Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Kalbur Görmek

Rüyada kalbur görmek neye delalet eder?

Rüyamda rahmetli anneannemin köyündeyiz, anneannem, annem ve komşu kadınlar toplanmışlar ekmek pişiriyorlar. Kadınlar bir kaçı hamur açıyor, anne ocakta ekmekleri pişiriyor, anneannem ise her zamanki otoriter haliyle insanları “şöyle yapın, böyle yapın, dalga geçmeyin” gibi komutlarla yönlendiriyordu, bende onları hayranlıkla izliyordum. Bir ara anneannem bana “kızım karşı duvardaki eleği getirir misin” dedi. Oturduğum yerden kalkıp karşı duvarda asılı eleklerden büyük olanını getirdim, anneannem bana şöyle bir baktı içimden “eyvah, bir hata yaptım, şimdi fırçayı yiyeceğim” diye geçirdim.

Sonra anneannem hiç beklemediğim bir hareket yaptı ve kafasını anneme çevirip “yahu Seher, sen bu kıza hiç bir şey öğretmedin mi? daha elek ile kalburun farkını bilmiyor, yuh sana” dedi. Annemde ona “ama anne artık biz bunları hiç kullanmıyoruz ki çocuk bilsin” dedi. Çok hoş bir rüyaydı, rüyada bile olsa anneannemi görmek, sesini duymak beni çok sevindirdi. Bu neye işaret acaba, şimdiden teşekkür ederim. 20, kadın, flört, öğrenci.

Rüyada kalbur görmek yorumu

Rüyada kalbur görmekSevgili Ayla, bu hoş rüyayı paylaştığın için sağ ol. Rahmetli anneannenin sağlığında yaşamış olduğu köye gitmiş olman aslında senin şehir hayatından bıktığını, bulunduğun ortamdan sıkıldığını ve kısa bir sürede (ziyaret gitmiş olman bu kısa süreyi anlatıyor) olsa uzaklaşmak, kafanı dinlemek isteğini temsil etmektedir. Orada rahmetliyi diri görmen ise onu çok özlediğini anlatırken aynı zamanda karşında duran bir sorun hakkında görüşüne başvurabileceğin, güvendiğin bir büyüğünün yokluğunu hissettiğini göstermektedir. Rüyada ekmek pişiren birilerini görmek rüyayı gören kişinin bulunduğu gruptaki kişilerin güçlü yanları ve olumlu niteliklerini bir araya getirmeyi başararak büyük başarılara imza atacağına yorulur.

Rüyada kalbur görmek rüyayı gören kişinin yaşadığınız bazı zorlukları dostlarının desteği sayesinden daha küçük parçalara ayırarak onları birer bire aşacağına delalet eder. Rüyada kalbur almak veya kalbur ile bir şey elemek bekar biri için iyi ve anlayışlı bir kişiyle evlilik yapacağı anlamına gelirken evli kişiler için önlerindeki seçenekler arasında en hayırlı olanını tercih edeceğine yorulur.

Kalbur nedir? : Tahıl ve başka iri taneli maddeleri elemek için kullanılan büyük delikli veya seyrek telli elek.
Kaynak : Türk Dil Kurumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir