Kategoriler
Kişisel Rüyalar

Rüyada Kanepe Görmek

Rüyada kanepe görmek ne demek?

Rüyamda giriş katta bir evde kanepede oturuyordum, gerçekteki evim değil ama rüyamda öyleydi. Pencereden içeriye siyah bir süs köpeği girdi cinsi terrier olması lazım. Köpek benimle konuşmaya başladı, “bana iyi davranmıyorlar bir yere kapatıp aç susuz bırakıyorlar” dedi. Bende ona “üzülme ben sana bakarım burada kal o insandan saklarım seni” dedim.

Sonra köpeğin sahibi uzun boylu zayıf esmer çirkin bir adam geldi ve bağırmaya başladı “köpeği geri ver, orada olduğunu biliyorum” diye, ben köpeği saklamaya çalışırken içeriye girdi, yanında bir arkadaşı onu tutmaya çalışıyordu. Adam, “bunlar hıristiyan değilse vermem köpeği” diyordu. Ben tam köpeği vermemek için hristiyanım diyecekken adam evin içindeki eşyalara baktı ve “buradan bana eşya verirseniz köpeği size bırakırım” dedi, o sırada annem içeri girdi “bırak ne istiyorsa alsın gitsin” dedi. Adam kanepe yorgan yastık vb. alıp evden çıktı.
Ben de uyandım. Biraz saçma ama lütfen rüyamı yorumlayın. çok teşekkür ederim şimdiden.

Rüyada kanepe görmek yorumu

Seyma selam. Öncelikle hiç bir rüyayı ( değerli, yorumlanabilir rüyaları ) saçma olarak düşünmeyiniz. Rüyalar insanın korku, sevinç, ön sezi, hayalleri, umutları gibi duyguların insan beyni tarafından simgelerle uykuda yansımasıdır.

Rüyada kanepe görmek hareketsizliği temsil eder ve rüya sahibinin hayatta daha aktif olması gerektiğini belirtir. Rüyada kanepeye uzanmak veya kanepede oturmak yanlış umutlar, yanlış beklentileri simgeler. Kırıp kanepe, harap kanepe, eski bir kanepe görmek hayal kırıklıklarını ifade eder.

Bana göre rüyanız, gerçek yaşamınızda kendi karakter kusurlarınızı örtbas etmek için girişimlerde bulunduğunuzu veya alışkanlıklarınızı gizlemeye çalıştığınızı simgelemektedir. Bu cümlede geçen karakter kusurları mutlaka kötü anlamda düşünülmemelidir. Önce kendini, aileni düşünmeden başkalarını fazlasıyla düşünmek, ailesinin yiyeceğini başkalarına yardım amacıyla verip evdekilerin aç kalmasına yol açmakta bir kusurdur. Bu bilgiler ışığında rüyanızın verdiği mesajı en iyi siz tespit edebilirsiniz. Detaylı bilgi için bakınız köpek rüya tabirleri sayfası.

Burada anılan kanepe, oturma işleminde kullanılan ev eşyası anlamındadır.

“Rüyada Kanepe Görmek” için 2 yanıt

Kanepede oturmak
Ankara’daki teyzem bizdeydi. Eski bir kanepede oturuyorduk. Yengemin elinde açık kahve eski ince bir dosya vardi, kanepenin uzerine koydu ve “dayinin bu son Malatya’ya gelişi, bir daha gelmeyecek” dedi. Annemde teyzeme “sen İstanbul’a gittiğinde bu dosyayı götürürsün” dedi. Annem bu olan olaylara uzulmedi, abisinin Malatya’ya bir daha gelmeyecegini duymak onu cok üzmedi, normalde hemen ağlar. Çaresizce kabul etti. Bende hiç bir şey yapamadım oyle ayakta durdum. Birden uyandım. Çok korkuyorum anneme kötü bir şey mi olacak? Allah korusun ölecek mi? Uyandığında annemin tansiyonu çıkmıştı, hastaydı. Çok üzüldüm inşallah rüyam hayra çıkar. Tasvirinizi bekliyorum. Ruh halim; korkmuş ve endişeli.

Gül selam, Rüyada teyze görmek aile özelliklerini ve değerlerini temsil eder, kişinin kendi aile değerlerine olan güçlü bağını temsil eder. Rüyada kanepede oturmak yanlış umutlar, yanlış beklentileri simgeler, bakınız rüyada kanepe görmek sayfası. Rüyanın devamında gelişen olaylar ailede (anne, teyze ve diğerleri) bir şeylerin yanlış gittiğini ya da yanlış anlaşılmadan kaynaklanan bir iletişim sıkıntısı olduğunu anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir