Kategoriler
Önemli Rüyalar

Rüyada Kar Görmek

Rüyada kar görmek rüya tabiri?

Rüyada kar görmek tüm dünya milletlerinde en sık görülen rüyalar arasındadır ve doğu kültürlerinde rüyada kar görmek hayra, iyi gelişmelere, bolluk ve berekete, sevindirici bir aydınlık haber alınacağına yorulur. Buna karşılık batı kültürlerinde rüyada kar görmek karın hangi mevsimde görüldüğü ve karın rengi, durumu önem kazanmakta kar görmenin açıklaması buna göre yorumlanmaktadır.

Rüyada mevsimine göre kar yağışı yorumu

Kış aylarında rüyada kar görmek, mevsiminde yağan kar yağışı iyiye yorumlanır, hayırlıdır. Bu rüyalar hayatın güzel yönde değişeceğini, iyi günlerin yaklaştığını, sıkıntıların biteceğini haber verir, bolluk ve bereket içinde yaşayacağınıza işarettir. Rüyayı gören kişinin bir sürüncemede kalan işi varsa onun biteceğine yorulur.

Yaz aylarında rüyada kar görmek, mevsimi dışında kar yağışı makbul değildir ve rüya sahibi kişinin kendisi için fayda getirecek ve kendisini mutlu edecek bazı şeylere kulak tıkadığını ve onları bir türlü görmek ve anlamak istemediği şeklinde yorum yapılır. Yani rüya sahibi mutlu olmak varken, mutsuz olmayı seçiyor demektir manası taşır. Doğu kültürlerinde ise hastalığa, üzüntüye yorumlanır ve rüya sahibi için ani değişiklikler nedeniyle hayatın alt üst olacağına işaret ederken her zaman beklenmeyen şeylere karşı hazırlıklı olmak gerektiğini hatırlatır.

Türüne göre kar yağması rüya analizi

Rüyada lapa lapa kar yağdığını görmek yakın bir dönemde gerçekleşecek büyük bir bolluk, bereket müjdesidir. İşlerinin açılacağını ya da terfi ederek kazancınızı artıracağınıza, evinizin geçimi için daha iyi şartlara sahip olacağınıza veya nezle, grip, baş ağrısı gibi sürekli bir hastalığınız varsa ondan kurtulacağına işaret eder. Hafif hafif kar yağması rüya sahibi hakkında güzel gelişmelere işaret olup, hayırlı bir iş sonucu elde edilecek başarı ile huzur ve mutluluk yaşanacağını, kişinin başarısının ömür boyu süreceğini ve sağlıklı yaşayacağını temsil eder. Tipi halinde yağan kar görülmesi duygusal yönden kendini kirli veya suçluluk duygusu içinde hissettiğinizi ve bu utancı silmek istediğini temsil eder. Kar tipisi, belki de bir şeyi itiraf etmek istediğinize de delalet edebilir. Sulu kar görmek rüyayı gören kişinin beklemediği bir yerden bir destek görerek içinde bulunduğu sıkıntılı ya da stresli durumdan kurtulacağına ve bulunduğu çevre için hayırlı gelişmelere işarettir.

Rüyada kar tanecikleri neye alamettir?

Rüyada kar taneciği görmek  saflık ve mükemmellik temsil eder. Rüyada kar taneleri aynı zamanda rüya sahibi insanın büyük hayalleri olduğunu, gerçekleşme ihtimali güçlü beklentileri ve güzel amaçları bulunduğunu, bu amaçlara ulaşmak amacıyla gayret sarf ettiğine, bunun için hiç bir zahmet, zorluk ve sıkıntı ya girmekten korkmadığını ve sonunda onlara kavuşacağına işaret eder.

Rüyada karda yürümek açıklaması nedir?
Rüyanızda kar altında yürüdüğünüzü görürseniz bu kış mevsiminde oluyorsa aile yaşamınızda mutluluğunuzu artıracak bir gelişmeyi, yaz mevsiminde gerçekleşiyor ise iş hayatınızda ortaya çıkacak yeni sorumluluk ya da yükleri ifade eder.

Rüyada kar küremek neye delalet eder?
Rüyanızda kar kürediğini görürseniz, kışın kar kürediğini veya birinin kar temizlediğini görmek, Mevsim kış ise, bu rüya bolluk ve berekete yorumlanır, hayırlara tabir olunur. Yazın bir insanın kar küremesi, o yere bir musibet geleceğine işarettir. Hayırlı bir rüya değildir.

Rüyada kar aracı görmek neye yorulur?
Rüyanızda bir kar küreme, kar temizleme aracı gördüyseniz bu hayatınızda bir değişim, dönüşüm, yenilenme dönemine girdiğinizi temsil ederken bu dönemde bir arınma, eski negatif duygu ve düşüncelerde uzaklaşma, hayata yeni bir gözle bakacağınız döneme girdiğinizi ve bu dönemin size ve ailenize mutluluk getireceğini temsil eder.

Rüyada kayak yapmak nasıl yorumlanır?
Rüyada kayak görmek, kayakla kaymak, kayak kullanmak, kayak yapmak, kayak yaptığını, karda kaydığını görmek birilerinin sizin fiziksel veya zihinsel yeteneklerinizi test etmek istediklerini ve bunun için sizi zorladıklarını işaret eder. Kayak yapan birini ya da birisinin kaydığını görmeniz ise başkaları yüzünde içine girdiğini endişeleri terk etmeye başladığınızı simgeler.

Rüyada bembeyaz kar görmek rüya yorumu?
Rüyanızda adeta bir kartpostal görünümlü bembeyaz karlar görüyorsanız bu huzur ve mutluluk olarak da alınır. Mevsiminde yağdığını görmek mutluluk simgesidir. Beyaz kar, huzur ve mutluluk demektir.

Rüyada renkli kar görmek ne demek?
Rüyalarda görülen renkli kar, aniden gelişecek, sizi çok şaşırtıp, sevindirecek olaylara işaret ederken,  Kirli kar ya da siyah kar ise makbul değildir ve yaşanacak değişimler yüzünden hayatın alt üst olacağına yorumlanır.

Rüyada kar yemek neye delalettir?
Rüyanızda kar yediğinizi gördüyseniz, yediğini görmek, eğer kış mevsiminde onu yediğini görüyorsanız bu iyi değildir sıkıntıyı haber verir, ancak yaz mevsiminde yemek hayırlıdır, rahatlamayı, sıkıntıdan kurtulmayı temsil eder.

Rüyada karlı tepe görmek ne anlama gelir?
Görmüş olduğunuz karlı tepe, karlı dağ ya da bir tepeye veya dağa kar yağdığını görmek, gerçek hayatta sıkıntı ve sorunların bitip yükselmenin başlayacağı yeni yaşam dönemini işaret eder.

Rüyada kar seyretmek ne demektir?
Yağan karı seyrediyorsanız, pencereden yağan karı seyretmek, sorunların ve üzüntünün çok kısa sürede son bulacağına ancak bir tehlike atlatılacağına işaret eder.

Rüyada karda ayak izi görmek neyi işaret eder?
Rüyada gördüğünüz ayak izleri, izin kime ait olduğu ile açıklanır. Kendi ayak izini görmek güzel bir sürprizle karşılaşacağına yorumlanır. Başkasının ayak izini görmeniz birinin hayatınızın iyileşmesine yol açacak bir şeye vesile olacağını simgelerken bir hayvana ait ayak izi görmeniz ise hayatınızda daha dikkatli olmanızı gerektiren bir durumla karşı karşıya olduğunuzu ifade etmektedir.

Rüyada kar fırtınası görmek neye işarettir?
Rüyanızda tipi, kar fırtınası, karlı fırtına ya da tipi şeklinde kar yağdığını görmüş olmanız, önünüzdeki zorlu yaşam ya da çalışma şartlarını temsil eder. Bu durum iş koşullarının ya da aile geçimi zorluklarının artması, beklenmeyen yeni zorluklar çıkması veya hedeflerinize giden yolda yeni engeller çıkmasa yorulur. Bu rüyanın sevinilecek yanı sizi haberdar etmesidir, böylece kimi önlemler almak için durumunuzu gözden geçirebilirsiniz.

Rüyada kar motoru görmek üstün fiziksel ve zihinsel yeteneklerinizle yaklaşmakta olan değişim dönemine hazır olduğunu temsil ederken, bu dönemde her şeyin daha iyiye gideceğini, üzerinizdeki karamsarlık duygularından kurtulacağınızı, olaylara olumlu bakmayı öğrenip hayattan daha fazla zevk almaya başlayacağınızı ifade eder.

Rüyada kardan adam görmek manası nedir?
Rüyanızda bir kardan adam yapıyorsanız ya da kardan adam görürseniz bu hayatınızda büyük ihtimalle iş veya eğitim hayatınızda hedeflerinize giden yolda bir değişiklik yapacağınızı, yeni yöntem deneyerek aydınlık bir geleceğe ulaşacağınızı temsil eder.

Rüyada kartopu görmek nasıl tabir edilir?
Rüyanızda görmüş olduğunuz kartopu, günlük yaşamınızda mutlu, sevinçli bir dönem geçirdiğinizi ifade ederken bu dönemin tadını çıkarmanız gerektiğine yorumlanır. Kartopu oynamak, kartopu yapmak, kartopu atmak çocukluğunuza olan özleminizi, hatıralarınızı ifade eder. Sizi bu özleme iten sebepleri araştırmanızın faydalı olduğuna tabir edilir.

Rüyada çığ görmek anlamı ne demektir?
Rüyada çığ düşmesi görmek sakin ve ferahlık duygusu yaşadığınızı ve yenilenme, manevi temizlik işaret eder. Şu andaki durumunuzdan mutlu olduğunuzu ve bu durumun değişmesinden korku duyduğunuzu temsil eder. Üzerine çığ düşmesi, çığı düştüğünü görmeniz ise ani gelişecek bir sıkıntı habercisidir. Bu büyük ihtimalle aileden biri yüzünde başınızın ağrıyacağı bir durumla karşılaşmaya yorulur

Rüyada kar görmek konusunda diğer rüya yorumları

Karın arkasında yağmur yağdığını görmek çok hayırlıdır ve bolluk, bereket dolu bir yaşam dönemine girdiğinizi temsil eder. Erime görmek, karların erimesi, rüyada karın eridiğini suya dönüştüğünü görmek bir değişimi işaret eder, hayatınızda kötü bir durumun iyiye geçişini temsil eder. Kar süpürmek, karları süpürdüğünü görmüş olmanız verdiğiniz emek, gösterdiğiniz çabalar sonucu yaşamakta olduğunuz kimi zorluklardan kurtulacağınızı müjdeler. Karla ateşin bir arada görülmesi muhabbet ve sevgiye işaret eder. Birikmiş kar, kar yığını görmeniz resmi daireler ya da devlet kurumlarıyla yaşanan / yaşanacak, uzun süredir bekleyen sorunların bir süre daha devam edeceğine işarettir. Yerde fazla miktarda kar birikmesi yönetimden gelecek yeni sıkıntı ve zorluklara delalet eder. Karda oturmak, karın üzerinde oturduğunu görmek bir yolculuğun kötü geçeceği şeklinde bir korkunuz olduğunu ancak bunun yanlış bir düşünce olduğunu simgeler. Karda yatmak, kar üzerinde yattığını, kara uzandığını görmek kendinizi çocuklar gibi şen ve şakrak hissettiğinizi gösteren hoş bir rüyadır. Rüyada karda uyumak, karın üstünde uyuduğunu görmek kendisiyle barışık, mutlu bir insan olduğunuzu simgelerken yeni arkadaşlıklara açık olduğunuz, seveceğiniz yepyeni arkadaşlarla tanışacağınıza delalettir.

Rüyada kapalı yerlere yağdığını görmek acze yahut hastalığa delalet eder. Rüyasında kar sattığını görmek, hasta ise iyileşeceğine işarettir. Karın içinde yuvarlandığını görmek, rızk bolluğuna yorumlanır. Karda kızakla kaymak, para kazanmak için bir yolculuğa çıkacağına tabir edilir. Karda üşüdüğü için ateş yakıp ısındığını görmek, sevdiği bir kişi ile evleneceğine delalet eder. Rüyada her tarafı kaplayacak derecede şiddetli yağdığını görmek, aydınlık geleceğe yorumlanır. Rüyada üzerine kar yağdığını görmek, bir suçtan dolayı vicdan azabı çekeceğine işaret eder. Yağan karları üzerinden temizlediğini görmek, tutuklu ise tahliye edileceğine işarettir.

“Rüyada Kar Görmek” için 10 yanıt

Rüyada üstü açık arabaya kar yağdığını görmek
Ben rüyamda 4 kapılı son model, parlak gece mavisi bir aracin arka koltuğuna oturuyorum. Yanıma kardeşim oturuyor. Aracin üzeri açık. Gerçek hayatta yaz mevsimi olduğu halde rüyamda kış mevsimi, aracın üzeri acik olduğu için, kar yağmış,koltukların üstünde bir karış kar var ve o karların üzerine oturuyoruz. Çok acelemiz olduğundan karları temizlemiyoruz. Aracı babam kullanıyor. (ben kullanabilirim)

Semra selam. Rüyanız, yaşamınızda bazı ani değişilikler olacağını ve bunun sizi biraz üzeceğini ya da yoracağını işaret edebilir.

Rüyamda çok büyük kar taneleri gördüm. Kar taneleri o kadar büyük ki yaklaşmadan şekillerini rahatlıkla görebiliyordum. Etraf onun gibi kar taneleriyle doluydu. Çok fazla değillerdi. Çünkü büyük olduklarında kapladıkları alan fazlaydı. O kar tanelerinden bir tane elime aldım ve baktım. Elime almama rağmen kar erimemişti. Sonra uyandım. ( Bu rüyayı sonbahar kış arasında -kış mevsiminin baş veya ortalarında da olabilir- gördüğümü hatırlıyorum)

Bende çok ama çok iri kar taneleri gördüm avcuma sığmayacak kadar büyüktü. Çok güzel şekilleri vardı ve bembeyazlardı. Yavaşça gökyüzünden yere süzülüyorlardı.

Rüyada iri kar taneleri görülmesi, kişinin büyük hedeflerine ulaşmak konusunda güzel bir dönemde olduğunu ve bu dönemde atacağı adımlardan güzel sonuçlar alma ihtimalinin yüksek olduğuna yorulur.

Rüyamda bir kaç arkadaşla eski evimizde oturuyorduk. Kış günüydü, kar yağmadan önce tipi gibi bir şey başladı, pencere de açıktı, birden içeri bir büyük beyaz toplu şekilde bir şey girdi. Ardından kar başladı. Ve böyle muhteşem bir şey görmemiştim. Karla birlikte altın sarısı bişiler vardı. O derece güzeldi ki rüyamda arkadaşlarımla bunun fotografını cekmeliyiz diye düşündük. Bu sırada yanımızda da cok güzel bir köpek vardı.

Rüyamda tren garında sevdiğim kızın gideceği üniversiteye gitmeden önce onu görüp gitmemesi için ikna etmek istiyordm hava inanılmaz karliydi ve sevdiğim kızdan önce onu görmek için oraya gitmiştim sonra o geldi ve ağlamaya başladım. Bir şekilde trene bindik ve berbat olan rayların üzerinde gidiyodk tanımadığım insan doluydu trenin içi ve huzurlu bir ortam değil hengame vardı trende ve rüyam yarıda bitti

Merhaba ben mersinde üniversite okuyorum rüyamda küçük kuzenim ve dedemin benim yanıma geldiğini görüyorum daha sonra küçük kuzenimi üniversiteyi gezdiriyorum ve gezerken kar yağmaya başlıyor bembeyaz karı izliyorum ve hemen okul bembeyaz kar oluyor daha sonra okulda deniz görüyorum denizin üstüde kar olmuş ama normalde üniversitenin içinde değil deniz . 18 yaşındayım , bekarım

Banu merhaba, görmüş olduğun rüya hayatında tatlı sürprizlerin olduğu, hayatının güzel yönde değişmesine neden olaylar yaşayacağın güzel bir yaşam dönemine girmekte olduğunu temsil etmektedir.

Merhaba ben rüyamda teyzemle birlikte bahçede baya kar yağmış yani kar yaklaşık dizime geliyordu ve bahçede koşuyorduk teyzem önden ben arkadan o nun ayak izlerini falan görülüyordum ve daha sonra bahçenin ilerisinde iki köpek gibi bir şey vardı tam olarak anlayamadım daha sonra biz teyzemle köpekleri kovuşturuyoduk ve karın rengi beyazdı ayrı yeten ben bu rüyayı yazın gördüm Ve ben 14 teyzem 16 yaşında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir