Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Kalın Kitap Görmek

Rüyada kalın kitap görmek neye delalettir?

Merhabalar, rüyamda bir sınıftayım, sınav ortamındayız. Aynı sınıfta 16 yaşındaki kız yeğenim, fakülteden bir sınıf arkadaşım ve liseden bir kız arkadaşım var. Başka kalabalık hatırlamıyorum. Sınav için kalın bir kitap veriliyor bize.”Eyvah! Bu kitabın hepsini nasıl cevaplayacağım, nasıl bitecek?” diyorum. Ancak etrafıma baktığımda kimse sınavla ilgili ve alakadar değil, herkes sınav saatinin dolmasını bekliyor, gülüyor. Ciddiye alan yok. Gözüme çarpan sadece liseden bir kız arkadaşım kitabı bitirip koyuyor kenara. Kızı görünce ben hemen son sürat soruları çözmeye başlıyorum. O sırada Kız yeğenim benim sınav kağıdımı alıyor. Bir iki soruyu cevaplıyor. “O senin sınav kağıdın değil, onu hemen ver, o benim kağıdım zaman azalmış olabilir, hemen çözmem lazım “diyorum. “senin miydi ?” deyip, panikle bana kağıdımı veriyor.

Ama o da çok rahat. Kendi kağıdını çözmüyor. Zamandan haberim yok ama sanki çabalayan endişelenen bir tek benim sınav için. O sırada kız yeğenim bana dönüp diyor ki: “Teyze, 2.ci soruya şunu yaz” diyor:

-Yahya (a.s) ile Peygamber Efendimiz aralarında konuşuyorlar ve Yahya (a.s) Efendimize diyor ki: “Ya Muhammed, sınav gerekli mi?” Peygamberimiz de ” Sınav asıl peygamberler için gerekli” diyor. Bu türden bir konuşmayı yanıt olarak yeğenim bana yazdırıyor. Ben hem dinleyip hem yazıyorum telaşla.

1 ay sonra bir sınavım var, bilinçaltında yatan kaygılarım rüya ile gün yüzüne çıkmış olabilir mi acaba? Şimdiden Yorumlarınız için Teşekkür ediyorum. Gönderen Seher.

Rüyada kalın kitap görmek neye yorumlanır?

Seher merhaba,

Haklısın, rüyan kesinlikle içinde bulunduğun sınav heyecanının yansıması olup, bu arada iki küçük mesaj vermektedir. Rüyada sınav sayfası ilgini çekebilir.

Birincisi; gereğinden fazla strese girmemek gerektiğini bildirmekte.

İkinci; manevi gücün sayesinde hayırlısı ile bunu geçeceğini göstermektedir.

Hayırlı sonuçlar diliyorum. Lütfen ileride gelişmeleri buraya ekler misin?

“Rüyada Kalın Kitap Görmek” için 2 yanıt

Rüyada ölen arkadaşının elini tuttuğunu görmek
Rüyamda 4 yıl önce ölmüş olan arkadaşımın elini özlemle tutuyordum, o ise hala eskisi gibi gülerek bize bir şeyler anlatıyordu güldürüyordu herkesi ve elimde bana vermiş olduğu bir kitap vardı, sanki bir sır açıklanacaktı o kitapla. Bunun anlamı nedir? anlatır mısınız. Şimdiden teşekkürler, hoşça kalın.

Elif selam
Rüyada ölen birisini, ölmüş birisini görmek özlemleri, hasretleri simgeler. Rüyada bir ölü görmek sevilen birilerinin geleceğini veya sevdiğinizin birisinden iyi haberler almayı haber verir. Yani ölü diri getirir. Rüyada ölen birini, ölmüş birini görmek hakkında söylenecek en önemli söz ölü görüldüğünde korkulmamalıdır. Çünkü ölü hayra yorulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir