Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Karikatür Görmek

Rüyada karikatür görmek neye delalet eder?

Rüyamda okuldayım ve resim dersinde öğretmenimiz serbest çizim yaptırıyor yani isteyen herkes istediği resmi çizebilecek. Ben bir karikatür çiziyorum, karikatürde şişman göbekli bir siyasetçi gözüne hırsız gözlüğü takmış olarak bir para çuvalıyla para çalıyor çizmek istiyorum. Yamuk yumuk da olsa bir şeyleri kara kalemle çizmeye çalışıyorum. Bu sırada resim öğretmeni sıraları dolaşarak arkadaşların çizdiklerini kontrol ediyor. Benim yanıma geliyor, kağıdıma şöyle bir bakıp “sen ne çiziyorsun” dedi, “karikatür çiziyorum hocam” diyorum.

Sonra “sana kim karikatür çiz dedi, utanmıyor musun siyasetçilere hırsız demeye, sen terörist misin” deyince bende “hocam serbest çizim” dediniz, “isteyen istediğini çizsin dediniz, bende karikatür çizmek istedim, üstelik bu çizdiğim Türk siyasetçisi değil, elbette Türk siyasetçileri hırsızlık yapmaz, rüşvet yemez, yolsuzluk yapmaz. Bu çizdiğim başka bir ülkenin siyasetçisi” diyorum. Öğretmen “sen benimle dalga mı geçiyorsun” diyerek bana bir tokat patlattı, bende saçlarından tutup, yerlerde sürükleyerek müdürün odasına götürdüm. Hayırdır inşallah bu neye delalet eder acaba? 17, erkek, bekar, öğrenci.

Rüyada karikatür görmek yorumu

Rüyada karikatür görmekMert selam, rüyanı okuyunca hem güldüm hem duygulandım, bana yıllar önce yaşadığım bir anımı hatırlattı. Orta bire giderken hem ahlak bilgisi hem din dersine aynı hoca geliyordu (yanılmıyorsam dışarıdan gelen bir cami hocası idi). Ahlak dersinde konu “kötülüklerden aşırı bahsetmek o kötülüğün aynı zamanda reklamını yapmak anlamına gelir” gibi bir şeydi ve hoca bu dersi anlattı. Bir sonraki ders din dersi idi ve konu oraya nereden geldi hatırlamıyorum, hoca solcuların dinsiz, kitapsız, Allahsız olduğunu kendinden geçerek anlatmaya başladı. Hatta solculara küfürler etmeye, hakaretlere başladı.

Ben o yaşta babamın işçi olduğunu, solcu olduğunu biliyordum ve bu küfürlere daha fazla dayanamadım, söz aldım “hocam geçen ders kötülüklerden fazla bahsetmenin onun reklamını yapmak anlamına geldiğini anlattınız. Bu ders ise sürekli solculuğun kötü bir şey olduğunu, solcuların böyle kötü olduğunu anlatıyorsunuz, böyle yapınca solculuğun reklamını yapmıyor musunuz”dedim ve kulağımın üzerine tokadı yedim. O adamın! yüzünden sağ kulağım 45 yıldan beri ağır duyuyor. İlkokul birden lise sona kadar hayatımda sadece o heriften tam not alamadım. Bana o yarıyıl hem ahlak, hem din dersinden 1 verdi. Babam olacak değerli insan! okula gidip adamın haddini bildirmedi, okul müdürü ve diğer diğer öğretmenler o geri üstün kişiye! dersini verdiler, adam ikinci yarı bana tam not (5 – yani hak ettiğim gerçek notu) verdi, diğer öğretmenlerin baskısıyla benden özür diledi. O suratsız yaşıyorsa Allah’tan bin bir türlü bela bulmasını, sürüm sürüm sürünmesini, geberdiyse cehenneminde yanmasını diliyorum ve kulağımın hakkını haram ediyorum o ….!

Sonuç ne oldu biliyor musun? Çok ünlü ve derin bir hocanın torunu olmama rağmen o yıldan sonra 45 yıldan beri camiye adımımı atmadım, bu adamlar bana namaz kıldırabilecek bilgi, görgü ve kalitede insanlar değil düşüncesi zihnime yerleşti ve güzel dinimizin böyle öğretmenler tarafından öğretilemeyeceğini o zaman gördüm ve düşüncelerimde haklı çıktım. Yıllardır okullarımızda ne din, ne yabancı dil, ne matematik doğru dürüst öğretilemiyor ve bu sayede eğitim kalitesi düşüklüğünde dünya lideriyiz. Umarım bu yazıyı bir eğitimci okur ve aralarında bunu değerlendirirler.

Rüyana gelirsek sanki sen de bir isyan içindesin ve bu rüyana yansımış görünüyor. Aman gerçek hayatında öğretmenini sakın saçlarından sürükleme, eğer bir haksızlık varsa bırak cezasını kendi bulsun. Rüyada karikatür görmek rüyayı gören kişinin bir konu ya da soruna daha objektif bakması gerektiğini simgelerken aynı zamanda önündeki seçenekler hakkında daha doğru bir seçim yamak için daha çok dikkat etmesini tavsiye eder. Rüyada karikatür çizmek veya karikatür çizdiğini görmek kısa bir sürede çok güzel bir haber almak olarak yorumlanır.  Bu haber sizi çok mutlu edecek ve ünlü bir kişiyle arkadaşlık kuracağınıza işaret edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir