Kategoriler
Giyim Rüyaları

Rüyada Kamuflaj Görmek

Rüyada kamuflaj neye işarettir?

Rüyamda, savaşın ortasında Atatürk bana hem at binmeyi öğretiyor, hemde savaşıyordu. Etrafta kadınlar, çocuklar, oyuncak ayılar ve bebekler vardı. Güzel yeşil bir ormanda, Askerlerin bir kısmı kamuflaj bir kısmı da eski Osmanlı tarzı kıyafetler giyinmişlerdi. Bu neye işarettir?

Rüyada kamuflaj görmek yorumu

Rüyada Atatürk’ü görmek her çağdaş Türk insanının en sık gördüğü rüyalardan biridir. Rüyada Mustafa Kemal Atatürk’ü görmek, onun güç, kararlılık, ülkesini ve milletini sevmek, devrimcilik, çağdaşlık konularında görüş, düşünce ve fikirlerini benimsediğini ya da onu özlediğinizi temsil eder.

Rüyada kamuflaj görmek duygularını ve gerçek kişiliğini gizlediğini gösterir. Kamuflaj elbisesi giymek, kamuflaj yapmak gerçek yaşamınızda kimi şeylerden ya da birilerinden gizlenmek isteğinizi yansıtır. Rüyada gizleme, gizlenme, saklama, saklanma terimleri de benzer anlamlar taşır.

Kamuflaj nedir?

Kamuflaj (Fransızca: Camouflage) bir gizlenme, saklanma yöntemidir. Özden gizlenmek, saklanmak anlamına gelir ve normalde kolaylıkla görünür olan bir organizma veya objenin çevreyle kendini bir ederek fark edilmesinin zorlaşmasını sağlar. Savaşta ve doğal hayatta düşmandan saklanmak, düşmanı şaşırtmak için kullanılan bir stratejidir.

Doğal hayatta, avın avcıdan korunabilmesi için ya da avcının avını yakalaması için kamuflajın doğal refleks olarak kullanıldığı bilinmektedir (ör. bukalemun).

Askeriye Ghillie Suit adlı kamuflaj ile bir keskin nişancı. 18. yüzyıla kadar kullanılmayan bu strateji, teknolojik silahların ilerlemesi ile cazip hale geldi. Eski dönemlerde düzenli orduların elbiseleri rengarenk ve her grubun rengi farklıydı. Bu, cephede düşman ve dostun anlaşılması için önemli bir unsurdu. Ne var ki, Sanayi Devrimi ile gelişen teknoloji ve silah endüstrisindeki ilerlemeler sonucu, gizlenmenin önemi ortaya çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir