Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Kanal Görmek

Rüyada kanal görmek neye işaret eder?

Rüyamda oturduğum mahallenin yakınlarındaki bir kanalın etrafında kardeşimle birlikte yürüyoruz. Önümüzde tanımadığımız bilmediğimiz kadınlar ve çocuklar var. Bu çocuklardan biri kanala düşüyor, bağırıyorum hayretler içinde kalıyorum anneleri fark etmiyor bir süreye kadar. Daha sonra birileri daha varmış gibi geliyor, kanalın içinden göremiyorum ama kardeşime “ATATÜRK” diyorum. Ve yine tanımadığım 2 kişi daha kanalda, çocuklardan biri ve bir adam suyun yüzüne doğru çıkmış, ancak adam ölmüş hatta adamın bir kolunu da küçük renkli balıklar yiyor, kolu omuzdan sonra yok.

Kız çocuğu da çıkarılıyor kanaldan ama boğulup boğulmadığını hatırlayamıyorum. Eve dönüyorum çantamı birine vermişim sanki o kadınlardan biriymiş ve “erkek kardeşin getirir, sorun olmaz” gibi şeyler söylüyor. 28 yaşında bekar kadınım, çalışıyorum. Ruh halim : bir umut bir heyecan var içimde, sebebini bilmediğim bazen umutsuzluğa düşer gibi olsam da topluyorum hemen kendimi, garip bir hal içindeyim.

Rüyada kanal görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada kanal görmek duyguların sıkıştırılıp bastırıldığını gösterir. Çok kontrolcü olunduğundan düşünce ve inançların hedeflerinizin peşinden gitmenize engel olduğunu da göstermektedir. Kanaldan geçmek veya kanal kenarında yürümek, zamanın geçişi ve yaşam döngüsü anlamlarını temsil eder. Zamanın kıymetini bilmek gerektiğini, vaktin hızla geçtiğini ve yaşamın her evresini kendine uygun şeklide dolu dolu yaşamak gerektiğini simgeler.

Rüyada Atatürk’ü görmek her çağdaş Türk insanının en sık gördüğü rüyalardan biridir.
Rüyada Mustafa Kemal Atatürk’ü görmek, onun güç, kararlılık, ülkesini ve milletini sevmek, devrimcilik, çağdaşlık konularında görüş, düşünce ve fikirlerini benimsediğini ya da onu özlediğinizi temsil eder.

Rüyada kanala düşmek, hayatın zorluklarına karşı dikkatli olmak gerektiğini özellikle iş hayatında iniş ve çıkışların olabileceğini, onlara karşı her zaman hazırlık olmak gerektiğine yorumlanır. Rüyada kanala düşen birini görmek, çevrenizde sizin maddi veya manevi desteğinize gereksinim duyan biri olduğunu temsil eder. Rüyada aralık, atlangaç, bel, belen, berzah, boğaz, derbent, geçenek, kanyon, kapı, kıstak, köprü, koridor, koyak, pasaj, tünel, vadi, viyadük, yol benzer anlamları taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir