Kategoriler
Korku Rüyaları

Karabasan Gibi Rüya Görmek

Karabasan gibi rüya görmek ne demektir?

Merhaba, ben Emre. 05 ekim 1994 tarihinde Ankara da dünyaya geldim. Şu an Üniversite Bankacılık bölümünde 1. sınıfta okuyorum. Ruh halim bu aralar biraz bozuk. Bir kaç gün önce ev arkadaşım cinnet geçirip bıçakla üzerimize saldırdı, ölümden döndük, karakollarda sabahladık. Şimdide benim adımı sayıklıyor her yerde “Emre yi öldüreceğim” diyor. Rüyam ise şöyle: Gece Biraz geç vakitte yattım saat 2 civarıydı. Rüyamın başlangıcını hatırlayamıyorum ama elimden geldiğinde bütün ayrıntıları yazacağım.

Arkadaşlarımla Ankara’da geziyorduk, sanki birine bir şey olmuştu ya da biri bizi arıyor gibiydi. Bir yokuş vardı, dar bir yer ve merdivenleri olan, ben oradan aşağıya indim, tek başıma etrafımda kımse yoktu, aşağısı çamurdu. Merdivenin sağ tarafında bitişik bir duvar vardı, üzerinde bitkiler vardı, yere değmiyordu ama yarısını kaplamışlardı.

Aşağı indiğimse yer çamur gibiydi ve altının boş olduğunu görmedim ama hissediyordum. Bir kaç adım sonra çamur yoktu, yerden ipler çıkıyordu ve dilek dilemişler, ipleri çekiyoruz arkadaşlarımla, uçlarından anahtar çıkıyordu, değişik şeyler çıkıyordu.

Bir kadın yere “dolar dı galiba” para gömüyordu, arkadaşım onu aldı hızlı bir şekilde. Sonra tekrar yolda buldum kendimi ve birden bir eve gittim. Ev kalabaliktı. Evde üvey halamın kızını gördüm, geçtim kanepenin bir köşesine oturdum camın yanına. Halamın kızıyla bir şeyler konuşuyorduk ellerim titriyordu benim. O benim sağlık üzerine okuduğumu dile getirdi, ellerimin titrediğini söyledi, “okula senı nasıl kabul ettiler” gibi bir şey söyledi.

Bende bankacılık okuduğumu söyledim, sustuk ikimizde. Sonra Doblo tarzı bir arabaya binerken buldum kendimi, halamın kızı da yanımdaydı, bir yere gidiyorduk. Sonra arabadan indim 2 kız vardı yanımda, araba gitmişti, bizde saklanmaya çalıyorduk. Camları kırık bir arabanın arkasına saklandık, arkamızda camları kırık bir dükkan vardı.

Karşı yoldan düzenli yürüyen insanlar geliyordu. 4 erli sıralanmış arka arkaya yürüyorlardı. Biz onları gördük saklandık, arkamızda bir adam vardı 40 ya da 45 yaşlarında, tanımadığım birisiydi. Yolun köşesinde beklediler, adamlar birilerini arıyorlardı. Bende kızları bıraktım, hemen sol tarafımda bir yol vardı, oraya doğru yürüdüm hızlı hızlı, birazcık yürüdüm ileriye doğru baktım biraz yokuş bir yoldu ve evler bitiyordu, ilerisi orman gibiydi, her yerde bitkiler vardı, toprak bir yol vardı ve yolun ortasında kenarında bitkiler vardı.

Korkmuştum ve geri döndüm, geldiğim yoldan sola döndüm, sol çaprazımda rüyamın başında anlattığım merdivenli yer vardı. Tekrar o yöne gittim aşağı inmeyi düşünüyordum ve rüyam bitti.

Karabasan gibi rüya görmek yorumu

Emre Merhaba, ilk önce rüyanı sabırla ve çok düzgün cümlelerle yazdığın için çok teşekkür ediyorum. Yaşadığın sıkıntıyı tahmin edebiliyorum. Umarım en kısa süre atlatırsınız ve normal hayatına dönersin. Lütfen dikkatli ol.

Gördüğün rüyada pek çok unsur ve olay var ancak bunlar birbiri ile tamamen ilgisiz. O kadar ki rüyana başlık vermekte oldukça zorlandım, öne çıkan bir asıl unsur, olay yok. Rüyanın bu kadar karışık olması senin gerçek hayatında kafanın fazlasıyla karışık, hayatının alt üst olduğunu simgeler ki zaten sende bunu yazmışın, sıkıntının farkındasın. Yukarıda yazdığım paragrafta anlatılan sebeplerle gördüğün rüyanın bir mesaj verdiğini düşünmüyorum. Bir an önce sıkıntılarını aşıp, bu stres ve kafa karışıklığından çıkmanı diliyorum. Sevgiler ve başarı dileklerimi gönderiyorum.

“Karabasan Gibi Rüya Görmek” için bir yanıt

Rüyamda başka evden kedi evimi gözetliyorum, kapi onunde kucuk cocuklar dans ediyor ve ben onlari kovalamak istiyorum, ben onlari kovaladikca icime bir seyler girdigini hissediyorum ve bu ruyayi bir gecede 3 defa gordum, en sonunda o cocuklar kucuk kopeklere donustu ve gene vucuduma girdiklerini hissettim, cok korktum bagirmak istiyorum sesim cikmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir