Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Kama Görmek

Rüyada kama görmek neye işarettir?

Ben dün gece çok kötü bir rüya gördüm, anlamı için size yazıyorum, inşallah cevap yazarsınız. Rüyamda İşid örgütü ülkemizi ele geçirmiş, herkesi ama herkesi kesiyorlar, yaşlı çocuk kadın erkek demeden “siz laik dinsizlersiniz, kafalarınızı kesmek sevaptır” diyerek yakaladıkları herkesin kafasını kesiyorlar. Bizim mahallemizi de basıyorlar, erkekler onlarla savaşıyor, kadınlar ve çocuklar saklanıyoruz. Ben iki çocuğumu alıp tavan arasına saklanıyorum. Tavan arası çok küçük ve dar. İşidliler evimize giriyorlar, seslerinden bir kaç kişi olduklarını anlıyorum. Korkuyla çocuklarıma sarılıp titriyoruz. Aralarında “burada kimse yok” diye konuştuklarını duyup seviniyorum ama tam o sırada içlerinden biri “çatı arasına bakmadık, oraya bakalım diyor ve bir şeylere çıkarak kafasını çatı arasına uzatıyor, bir görünmemeye çalışıyoruz ama bir anda teröristle gör göze geliyorum. Adam tam elindeki otomatik tüfeği bana çevirdiğinde yerde bulduğum eski bir kamayı boynuna saplıyorum ve yere düşüyor. Tam o sırada korkuyla uyandım ve bunun bir rüya olduğunu görüp şükrettim. 34, kadın, evli, kreş öğretmeni.

Rüyada kama görmek yorumu

Rüyada kama görmekSevgili Meliha, gördüğün rüya kesinlikle ülkemizin yakın çevresinde yaşananlar ve o yaşanan şeylerin ülkemize olan etkisinin yansımasıdır. Adamların amacı zaten korku salmak, huzuru bozmak, kardeşi kardeşe düşürmektir. Yoksa ülkemizi ele geçirmeleri gibi bir şey kesinlikle olamaz. Sizin böyle bir rüya görmeniz ve korkmanız onların amaçlarının küçük bir kısmına ulaştıklarını gösterir. Ama daha fazlasına izin vermemelisiniz. Bu ülke Atatürk ve silah arkadaşlarının fedakarlıkları ve binlerce şehidin kanıyla kuruldu ve çok güçlü bir devlettir. Bir kaç ne olduğu belirsiz çapulcunun tehdidiyle yıkılmaz. Bunu bilin ve gönlünüz rahat olsun. Rüyada en ilginç kısım adamı kama ile öldürmendir (neden tabanca, bıçak veya başka bir şey değil)

Rüyada kama görmek rüya sahibinin önünde önemli zorluklar, aşılması gereken engeller veya güçlü rakipler olduğunu simgeler. Kama çekmek yapacağı bir işte karşısındaki güçlü bir rakibini geçeceğine, onu mağlup edeceğine yorulur. olacağına işaret eder. Kama ile bir şey kesmek rüyayı gören insanın hayatında kesip atmak istediğini bir sorun olduğunu gösterir ve sabırla çalışmaya devam ettiğinde ondan kurtulacağına rivayet edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir