Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Kağıt Para Görmek

Rüyada kağıt para görmek neye işarettir?

Rüyada kağıt para görmek rüyayı gören kişinin bazı sıkıntılar çektikten sonra rahata ereceğine işaret eder, parayı kaybetmediği sürece hayatında çok güzel değişiklikler olacağına delalettir.  Para rüyaları tüm toplumlarda en çok görülen rüyalar arasında olup özellikle yaşamın maddi yönü hakkında mesajlar verir. Burada rüyada geçen olaylar, yapılan işlem, paranın cinsi gibi faktörler farklı anlam taşır ve ayrıntılar aşağıdadır.

Rüyada deste deste kağıt para görmek iyi şans ve zenginliği işaret ederken, para destesi veya desteyle para görmek gireceğiniz bu şanslı yaşam döneminde maddi açıdan bir çok şeyin dilediğiniz yönde gerçekleşeceğini müjdeler. Bu dönemlerde yatırım yapmak, şans oyunları oynamak yararlı olabilir. Rüyada para kazanmak ya da para kazandığını görmek gerçek yaşamda kazanılacak başarıları gösterir ve bu başarının sonunda refaha ulaşacağınızı simgeler. Yasal olmayan yollardan para kazanılması ise kısa vadede para kazansanız bile ileride refaha, mutluluğa kavuşamayacağını işaret eder.

Rüyada kağıt para görmek
Rüyada kağıt para görmek

Rüyada para harcamak gerçek yaşamınızda ihmal duygusunu simgeler. Para harcadığını görmek sizin birilerini ihmal ettiğinizi veya ihmal edildiğiniz duygusu yaşadığınızı simgeleyebilir. Aşırı derecede para harcadığını görmek gerçek yaşamınızda elinizdeki kaynakları kontrolsüz bir şekilde tükettiğinizi simgeler. Parasız kalmak gerçek dünyada yerinizi kaybetme korkusu gösterir. Parasız kaldığını görmek aynı zamanda istenilen hedefe ulaşmak için gerekli becerilerinin eksik olduğunu veya becerilerini tam kullanmadığını, kullanamadığını simgeler.

Rüyada kağıt para almak iyi olayların sembolüdür ve kağıt para aldığını görmek birinin vesile olmasıyla hayatınızda maddi açıdan güzel gelişmelerin gerçekleşeceği bir dönem yaşayacağınızı ifade eder. Para istemek ve rüyasında birinden para istediğini görmek gerçek hayatta size her zaman destek verecek, bir sıkıntınızda yardıma koşacak dostlarınız ya da yakınlarınız olduğunu ve onların yardımını istemekten çekinmemek gerektiğini günü geldiğinde sizin de onlara yardım edeceğinizi gösterir. Para taşımak hayatta şimdiye kadar yaptığınız işlerde veya elde ettiğiniz ilerlemede kendinizi daima güvensiz hissettiğinizin işaretidir. Bu çoğu zaman kendinizi başkalarıyla kıyaslama sonucu ortaya çıkan durumdur. Rüyada para taşıdığını görmek bu güven eksikliği yüzünden kendinize inşa ettiğiniz koruyucu bir bariyer ya da duygusal bir duvarı artık yıkmanın, engeli kaldırmanın zamanı geldi şeklinde yorumlanır. Bu rüya aynı zamanda harcama konusunda dikkatli olun, paranızı korumak gerektiğini unutmayın şeklinde de tabir edilir. Para saklamak rüya sahibinin maddi konularda bazı gelecek kaygıları olduğunu ancak bu korkularını herkesten gizlediğini anlatır.

Rüyada para çekmek gerçek yaşamınızda sonuçsuz çabalar harcadığınızı, enerjinizi gereksiz yere tükettiğinizi simgelerken, para çektiğini görmek finansal konularda kimi tehlikeleri haber verebilir. Bu haberin daha dikkatli ya da daha tutumlu olmak gerektiğine yorulur. Para yatırmak yaşadığınız maddi kaygıların yersiz olduğunu, kendini güvende hissedecek yeterli imkana sahip olduğunuzu ifade eder. Para yatırdığını görmek aynı zamanda yeni bir projeye başlamak veya bir yatırım işareti de olabilir. Para biriktirdiğini görmek rüya sahibinin gelecek hakkındaki endişelerinin farkında olduğunu ve ileri ki zamanlarda güçlü olmak, kimseye muhtaç olmamak ve sıkıntı çekmemek için bugünden hazırlık yaptığını gösterir. Bozuk para biriktirmek ise kişinin ayağını yere sağlam basması ve kendisine güvenmesi konularında ilerleme kaydettiğine delalet eder.  Kağıt para vermek borçlu olanlar için borcundan kurtulmayı müjdelerken, borcu bulunmayanlar için hayırlı işlere, çevresine maddi yardımda bulunup sevap kazanmaya delalet eder. Kağıt para verdiğini görmek alternatif olarak kişinin yaptığı hayırlı işlerin mükafatını eninde sonunda kazanacağına da rivayet edilir. Para bozdurmak tasarruf simgesidir ve para bozdurduğunu görmek, tutumlu olmak gerektiğini, kara günler için her zaman bir kenarda hazırda birikim yapmak gerektiğini hatırlatan önemli bir rüyadır.

Rüyada para bulduğunu görmek neye işaret eder?

Rüyada kağıt para bulmak genel anlamda kendini fazla yormadan, kolay kazanılacak paraya işaret ederken, para bulduğunu görmek öte yandan bu kolay yoldan kazanılan paranın yine kolay bir şekilde elden çıkacağına işarettir. Kaybettiği ya da kendisinin saklayıp, unuttuğu parayı bulmak ise kişinin şansının iyi olacağına ve zengin olunacağına işaret olmakla birlikte aklını kullanıp bu parayı iyi değerlendirmek gerektiğini hatırlatır, aksi halde bulduğunuz gibi kolayca kaybedebilirsiniz anlamı taşır. Eski para ya da tedavülden kalmış para bulduğunu görmek ise eski duygular ve anıları temsil eder. Geçmişte kalan ve çoğunu unutmuş olduğun şeyleri hatırlamayı ve onlara olan özlemi temsil eder. Rüyada gökten para yağdığını veya havada uçan para görmek elinizdeki mal, mülk, değerler ya da sağlığınızın kıymetini bilmeniz gerektiğini temsil eder. İlk bakışta insana huzur veren bir rüyadır ancak anlamı derindir.

Rüyada para toplamak veya para topladığını görmek, para toplamanın amacı, nerede ve nasıl topladığını göz önüne alınarak yorumlanır. Yardım amacıyla para toplanması geliriniz hakkında mali kaygılar ve endişelere sahip olduğunuzu gösterir. Bu kaygılar insan yaşamı için aşırıya kaçmamak şartı ile yararlıdır ve insanı tedbirli olmaya yöneltir şeklinde yorumlanır. Sudan para toplamak, temiz bir akarsu, nehir, ırmak, göl veya denizden para topladığınızı görürseniz bu maddi anlamda bir geçiş dönemini simgeler ve sıkıntıların sona erdiğini gösterir. Kirli, bulanık sudan para topladığını görmek ise bunun tersi ile tabir olunur. Çamurdan para toplamak uyanık hayatta maddi anlamda geriye gidişi, maddi kayıpları veya finansal zararları temsil eder. Hayırlı bir rüya değildir. Doğu kültürlerinde harama el uzatmaya da yorumlanır. Bok içinden, boktan para topladığını görmek gerçekteki kötü görünüme karşılık rüyadaki manası iyidir ve işlerin yoluna girmesi, parasal anlamda iyileşmeye işarettir. Havada uçan paraları toplamak finansal bakımdan kendini güvende hissetmek için arayışlar içinde olduğunuzu göstergesidir. Bu rüya rüyayı görenin ayaklarını yere sağlam basması gerektiğine de işaret edebilir.

Rüyada para kaybettiğini görmek nasıl açıklanır?

Rüyada kağıt para kaybetmek maddi kayıp sembolüdür. Para kaybettiğini görmek uyanık hayatınızda bir maddi kayıp işaret eder ancak bu kaybın üzüntüsü kısa sürecektir. Sonuçta kısa sürecek sıkıntı ve üzüntüye yorulur. Rüyasında para çaldırmak, para çaldırdığını görmek herkesten saklamaya özen gösterdiğiniz bir işin açığa çıkacağına işaret eder. Kağıt para yakmak ya da kağıt paraları yaktığını görmek, aynı gerçek yaşamdaki gibi alın teri dökülmeden kazanılan paranın hayır getirmediğini hatırlatırcasına bu rüya üzüntünün habercisidir ve tanıdığınız birinin yakında bir hastalık haberini alacağınızı ifade eder. Kağıt para yırtmak hakkınızda hayırlı mesaj verir ve Para yırttığını görmek önceden başlamış olduğunuz fakat artık pişmanlık duyduğunuz bir işten vazgeçmeye delalet eder. Yırtık para görmek manası nedir, yırtılmış banknot, eksik veya yarım para görmek, iş veya ticaret yaşamınızda yarım kalmış bir konuyu tamamlamanız gerektiğini temsil eder. Sahte para görmek kötü bir rüyadır ve gerçek yaşamınızda biraz asi ve değersiz bir kişi ile sorun yaşayabilirsiniz anlamını taşır. Sahte döviz, sahte yabancı para, kalp para terimleri de aynı anlamı taşır.

Rüyada para çaldığını görmek neye delalet eder?

Rüyada para çalmak tehlikede olduğunuzu anlatır. Rüyada para para çaldığını görmek reel yaşamınızda hedeflerinize ulaşmak için tehlikeli yollar, metotlar denediğini, riskli işlere kalkıştığınızı ifade eder. Bu oldukça değerli bir rüyadır ve bunun verdiği mesaja önem vermek gereklidir. Rüyada kağıt para görmek saymak başarıya alamettir ve para saydığını görmek reel hayatta başarı işaretidir, bir işte beklemediğiniz kadar başarılı olacaksınız anlamı taşır, güzel sonuçlanacak bir işe yorumlanır. Rüyada kağıt para basmak hayırlı bir rüya değildir. Çünkü para basmak devletin işidir. Para bastığını görmek kendi işiniz olmayan bir şeyi yapmaya kalktığınızı veya gizli saklı bir teşebbüste bulunacağınıza ve sonuçta hüsrana uğrayacağına işaret eder.

Rüyada para dağıttığını görmek açıklaması

Rüyada para dağıtmak uyanık hayatınızda fazlasıyla şişirilmiş egoları olduğunu, aslında hak etmediğin kimi konularda hak iddia ettiğini ve bu durumun arkadaş ve yakın çevren tarafından öfke ile izlendiğini temsil eder. Bozuk para dağıttığını görmek yaşamınızda içinde bulunduğunuz kimi duygusal sorunları temsil eder ve sizin değişik davranışlarda bulunarak gerçek duygularınızı geri planda tutmayı veya onları ifade etme konusunda daha temkinli olmayı tercih ettiğinizi gösterir. Ancak bu doğru bir davranış tarzı değildir, bu sonuçsuz çabalar için çok fazla enerji harcadığınıza ve içsel kaynaklarını tüketen tehlikesiyle karşı karşıya olduğunuza yorumlanır. Para dağıtan birini görmek hayatınızın öncelikli kaygılarından birinin finansal güvenlik, kendini maddi olarak güvende hissetme ihtiyacınızı gösterir. Emek vermeden, alın teri dökmeden sebepsiz yere dağıtılan bu paralardan alırsanız taşıdığınızın maddi korkuların gerçeğe dönüşme olasılığı yüksektir şeklinde tabir edilir. Para saçmak, etrafa para saçtığını görmek gerçek hayatınızda ciddi bir hatalı yatırım yaptığını ya da kontrolsüz harcama yüzünden yakında başınızın ağrıyacağını ifade eder. Rüyada antika para görmek sevdiklerinizle birlikte uzun ve mutlu bir yaşam süreceğini ifade eder.

Rüyada yabancı para yani döviz görmek yeni bir yatırım veya birikimlerinizi başka bir alanda değerlendirme düşüncelerinizi ifade eder. Rüyada döviz almak veya döviz aldığını görmek yeni yatırım alanları araştırdığınızı fakat bu konuda çok dikkatli olmanız gerektiğini işaret eder. Rüyada döviz sattığını görmek, döviz satmak, döviz bozdurmak, döviz bozdurduğunu görmek kısa süreli bir nakit sıkıntısı çektiğinizi işaret eder.

Banka görmek ne demektir?

Rüyada banka görmek zenginliğe işarettir. Bankada çok para görmek, zengin olacağınızın işaretidir, rahatlayacağınız ve iş hayatında başarılı olacağınız anlamına gelir. Bankadan para çekmek, maddi açıdan size fayda sağlamayacak şeyler yaptığınızı, gücünüzü ve imkanlarınızı boşuna harcadığınızı ve finans açısında bir takım tehlikeli gelişmeleri ifade eder. Bankaya para yatırdığını görmek aslında kendinizi parasal açıdan güvene aldığınızı ve bu nedenle daha fazla kaygılanmanın yersiz olduğunu anlatır. Bu rüya alternatif olarak yeni bir başlangıcı, bir proje başlangıcını da işaret edebilir. Rüyada atm görmek, bankamatik, para makinesi görmek finansal açıdan kendini güvende hissetme arzusu içinde olduğunuzu kimi maddi endişeleriniz bulunduğunu gösterir. Arızalı atm, bozuk para makinesi, çalışmayan bankamatik cihazı görmek ise egonuzu kontrol etmeyi başarmak gerektiğini aksi halde kimi sıkıntılar ya da hayal kırıklığı yaşayabileceğinizi veya zor durunda kalabileceğinizi temsil eder.

Rüyada para çantası para taşıma sandığı, para nakil bavulu ev yaşamınızda veya gelecek günlerinizde umutlarında hayal kırıklığı, mutsuzluk işaretidir. Çanta kaybetmeniz, Para çantası kaybetmek, çanta kaybettiğini görmek mali açıdan kimi risklerle karşı kaşıya olduğunuzu, elinizdeki imkanları iyi korumanız gerektiğini belirtir. Rüyada para kasası olumlu beklentiler içinde olduğunuzu ve elinize bir miktar toplu para geçmesi işaretidir. Boş para kasası ise yakın zamandaki beklentilerinizin olumsuz gerçekleşeceği veya elinizden toplu para çıkması olarak yorumlanır.

“Rüyada Kağıt Para Görmek” için 31 yanıt

Rüyada desteyle para görmek
Rüyamda 100 er 10 ar desteler halinde bir cüzdanda para gördüm, bu ne ile yorumlanır?

Rüyada deste ile para görmek, iyi şans ve zenginliği işaret ederken gireceğiniz bu şanslı yaşam döneminde maddi açıdan bir çok şeyin dilediğiniz yönde gerçekleşeceğini müjdeler. Bazı yorumcular bu dönemde yatırım yapmak, şans oyunları oynamak yararlı olabilir demektedir.
Paraları cüzdan içinde görmüş olmanız, sahip olduğunuz değerlerin kıymetini bilmeniz gerektiğini işaret etmektedir.

Bence çok zengin ve şanslı olacağın anlamına geliyor, belkide elde edeceğin zenginlikte önemli olanın dengeli para harcamak olduğunu gösterebilir.

Rüyada deste halinde para görmek
Rüyamda kendime ait epey bir dolarlarım var, ve deste halindeler. Teyzem bana $10.000 borç veriyor,onlarda deste halinde. Ve ben bu paraları bir yerlere ulaştırmaya çalışıyorum. Bir ödeme yapmak üzere sanırım.

Rüyada yabancı para yani döviz görmek, yeni bir yatırım veya birikimlerinizi başka bir alanda değerlendirme düşüncelerinizi ifade eder. Rüyada borç almak, borç aldığını, borçlu olmak, borçlanmak, borçlandığını görmek, beklemediğiniz bir yerden para gelmesi ve borçlarını ödemek anlamına gelir.

Rüyada kagit paranin peceteye dönüştüğünü görmek ve bozuk kol saati görmek ne anlama gelir

Buram merhaba,
Gördüğün rüya zamanın kıymetini bilemediğini ve bu yüzden zarara uğradığını, para kaybettiğini temsil etmektedir.

Rüyada ölmüş damadın para verdiğini görmek
Merhaba, annemin rüyasını sizinle paylaşmak istiyorum. Bana acil dönerseniz çok sevinirim. Kendisi çok endişeli bu konuda.
Annem rüyasında vefat eden damadı ile kızını görmüş. Damadı anneme kağıt para vermiş. Damadı şu an bizimle yaşayan oğlunu sormuş ve onu götürcez demişler, o esnada torunu bir tezgahın arkasında saklanıyormuş. Annem damadına şimdi olmaz gidin o gelmıcek demiş. Lütfen acil yanıt yazar mısınız annem çok endişeli. Aydın, 40, Erkek, Bekar, Çalışıyor, mutlu.

Aydın selam, annenizin kesinlikle endişe etmesine gerek yoktur ve gördüğü rüya güzel bir haber alacağına işarettir. Bu iyi haberin torunu hakkında olma olasılığı yüksektir.

Merhabalar yorumunuz icin simdiden tesekkur ederim. Ruyami gece 4 gibi gordum altin sarisi 200 metrekare bir arsadayim ve arsanin 4 bir tarafindan kagit para akiyor, para akisini saglayan biri var ama ben onu tanimiyorum, tomar tomar paralar dolup tasiyor. Tam paralari yigacak bor yer ararken uyandim. Allah hayr etsin. Selametle

Ruyamda cuzdanimdan odemek uzere 37’Tl cikarirken surekli olarak cuzdanimdaki paranin arttigini yani cogaldigini goruyorum acaba ne anlama gelior

merhaba.Ben 29 yaşındayım.Bekar ve ailesiyle yaşayan bir bayanım. Mesleğim öğretmenlik. Beni çok etkileyen bir rüya gördüm.rüyamda çok büyük bir para bana verildi. Ama nerden olduğunu hatırlayamıyorum.trilyon değerinde bir paraydı.Rüyamda çok mutlu oluyordum çok sevinmiştim. Hatta o parayı kurtarmak için mücadele ediyordum rüyamda ve sonunda cesaretle ne olduğunu anlamadığım bir engeli aşıp parayı kurtardım. Yalnız o çok büyük deste deste kağıt paraları taşırken bir kısmını almayı unutuyordum. Ama yine de elimde büyük miktarda para kalıyordu. Beni çok sevindiren bu rüyayı yorumlarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Zeynep merhaba, gördüğün rüya gerçek hayatında şu anda bazı maddi sıkıntılar yaşadığını ancak sabır ve mücadele ile bu sıkıntıları aşıp feraha ereceğini temsil etmektedir.

Selam, rüyamda cüzdanımda 1700 civarında para gördüm, hepsi kırmızıydı ve kırmızı renkte 200 tl gördüm. Bu ne anlama geliyor.?

Rüyamda gönülden dostluk paylaştığım ama artık konuşmadığım bir insan.onun evinin oralardaydım. Elimle bütün maddeleri uzaktan kontrol edebiliyorum. İlk kez bu kadar net. Çünkü rüzgar çıkartıp bütün araziyi temizliyorum. Evine misafir alıyor konuşmazken. Konuşmaya başlıyor. Sonra tekrar dışarıdayken insanlar için göğe rüzgarla kağıt uçurup onu para olarak yağdırmak niyetindeydim. Rüzgar yapsam da oluyor sanıyorum. Üst sokağa gidiyorum. Bakıyorum sıfır gıcır gıcır para. Topluyor millet. Baktım göğün derinliklerinden geliyor. Başarmışım diye seslene seslene iniyorum. Para yağdırmak (borsa oynamaktayım) ama daha önemlisi çocukluğumdan beri gördüğüm maddeye etki ettirmek nasıl bir anlama izah edilir. Saygılarımla.

Ruyamda kalabalikta yürüyoruz yerde 200 tl olan banknotlar buldum kac lira olduğunu bilmiyorum. Parayı elime almadan bu senin diye yürüyüş yapanlardan birine ayagimla verdim

Mezarda para bulmak
Merhaba ben rüyamda mezarlığa gittim kabir başlarında 3 tane 50 tl buldum, yol üzeri küçük mezar vardı ve bu rüyamdan bir ay sonra 2 yaşında kızım vefat etti, bu ruya ile bağlantı var mı?

Merhaba bu aksam rüyamda annemin cüzdanın içinde cok para görmek ve annemin birine içinden cıkararak bir kısmını vermesini görmek neye işarettir

İlayda selam gördüğün rüya senin veya annenin hayatında ferah günlerin yaklaştığını ve bu ferahlamayı başkalarıyla paylaşacağınızı ifade etmektedir. Bakınız rüyada cüzdan görmek sayfası.

Selamun aleyküm. Rüyamda zengin birisinin bir yerde ihtiyacı olanları dinleyip onlara para verdiğini gördüm, bende onun yanına gidip kabanımın giysimin olmadığını söyledim, oda bana güzelce tebessüm edip siyah bond çantasından tedavülde olmayan paralardan 4-5 deste para verdi. Ona “efendim bunları ne yapıcam? merkez bankasına götürüp değiştirtcekmiyim” dedim, oda “Evet” dedi ve yanından sevinçle ve birazda eski para olduklarından tuhafça ayrıldım. Nedir bunun yorumu Sayın Yorumcu?

Sercan selam, gördüğün rüya güçlü birinin desteğini göreceğine ve gelişmelre çok şaşıracağına işaret olabilir.

İşyerinde maaşlar konusunda sürekli para sorunu yaşıyoruz, ben bundan rahatsız olduğumdan dolayı işe gitmiyorum. Rüyamda patron cebinden bir deste kağıt para çıkardı, bana istediğin para olsun bak der gibi tek tek veriyordu ki yanımda olan kirvesi kaptı, o kapınca bende almadım, geri patrona verildi paralar, yeşil renkte idi, ne anlama gelir?

Arkadasimin paraya ihtiyaci vardi ve ben ona ihtiyaci kadar olani verdim. Alisverisini yapti ve paranin euro olduğunu o zaman fark ettik. Sonra bende olan diger kagit paralara baktim. Cok bir para yoktu ama olanlarin hepsi euroydu. Şaşkin bir şekilde uyanmıştım ilginç bir rüyaydi. Yorumlarsaniz sevinirim..

Rüyamda açık alanda dağınık bir şekilde kağıt para topluyordum. Bu banknotların içinde yabancı çok büyük paralar vardı. Sonra bu paraların olduğu büyük bir kısmı toprağın içinde kalmış çok miktarda para dolu bir el çantası buldum ve onu gizledim rüyamı yorumlar mısınız?

Rüyamda gökyüzünden yağan yarısı yanmış yarısı sağlam dolarlar gördüm ve ben bunların içinden yere düşen sağlam paraları toplum anlamı nedir?

Rüyamda kağıt para biriktiriyodum ve annem benim para biriktirdigimi gördü ve uzerine biraz daha para koydu

Ruyamda bi para kazanma yeri gibi bir yerdeyim. Ama cok büyük bi yer değildi. Arkadaşım 30 vererek parayi verdi ve eline bilet şeklinde kagit verdiler. 2 tane kadin kurmus galiba ben orda haram ben yatirmam diyorum ama bana bak cok geliri var diyor. Sonra arkadasim galiba beni ikna ediyor bende aliyorum ama ne kadar yatirdigimi bilmiyorum. Sonra biz bi kuyrugun arkadasina geçiyoruz neden bilmiyorum ama hatta bu bize gelmez paramız yanicak diyoruz sonra uyandim. Yani arkadaşımın herseyini net gördüm ama ben ne yaptığımı hatirlamiyorum ne anlama geliyor bu rüya

Merhaba
Rüyamda elimde dolu bir çuval taşıyorum. Biraz ağır ama zorlanmıyorum. Bu çuval ile beraber bir gemiye biniyorum ve sonrasında ineceğim yere gelmiş olunca gemiden iniyorum. Burda dikkatimi çeken gemiden karaya inmek için kullanılan ince uzun köprü gibi bir yoldan geçip karaya iniyorum Bu Yoldan Geçerken birisi çuvalımı unuttuğumu söylüyor geri dönüp alıyorum. Sonrasında ise elimdeki çuval ile varacağım yere varmış oluyorum ve çuvalı açıyorum. Yanımda biri daha var. Çuvaldan büyükçe bir taş dibek çıkıyor o dibek kahve dibeğiymiş ve yanımdaki kişiye bu dibekle çok iyi kahve yapıldığını ve bizde bununla çok güzel kahve yapacağız diyorum.
Yorumlarsanız sevinirim
Teşekkürler

Rüyamda öncelikle bir trende görüyorum kendimi yanımda erkek kuzenim varmış bana desteyle olmasada çok kağıt para veriyor.Aynı şekilde bir iki akrabamda kağıt para veriyor.sonra kendimi köyümde buluyorum ana köyüm eskisi gibi değil bi çok tanımadığım insanlarla tanışıyorum hava çok sıcakmış ve bende hortum dan akan suyla kafamı falan ıslatıp su içiyorum tam o sırada annem ve ablam gelmiş oluyor ablam şişesine su dolduruyor ben annemi ıslatıyorum sonra elinden hortumu aldığım kadının evinde buluyorum kendini birisi yetişkin diğeri çok küçük iki oğlu var evleri falan çok eski durumlarının hiç iyi olmadığı belli ama orada kantin gibi bir yer varmış ablam kendine ve bana çikolata alıyor.çikolatayı açıp yiyorum sonrada bi bakıyorum ki kadın yemek sofrası kuruyor ama biz uzak duruyoruz sonra ben bir iki lokma yemekten alıp yiyorum çünkü çok açım ama tiksiniyorum aynı zamanda biraz sohbet ediyoruz durumlarının çok kötü olduğunu meyve bile alamadıklarını söylüyorlar annemde onla para vereceğini söylüyor sonra bi an bakıyorum tvde dizi de oynayan bayan bir oyuncuyu görüyorum onu takip etmeye başlıyorum sevgilisiyle yata biniyorlar bende dalgıç kıyafetiyle hemen arkalarındayım yanımda yüzünü görmediğim bi dalgıç daha var o geçtiğimiz denizlerin nereye ait olduğunu söylüyor su çok güzel mavi bazi yerlerde çok berrak içini göreceğimiz şekilde sonra o oyuncu bayan denize atlayıp intihar ediyor ve ben onun ruhunu görüyorum hatta çok korkuyorum sonra da uyandım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir