Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Kan Görmek

Rüyada kan görmek neye işaret eder?

Rüyamda ağzımdan kan geldiğini hissettim. Kustuğumu hissetmedim ama o anda kanı görünce bir korku hissettim. Ağzımdaki tadı önemsemedim ama elime peçete alıp kan pıhtısına baktım çok fazlaydı. Yaşadığım yerin bahçesinde oluyordu bunlar yanımda eski arkadaşlarım vardı.

Daha sonra ilk başta önemsemediğim kanın fazla olduğunu görünce elimdeki peçete ile eve koştum anneme kan kustuğumu söyledim, ağzımdaki tattan bahsettim, annem “bir şey olmaz” dedi. Elimdeki peçetenin üzerinde kan parçalarını görünce paniğe kapıldı, “hemen hastaneye gidiyoruz” dedi. Rüyam böyle son buldu, uyandım sonra, çok merak ediyorum rüyada kan görmek nedir? etkisinden kurtulamadım rüyamın.

Rüyada kan görmek neye yorulur?

Rüyada kan görmek sert çatışmaları, aile bağlarını veya hamileliği simgeler. Yaşamınızda olacak patlamaları, geçmiş eylemleri ve tartışmalı ortamları ifade eder. Aynı zamanda alınacak bir hamilelik haberini işaret edebilir. Kan vermek, kan bağışı, kan bağışlamak, kan verdiğini görmek içinde bulunduğunuz çatışma ortamından, gerginliklerde uzaklaşmak için daha fazla sabır, daha çok çaba sarf etmeniz gerektiğini ifade eder. Kan izi görmek rüyayı gören kişinin kendisi dışında birlerinden kaynaklanan bazı sıkıntıların etkisinde kaldığını işaret eder. Kan kusmak, kan kustuğunu görmek gizli olan şeyleri açığa vurmaya yorumlanır. Bazı gizlediğiniz bilgilerin başkaları tarafından öğrenileceğine yorumlanır. Kan işemek makbul bir rüya değildir, kanlı işemek, kan işediğini görmek hastalığa veya zina haberi duymaya işaret eder. Kadının kan işemesi ise çocuk düşürmeye veya çocuk düşürme haberi almaya yorumlanır. Burundan kan çıkması, burnunun kanadığını görmek elden mal çıkmasına işarettir.

Kırmızı kan görmek sizin ya da etrafınız hakkında bir gerçeğin ortaya çıktığını ya da çıkacağını, ortaya çıkan bu bilginin kimi tartışmalara sebep olacağını, sizi üzeceğini simgeler. Siyah kan yakın zamanda yaşamınızla ilgili zor bir karar verdiğinizi ve bu kararınızın sizi olumsuz etkilediğini, yakın çevrenizle bir çatışmaya ittiğini temsil eder. Sarı kan kadın erkek ilişkileri ya da özel yaşamınızda kimi tatsız gelişmeleri işaret eder. Yeşil kan huzur ve sessizliği simgeler. Yaşadığınız çatışma ya da tartışmaların son ereceğini, huzura kavuşacağınızı gösterir. Beyaz kan umutsuzluğa işarettir. Özellikle vücudunda beyaz kan çıktığını, aktığını görmek yaşadığınız kimi kavga, çekişme veya tartışmaların yaşama sevincinizi, mücadele gücünüzü olumsuz etkilediğini temsil eder.

Rüyada kan içmek, kan içtiğini görmek reel hayatta yaşadığınız bir olayın yarattığı öfkeyi henüz üzerinizden atamadığını, sakin olmak gerektiğine tabir edilir. Rüyada üzerine kan sıçraması, kan bulaştığını görmek, sizin dışınızda gelişen veya gelişecek bir durumun sizin de canınızı sıkacağına yorulur. Rüyada kan aldırma hastalığın iyileşmesi ve kötülüklerden kurtulmak olarak yorumlanır. Alınan kan sağ elde olursa bol para kazanmak ve sıkıntı çekmemek anlamına gelir.

Rüyada iğ görmek fiziksel sağlığınız konusunda yaşadığınız endişelerden kurtulmak için bir doktora görünüp bu stresten kurtulmanız gerektiğini ifade eder. Bu rüya alternatif olarak hayatınızda hiç kimsenin sizi kendiniz kadar sevemeceğini anlatan bir benzetme olabilir. İğ nedir hücre bölünmesi sırasında homolog kromozomların (mayoz) veya kardeş kromatidlerin (mitoz) sentromerlerinden tutunarak karşı kutuplara çekilmesini sağlayan ipliksi yapılar, İğ iplikleri kısaltılmış adıdır.

“Rüyada Kan Görmek” için 15 yanıt

mrb ben rüyamda yanımda kardeşim var, tuvaletteyim, eski tuvaletlerden işiyorum ama kan yani parçalarda geliyor. sonra beni önceden doğurtan doktoruma gidiyorum, bişi demiyor. nedir bu acaba anlayamadım

ben rüyamda belediye başkanıyla aynı arabaya oturmuş burnumdan kan gelip o kanı peçeteyle sildiğimi görüyordum acaba nedir hocam

rüyamda birinden kaçıyorum ve birden kan kusmaya başladım ağzımdan ve burnumdan kan gelmeye başladı ve bir anda heryrim kan oldu çok etkilendim bu rüyadan acaba yorumu nedir ?

Rüyamda karanlik bir yerdeyim hatirliyamadim biri var yeğenim onun yaninda ve bir tane siyah at yanimizda, birden bire at saldirmaya geciyor, yegenimi oldurmek istiyor, yegenimi alip birden kuzenim geliyor ona vereyiyorum, kosarak kaciyor kurtariyor yegenimi, bizde ati etkisiz hale getiriyoruz, birden beyaz at geliyor hic bir sekilde zarar vermiyor, birden kuzenimle bir kahveye gidiyoruz orada herkesin onunde kilicla kavga ediyoruz, her yanimdan kan akiyor, sirtimdan yuzumden, oda kanlar icinde herkes bize bakip guluyor, ablam beni hasteneye goturmek isterken birden havuza gidiyoruz, annem de orada ve hic kan kalmiyor, ustumde tertemiz oluyorum ne de bir yara izi var hatirladiklarim nedir bu ruya yorumlarsaniz size dua ederim tesekkurler.

Rüyada kan görmek rüyayı bozar mı?
Ben rüya sormayacağım, merak ettiğim bir şey var, rüya esnasında kan görmenin rüyayı bozduğu söyleniyor, bu doğru mu? 17, Kadın, Bekar, Öğrenci.

Şeyma merhaba,
Rüya görmek aslında yemek yemek, görmek, koklamak, düşünmek gibi sıradan ve normal bir olaydır. İnsan beyni gece uykuda gündüz yaşananların analizi yapar, geçmişten bazı referanslar alarak geleceğe yönelik hesaplar yapar, günlük bilgileri aynı bilgisayardaki gibi sıraya koyar, kullanılmayacak bilgileri siler. Bu işlemler çok kısa sürede ancak en hızlı bilgisayardan bile çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu işlem sırasında bazı görüntüler rüya şeklinde beyinde yansıma olarak ortaya çıkar.
Böylesine sıradan bir olayı biz insanoğlu özelleştirip, yüceltiyoruz. Özellikle cahil toplumlarda aynı dini kavramlar gibi rüyalarda insanları uyutmanın, aldatmanın, onları istedikleri gibi yönlendirmenin bir aracı olarak kullanılmıştır ve halen kullanılmaya devam etmektedir. Fakir, fukara, gariban, çaresiz, güçsüz, hasta kişiler rüyalarla avutulmaya, kandırılmaya devam edilmektedir.
Rüyada kan görmenin rüyayı bozduğu yönünde bu saçma inanışı bende duydum ama bunun nereden çıktığı, niçin söylendiği hakkında bir bilgi bulamadım. Sonuçta batı kültüründe böyle bir bilgi yok. İsteyen doğu kültüründe ortaya çıkmış bu palavraya inanmaya devam edebilir.

Rüyada kan görmek Sert çatışmaları, aile bağlarını, hamileliği simgeler. Yaşamınızda olacak patlamaları, geçmiş eylemleri ve tartışmalı ortamları ifade eder. Aynı zamanda alınacak bir hamilelik haberini işaret edebilir.

merhaba ..ben bi duvardan boru yoluyla karnıma dogru kan geldiğini sonrada adet gördüğümü gördüm kanın gelişini izledim ve sadece on onbeş dk sürüyor bitiyor….
benim adet düzensizliğim var bu rüya ne anlama geliyor lütfen yazınız
evli çocuk yok ev hanımı 24 yaşındayım

Rüyada kan görmek sayfada anlatıldığı gibi sert çatışmaları, aile bağlarını veya hamileliği simgeler. Yaşamınızda olacak patlamaları, geçmiş eylemleri ve tartışmalı ortamları ifade eder. Aynı zamanda alınacak bir hamilelik haberini işaret edebilir. Rüyada adet olduğunu görmek ise kişinin içinde olduğu stres ve kaygılardan kurtulmayı simgeler. Zor dönemlerin sona erişi ve rahatlamanın işaretidir.

Teşekkür ederim cevap yazdığınız için ..peki benim gördüğüm rüya bana özellikle bi mesaj vermiyor mu duvardan karnıma kan gelmesi ???

Hamile kalmak istiyorum ben bunu böyle yorumladim duvardan karnıma kan gelmesini Allah bana bebek nasip edecek diye yorumladim ..böyle de diyebilir miyiz ?

Değerli okurum, bu büyük ihtimalle sıkıntıların sona erip, mutlu ve huzurlu günlere işaret olabilir. Lütfen ileride gelişmeleri ekler misiniz? Özellikle hamilelik haberini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir