Rüyada Kamçı Görmek

Rüyada kamçı görmek neye delalettir?

Rüyada kamçı görmekRüyamda eski mahallemden geçerken mahallemizdeki eski sinema binasının nikah salonu yapıldığını gördüm. Eski bina yıkılmış ve yepyeni önü tamamen camla kaplı, modern bir nikah salonu yapıldığını görüyorum. Ben binayı seyrederken eski sevgilimin damatlık giymiş olarak nikah salonundan yanında gelinlikli bir kızla çıktıklarını gördüm. ellerindeki evlenme cüzdanını havada sallayarak arkalarında gelen kalabalığa gösterdiklerini gördüğümde içimin cızladığını, kıskançlıkla karışık büyük bir üzüntü duyduğumu hissettim, çünkü onu çok seviyordum, onu başkasına kaptırmak beni iyice üzmüştü.

Salondan çıkan eski sevgilim ve karısının binanın kapısında yolda duran süslenerek gelin arabası yapılmış bir at arabasına bindiklerini gördüm. Eski sevgilim ve karısı arabanın önüne oturdular (arabayı süren kişinin olduğu yere) Eski sevgilim arabayı sürecekti! sevinç ve şımarıklıkla karışık bir eda ile eline bir kamçı aldı ve atlara “dehh” diyerek vurdu. kamçıyı o kadar sert vurdu ki kamçı sesi çok uzaktan duyuldu. kamçıyı yiyen iki at filmlerdeki gibi şahlanarak koşmaya başladılar ve hızla gittiler. Arkalarındaki kalabalık sevinçle onları yolcu ettiler.

Sonra birden beynimde şimşekler çaktı, benim sevdiğim adam bu olamaz, o hayvanlara böyle canice kamçı vuramaz, o karıncayı bile incitmezdi diyorum ve arkasından kendi kendime “belki de ayrılmamız hayırlı oldu, belki gerçek yüzünü benden sakladı, güzelim atlara böyle kamçı vuran kim bilir hayatta başka neler yapar” diye düşündüm ve içimi ferahlık kapladı. 23, kadın, bekar, öğrenci.

Rüyada kamçı görmek yorumu

Sevgili Dilek, yazmış olduğun mesaj sanki bir rüya değil de bir gerçek hikaye kadar güçlü ögeler içeriyor. Sanki hayat dersi, ibretlik bilgilerle dolu. Eski mahallenden geçiyor olman eskiye, eskinin o kaygısız günlerine olan özlemini yansıtırken eski sevgilinin evlendiğini görmen ise aslında gerçek hayatta bir memnuniyet duygusu yaşadığını ifade etmektedir, bakınız eski sevgiliyi rüyada görmek. Bu başladığın bir yeni projede başarı, yeni bir ilişkide mutluluk, bir sınavı kazanmak gibi bir konu olabilir.

Rüyada kamçı görmek rüyayı gören kişinin ihtiyaçlarının karşılanması için gayret ettiğini büyük ihtimalle bunun için yeni bir şey denemeye başlayacağını temsil eder. Kamçı kullanmak veya bir hayvanı kamçıladığını görmek iyi ve dürüst bir arkadaş eksiliğini anlatır, kişinin güvenebileceği biri olmaması yüzünden bazı gerginlikler yaşadığını gösterir. Bir hayvanı kamçılayan birini görmek rüya sahibinin çevresinde gereksinimlerini karşılayamamak yüzünden büyük bir strese girmiş birinin varlığına yorulur ve o kişiye karşı dikkatli olması gerektiğine delalet eder. Başka bir insanı kamçılayan birini görmek ise isteklerini karşılayıp, hayatta başka bir amacı kalmadığı için saçmalamaya başlayan birini işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir