Kategoriler
Para Rüyaları

Rüyada Karbüratör Görmek

Rüyada karbüratör görmek neye çıkar?

Rüyamda eski sevgilimle onun arabasıyla geziyorduk, giderken birden bire araba öksürmeye ve gitmeye başladı, eski sevgilim arabayı yolun kenarına çekti, motor kapağını açtı ve arabanın motorunu kontrol etmeye başladı. Bu sırada gökyüzü karanlıktı, gökte 2 tane dolunay vardı, dolunayı izliyordum ve eski sevgilime seslendim “aşkım bak, gökyüzünde iki tane dolunay var” dedim, o da kafasını motorun olduğu yerden çıkarmadan “benim şimdi aya bakacak halim yok, görmüyor musun perişan haldeyim” dedi.

Bu cevaba bozulmuştum, ortamı yumuşatmak için “aşık arabanın nesi varmış” dedim, o da karbüratör bozulmuş, onunla uğraşıyorum ama pek ümidim yok” dedi, sonra uyandım. Anlamı nedir? Ayse, Kadın, Bekar, Öğrenci, karışık bir ruh hali.

Rüyada karbüratör görmek yorumu

Ayşe merhaba, gönderdiğin rüya tipik bir eski sevgili rüyası olmakla birlikte 2 dolunay olması ve karbüratör arızası da önemli mesajlar vermektedir. Lütfen ilk önce eski sevgiliyi rüyada görmek ne demektir sayfasını ziyaret edip, dikkatle inceleyin. Rüyada iki tane dolunay görmeniz iç dünyanızdaki sevinç / endişe, huzur / sıkıntı, umut / karamsarlık gibi ikilemleri simgelemektedir.

Rüyada karbüratör görmek kişinin gerçek yaşamı hakkında bilgi verir ve araba karbüratörü görülmesi, rüya sahibinin duygusal, ruhsal ve fiziksel uyumu iyi sağladığına işaret eder. Bozuk karbüratör ya da karbüratör arızası ise insanın yaşamında bu üç unsur arasında dengede bir sorun meydana geldiğini ve aradığını huzuru yeniden yakalamak için bunlar arasında dengeyi kurması gerektiğine rivayet edilir.

Karbüratör nedir?

Karbüratör, içten yanmalı motorlarda, motorun silindirlerinde yanacak benzin-hava karışımını sağlayan aygıttır. Pistonların silindirdeki emiş gücüyle emilen hava, karbüratörün içinden geçerken bir miktar benzini de beraberinde sürükleyerek onu buharlaştırır ve oluşan gaz karışımı silindirlere girerek bujilerden saçılan kıvılcımla ateşlenir. Karbüratör, emilecek havayı ve karışacak benzinin oranını ek düzeneklerle otomatik olarak ayarlar.

Karbüratör basitçe, orta bölümde daralan bir hava borusu ile bu boruya ince birkaç kanalla bağlı bulunan benzin haznesinden oluşur. Hava borusuna boğaz, boğazın daralan bölümüne ise venturi denir. Motora emilen hava fizik kurallarına göre venturiden geçerken hız kazanır ve bu bölümde düşük basınç yaratır. Oluşan düşük basınç (vakum) benzin haznesindeki yakıtın emilip hava ile karışarak silindir veya silindirlere doğru yol almasını sağlar. Bu yüzden ana yakıt kanalı venturiye açılır. Boğazın, havanın gidiş yönüne göre venturiden sonraki bölümünde motora alınacak olan havanın, dolayısıyla da hava – yakıt karışımının miktarını ayarlamaya yarayan gaz kelebeği bulunur. Gaz kelebeği otomobillerdeki gaz pedalının hareketiyle çalışır. Sürücü gaz pedalına basmakla aslında gaz kelebeğinin açıklığını artırmaktadır. Benzin, karbüratördeki hazneye ya benzin pompası ile gönderilir ya da bazı motosikletlerde olduğu gibi kendi ağırlığı ile dolar. Haznedeki benzin miktarını sabit bir düzeyde tutmak için burada şamandıralı bir supap bulunur. Motorlu taşıtlarda ve diğer alanlarda kullanılmakta olan benzinli motorların, değişen şartlara göre istenen güç ve devirde çalışabilmesini temin edebilmek amacıyla modern karbüratörler birçok karmaşık sistemle donatılmıştır. Benzin ile havanın öz kütleleri ve diğer fiziksel özellikleri farklı olduğu için hava – yakıt karışımının miktar ve oranı sadece gaz kelebeği ile kontrol edilememektedir. Geliştirilen pek çok sisteme rağmen karbüratörlerden, mükemmel düzeyde verim alınamayacağı anlaşılmış ve bugünkü çoğu modern taşıtta yerini yakıt enjeksiyonu sistemi almıştır. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir