Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek

Rüyada kardeşinin öldüğünü görmek nedir?

Rüyamda Allah göstermesin ablamın öldüğünü gördüm, acil cevap verir misiniz? çok korkuyorum. Rüyada ablamla ben alışveriş yapmaya çıkmıştık ama ben bir anda “abla denize gidelim” dedim, o da “tamam gidelim” dedi. Metro beklerken yanımıza bir erkek geldi ve ablama laf attı, bende kendimi tutamayıp küfür ettim, oda benim elimi tuttu, bana bağırdı çağırdı, bende güvenlik personeli çağırdım ona anlattım. Sonra bir polis geldi ve güvenlikçi polise “bu kızda bıçak vardı, bende onu alıp yandaki odaya götürdüm” dedi.

Ben polise ağlayarak “ben bıçak taşımam” falan diye anlatıyordum, polis bana inandı, arkama baktığımda ablam yerde yatıyordu, ben kucağıma aldım hastaneye götürdüm, hastanenin kapısından girdim, doktor bana “ablan ölmüş” dedi. Ben hüngür hüngür ağladım sonra ben eve gittim ablamın öldüğünü anneme ve babama söyledim, “nasıl öldü” dediler, “ablama bir kurşun gelmiş, ondan ölmüş” dedim, hep beraber ağlamaya başladık.

Rüyada kardeşinin öldüğünü görmek neye çıkar?

Sevgili Şule, gördüğün gerçekten üzücü bir rüya ama gönlünü rahat tut çünkü manası o kadar kötü değil. Rüyada alışverişe çıkmak gerçek hayatınızda bazı arayışlar içinde olduğunuzu veya ne istediğinden emin olmadığınıza, hayatınızı plansız bir şekilde olayların akışına göre sürdürdüğüne delalet eder. Rüyada metro beklemeniz iş ya da eğitim yaşamınızda müthiş bir rekabet içinde olduğunuzu gösterirken öte yandan da bu mücadeleden galip çıkmak için bir süre mola vermeniz ve yeni yollar keşfetmeniz gerektiğini ifade etmektedir. Rüyada güvenlik personeli görmek rasyonel düşünmeyi temsil eder, pratik ve tetikte olmayı veya inanç ve düşünme yolunuzda kimi engeller çıkarıldığını ifade eder. Rüyada polis görmek kişinin ailesi ve dostları tarafından iyi korunduğuna işaret olup, güçlü olmak, rakiplerinizi yenmek için gerekli güç ve imkanlara sahip olduğunuzu işaret ederken aynı zamanda içinde bulunduğunuz gizli korkular ve endişelerin yersiz olduğuna yorumlanır, bunu bilip ona göre davranmak gerektiğine delalet eder. Rüyada küfür etmek kendini diğer insanlar tarafından kolayca yararlanabilir biri olarak gördüğünüzü ifade eder.

Rüyanın can alıcı unsuru rüyada kardeşinin öldüğünü görmek olup bu bir kayba işarettir ancak bu kayıp ölüm şeklinde olmayıp güç kaybetmek, yaşama azmini kaybetmek, umutlarını yitirmek, karamsarlığa kapılmak şeklindedir. Rüyada kardeş ölümü kardeşin cinsine göre farklı anlamlar taşır.

Rüyada ağabeyin öldüğünü görmek rüya sahibinin duygusal bakımdan zor bir dönemden geçtiğini, bu yüzden zihninin bulanık olduğunu ve bir takım gizli korkulara sahip olduğunu gösterirken öte yandan da bir an önce bu durumlarla yüzleşmesi ve onları çözmesi gerektiğini ifade eder.

Rüyada erkek kardeşin öldüğünü görmek kişinin bazı sebeplerle kendini olduğundan güçsüz hissettiğine ve bu nedenle reel yaşamında addi kayıp yaşadığına ya da bir işe veya yatırıma son vermeye delalet eder.

Rüyada ablanın öldüğünü görmek stres ve korku simgesidir, rüyayı gören kişinin kaynağı belirsiz korkulara sahip olduğunu gösterir, bu gizli korkuların açığa çıkması nedeniyle oluşan stresin kişini günlük yaşamını olumsuz etkilemeye başladığını gösterirken aynı zamanda stresi bir an önce zerinden atması gerektiğine alamet eder.

Rüyada kız kardeşin öldüğünü görmek yalnızlık ve özlem sembolüdür, rüya sahibi insanın gerçek yaşamında bir nedenle yalnızlık duygusuna kapıldığını ve sevdiklerini özleyip, onlarla bir arada olmayı çok istediğine yorulur.

“Rüyada Kardeşinin Öldüğünü Görmek” için 6 yanıt

Kız kardeşinin öldüğünü duymak ve ağlamak
Rüyamda kız kardeşimin öldüğünü haber alıyorum ve çok ağlıyorum. Annem beni zorla tutuyor ve ben iyice bağırıyorum, sonra uyandım zaten. Bu neye delalet acaba?

Büşra merhaba, rüyada kardeşinin ölümü sayfada anlatılmaktadır. Ağlamak ise bilinenin aksine rahatlamaya işaret eder, bakınız rüyada ağlamak tabiri.

Ben kız kardeşimin öldüğünü duydum ve sonra bana nasıl olduğunu anlatıyordu şimdi gerçek hayattaki serviscisi o anlatırken sanki yaşıyormuş gibi (ruyada) görüyordum. Tam bunu gördüm ve birdenbire uyandım, saat 3.35 ti hemen kardeşimin yanına gittim orada yattım ve istemsizce sabaha kadar ağladım. Arkadaşlar çok korkuyorum acaba neye delalet eder, birde yatmadan bir saat önce annemle kardeşimin hakkında konuştuk.

Ablam 9 yil once kanserden vefat etti. Simdi ise mezari basinda onceki hali gibi kanli canli. Yanima birisi (sanirim diger kardesim ) geliyor nasil cikardigimi soruyor “topragin altindan ablamin yumrukladigi ses duydum actim diyorum. Hepimiz o anda cok mutluyuz lakin ablam yerinden kalkmiyor, konusmuyorda sadece gulumsuyor. Cok merak ettim ruyami yorumlayabilir misiniz?

Erkek kardesimin vefat ettigini gordum ve agladim uyandigimda ise gozumde yas kurumus kalmisti neyi ifade ediyor acaba

Lütfen cevaplayın gördüğüm rüya resmen psikolojimi bozdu.

Rüyamda mahallemizde normal bir şekilde takılıyordum. Sonra 3 yaşındaki kızkardeşimin oyun oynadığını gördüm benden biraz uzaktı. Yanına doğru gidiyordum ama büyük bi özlemle gidiyordum her gün gördüğüm kardeşimi. yanına biraz daha yaklaşınca birden bir patlama oldu ve kardeşim paramparça bir şekilde etrafa dağıldı. O sıra annem koşmaya başladı ve tam yanıma varmak uzereyken birden bir kurşun yedi. Babamın adini seslenerek “kalbimden vuruldum” diye bağırdı. Bende o sıra bağırarak annem tam yere düşerken onu tuttum ve o sıra babam geldi. Hastaneye giderken annemde öldü. Hastanede arkadaşlarımda beni bekliyorlardı. Hastaneye gittiğimizde doktor bana annenin ölüsünü yikamalisiniz dedi. Ben ölülerin yıkandığı yere giderken babam bana bir cikolata almak istedi bende cikolataya bakınca aklıma küçük kız kardeşim gelince ağlamaya başladım. Sürekli ağlıyordum gördüğüm herşeyde onu gördüm sanki. Mesela kardeşim çikolatayı severdi diyip ağlamaya başlıyordum veya bir oyuncak olsa kardeşim bununla oynardı diyip ağlıyordum. O sıra kan ter içinde uyandım hemen yüzümü yikamaya gittim ve baktım ki gözlerim aglamaktan kan çanağı olmuş.

Hocam benim rüyam böyleydi
Kısacası ben Annemin ve kızkardeşimin öldüğünü gördüm. Çok korkuyorum lütfen bana yardım edin.
Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir