kaçtım, yorumlarsanız sevinirim.

 3. Rüyada içinde muhabbet kuşları olan kafes görmek
  Merhaba, rüyamda içinde muhabbet kuşları olan bir kafes görüyorum, erkek olan kuş yeşil, dişi olan beyazdı. Dişi erkeğin yanından kaçıyor, ben erkek olanın yüzüne 3 kere üflüyorum, erkek dişinin yanına gidip kur yapıyor, dişinin rengi erkeğin rengi gibi yeşil oluyor, sonra kuşlar çiftleşecek iken ben utanıp kalkıp gidiyorum, rüyamı yorumlarsanız sevinirim.
  aty001, 30, Bekar, Çalışıyor, korku endişe üzüntü içinde

  1. Selam, Kafeste gördüğünüz muhabbet kuşları aslında duygularınızı açıklamakta sınırlandığını ve özgürlüğünü kaybettiğini göstermektedir. Kendini ruhsal bakımdan hüsrana uğramış olduğunu işaret ederken bu rüya kendinizi kafesteki bir kuş gibi kapatılmış hissettiğini göstermektedir.

 4. Merhaba ismim Yasin 27 yaşında bekarım, rüyamda yukarıya asılmış bir kafes vardı ama içi boştu, ne anlama geliyor? kafesin rengi kırmızıydı

 5. Rüyamda evin içinde büyük bir kafes vardı içinde tavuk horoz vardı yegenim kafesin etrafında oynarken kafesi kırdı içindeki horoz ve tavuklar evin içine dagıldı bu duruma çok kızıp öfkelendim yeğenime bagırıp kızdım.Ne anlama geliyor çok merak ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir