Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Karanlıkta Namaz Kılmak

Rüyada karanlıkta namaz kıldığını görmek neye çıkar?

Merhaba. Ben akşam uykuya daldıktan hemen sonra rüyamda karanlıkta namaz kılmışım ve bitiriyorum. Ayakta kıbleye doğru seccadeden hareket etmeden olduğum yerde ayağa kalkıyorum, ellerimi tekrar bağlayıp 2 kez peş peşe hızlı bir şekilde ihlas suresini okuyorum. Teşekkürler. 38, Kadın, Evli, Ev hanımı

Rüyada karanlıkta namaz kılmak yorumu

Sevgi merhaba. Rüyada namaz kılmak rüyayı gören insanın manevi yönüyle ilgili olumlu, güzel mesajlar verir, hemen hemen her Müslüman kişinin gördüğü iyi bir rüyadır, çok hayırlıdır. Rüyada kurallarına uygun bir şekilde namaz kıldığını görmek kişinin gerçek hayatında Allah’in farzlarından birini yerine getireceğine işaret eder, birisinden aldığı malı iade eder veya birine olan borcunu öder, aynı zamanda günah, yanlış işlerden de sakınır.

Rüyada namazı karanlıkta kılmış olmanız içinde bulunduğunuz korku, endişe, yoğun stres veya yalnız kalma, terk edilme duygularında manevi zenginlik, Allah’a sığınmak, ondan yardım istemekle kurtulacağına rivayet edilir.

Namazı bitirdikten sonra kıbleye dönük bir şekilde seccade üzerinde ihlas suresini okumanız temel olarak kötülüklerden, kötü bakış ve kıskananlardan uzak durmaya işaret ederken aynı zamanda manevi bakımdan sizi rahatsız eden kişi veya olaylarda uzak durmak gerektiğini, zamanın değerini bilip, vakti iyi değerlendirmek gerektiğini simgelemekte ve aradığınız manevi desteği Yüce Allah’ta bulacağını, ona sığınmaya devam etmen, ondan yardım istemen gerektiği ifade etmektedir.

“Rüyada Karanlıkta Namaz Kılmak” için bir yanıt

Merhaba. Rüyamda küçük bir ev boyutunda bir mescitte karanlık bir vakitte gerçek hayatta imam olan dayımın bana ve annem olmak üzere bir çok kadına namaz kıldırdığini gördüm… Ve sonra ruyamd karışık birçok şey oldu ve yarısını hatırlamıyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir