Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada kanca görmek

Rüyada kanca görmek neye delalet eder?

Rüyada kanca görmekRüyanı kurban bayramında gördüm ancak şimdi gönderebiliyorum, inşallah yorumlarsınız. Rüyamda babam kurban kesiyor (bu bayram kurban kesmedik ve babam kurban kesmez, hep kasaba kestirirdi) Bir koçun önce ayaklarını bağlıyor, sonra duasını edip koçun kafasını kesiyor ben de kurbanı tutarak babama yardım ediyorum. Bir kaç dakika sonra babam “haydi yardım et, kurbanı kaldırıp kancaya asalım” diyor. Ben de babama “baba emin misin? derisini yerde yüzüp ondan sonra asmak lazım değil mi?” diyorum, babam “yok, yok, ben kancaya asarak daha rahat derisini yüzerim” diyor ve “bismillah” diyerek kurbanı arka ayaklarından direk gibi bir yere takılı olan bir kancaya asıyoruz. Babam başlıyor koçun derisini yüzmeye, tam bu sırada “çat” diye bir ses çıkararak kanca kopuyor be kurban babamın üzerine düşüyor, babamın her tarafı kan oluyor, neyse ki elindeki keskin bıçak bir yerine batmıyor, babam bana dönerek “Nihat haklıymışsın, derisiyle asınca ağır geldi bak kanca taşımadı” dedi. Bu rüyayı kurban kesmediğimiz için mi gördüm? saygılar. 17, erkek, bekar, öğrenci.

Rüyada kanca görmek yorumu

Nihat selam, senin gibi güzel Türkçe kullanan arkadaşların rüyaları öncelikle ve büyük bir sevkle yorumlanmaktadır, bunu bilmeni istedim. haklısın bende bu rüyayı görmende bu sene kurban kesememek konusunu kafana takmanın rol oynadığını düşünüyorum. İnsanlar günlük yaşamda kafalarına taktıkları bir konuyu rüyalarında görürler ve buna birinci grup rüyalar diyoruz. Rüyadaki ana unsurları incelemek gerekirse;

Rüyada kurban görülmesi rüyayı gören kişinin hayatında bazı yönleri ortadan kaldırmak ve daha verimli, ödüllendirici deneyimler için zaman ve yer açmak gerektiğini işaret eder. Kurbanlık hayvan görmek ise adak, niyet, dilek ve dua anlamlarını simgeler, öte yandan güvenilen ve güçlü, mevki sahibi birinin vesile olmasıyla çok hayırlı işlere girileceğini ve maddi bir ferahlama yaşanacağını temsil eder. Kurban kesmek eğer varsa adağını yerine getirmek gerektiği ya da isteklerinin gerçekleşmesi anlamına gelir. Bu rüya İslami rüya tabirleri açısından zenginlik, hacca gitmek, hasta ise iyileşmek olarak yorumlanır.

Rüyada kanca görmek rüya sahibini zor bir durumunda ona yardım etmeye hazır dostları olduğuna işaret eder. Kancaya bir şey asmak ileride birilerinden destek görmek için bugünden sizinde birilerine destek vermeniz, yardım etmeniz ya da bir konuda iyi niyet göstermeniz gerektiğine yorulur. Kanca kopması yada bir kancanın kırıldığını görmek rüya sahibinin güç ve dayanıklılık konusunda bazı sıkıntılar yaşadığını, bir konu hakkında kendini güçsüz ya da yetersiz hissettiğini gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir