Rüyada Karanlık Görmek

Rüyada karanlık görmek neye işaret eder?

Rüyada karanlık görmekRüyamda sürekli bir kadın veya küçük bir kız görüyorum. Hepsi beyaz elbiseli oluyor. Rüyamda kalkıyorum ve direk karanlık olan yere bakıyorum, orada oluyor, sadece duruyor.

Bazen havada duruyor, bazen yerde. Çok korkuyorum, her aksam dua ederek uyumama rağmen böyle şeyler görmemin nedeni nedir? Arkadaşlarım “hocaya git” diyor. Çok endişeliyim. Şimdiden teşekkür ederim. Yorumunuzu bekliyorum.
matmazel, 16, Kadın, Bekar, Öğrenci, korku ve endişeli

Rüyada karanlık görmek nasıl yorumlanır?

Rüyada karanlık görmek, karanlık oda, karanlık bir yer, insanın gerçek hayatındaki korku ve endişeleri hakkında bilgiler verir. Özellikle yoğun stres altında yaşadığınız, yalnız kalma, terk edilme duyguları taşıdığınız dönemlerde bu tür rüyalar çok görülür.

Bu bilgi ışığında rüyadaki unsurların pozitif olması (kadın görmek, küçük kız görmek, beyaz elbise) da göz önünde tutulursa sen bilerek ve isteyerek karanlığı seçiyor, oraya bakıyorsun. Burada yapılması gereken bir kaç şey var. Birincisi ya baban sana okkalı bir dayak atmalı, ikincisi annen ya da öğretmeninin yardımıyla seni olumsuz düşüncelere iten sebebi tespit edip giderilmeli ya da bir uzman psikolog desteği almalısın. Öte yandan sana hocaya gitmeyi tavsiye eden arkadaşlarına söyle önce kendileri gidip bir üfletsinler, kalçalarına, göbeklerine Arapça bir şeyler yazdırsınlar, hoşlarına giderse ondan sonra sana bunu tavsiye etsinler.

Karanlıktan korkmak veya rüyada karanlıktan korktuğunu görmek yaptığınız bir işte başarısız olma endişesi taşıdığınızı gösterir. Karanlık cadde, karanlık sokak ya da karanlık bir mekanda olduğunu görmek terk edilme, yalnız kalma kaygısı taşıdığınızı ifade eder. Karanlık odaya ışık vurması zorlukların üstesinden geleceğinize işaret eder.

Karanlık teriminin rüya yorumu gördüğünüz gibi kısa fakat öz olarak açıklanmıştır. Rüya yorumlarında unutulmaması gerekli en önemli unsur rüyada gördüğünüz diğer obje ve olayların izahına bakmak ve onların tamamını arada değerlendirerek asıl mesajı çözmektir. Bu amaçla sitede üst kısımda yer alan rüya arama formunu kullanabilirsiniz.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir