Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Kayınvalidenin Üniversiteye Gittiğini Görmek

Rüyada kayınvalidenin üniversiteye gitmesi neye alamet eder?

Ben rüyamda kayınvalidemin üniversiteye gittiğini gördüm. Rüya esnasında ben de şaşkındım, çünkü kendisi ortaokul 2. sınıftan itibaren okula gitmemiş. Ben ona bir eşya hediye etmişim ama ne olduğunu hatırlamıyorum, üniversiteye giderken o eşyasını da yanına almış. Üniversiteye gitmek için kayıkla seyahat edecekmişiz. Biz onu eşimle beraber kayığa bindiriyoruz, biz kayığın içinde oturuyoruz ancak o, kayığa tutunuyor ve denizin içinde gidiyor. Ben “anne, dikkat et, kayacaksın” diyorum fakat o denizin içinden çıkıp denizin üzerine oturuyor. Biz o şekilde kıyıya kadar gidiyoruz.

Üniversitenin tavanları hatırladığım kadarıyla oldukça yüksekti. Kayınvalidem derslere girmeye başlıyor, biz de onu dışarıda bekliyoruz, sonra sınıftan çıkıp yanımıza geliyor. Biz neler işlediklerini heyecanla soruyoruz o da Bizanslılardan Romalılardan bahsediyor. Bir de batı hukuku ile ilgili bazı cümleler kuruyor, biz çok şaşırıyoruz. Ben “Oo. . Ne kadar değişik konular görüyorsunuz.” diyorum. O sırada kayın validemin sınıf arkadaşı geliyor. Bu genç bir kız ve elini kayınvalidemin omuza atıyor, birlikte sınıfa gidiyorlar. Bu sırada benim eski öğrencilerimden biri yanıma geliyor. (Daha önceden öğretmendim. ) “Öğretmenim ben bir konuyu anlamadım.” diyor. Ben de “defterini getir bakalım” diyorum. Biz deftere bakarken ben uyandım. Hayır olsun inşallah. Yorumlarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar dilerim. Yaşım: 39, Medeni halim: evli işim: ev hanımı, Ruh halim: üzgün.

Rüyada kayınvalidenin üniversiteye gittiğini görmek tabiri

Rüyanızın ana unsuru kayın validenizi görmeniz ve onun üniversiteye gitmesidir. Rüyada kayınvalideyi görmek genellikle dedikodu ve tartışmaya rivayet edilir, bir münakaşa yaşandıktan sonra rüyayı gören kişi ile kayın validesinin arasının düzeleceğini ve her şeyin yoluna gireceğini ifade eder.

Rüyada üniversite görmek rüya sahibinin hayatında başarıya işaret eder. Rüyayı gören insanın ferahlık ve esenlik bulup, başarıya ulaşmasına rivayet eder. Kişinin kendine hayır getirecek kararlar alacağını ve sorunlarından kurtulmak amacıyla ilk adımı atacağına ve bunun sayesinde yavaş fakat emin adımlarla rahata kavuşacağına delalet eder. Tanıdığı bir insanın üniversiteye gittiğini görmek rüyadaki kişiden bir destek, bir yardım almaya veya onun bilgi ve tecrübesinden yararlanıp, onun yol göstermesinden faydalanmaya delalet eder.

Üniversite kayıkla gitmeniz çok ilginç çünkü rüyada kayığa binmek rüyayı görenin yaşamında yüzleşmesi gereken bazı yönleri olduğunu, ancak onlarla yüzleştikten sonra huzuru bulacağını simgeler. Burada enteresan olan siz, eşiniz ve kayın valideniz birlikte kayığa biliyorsunuz ki bu durum üçünüz arasında yüzleşmeniz gereken şeyler olduğunu ifade etmekte, onun kayığa tutunarak denizde gitmesi ise bu yüzleşme sonunda kayın validenizin bu güne kadar farkına varmadığınız gizemli yönlerini öğreneceğinizi anlatmaktadır. (burada sanırım kayın validenizin çok gelişmiş sezgileri olduğu kastediliyor olabilir)

Rüyanın devamında gelişen olaylar yaşanacak yüzleşme sonrasında tanık olacağınız ve sizi çok şaşırtacak bazı konular hakkında ipuçları vermekte, yaşamın doğal çevrimine dikkat çekmektedir. Öğrenciniz size danışıyor, büyük ihtimalle sizinde kayın validenize danışacağınız bazı şeyler olduğunu / olacağını işaret etmektedir. Lütfen ileride gelişmeleri veya düşüncelerinizi ekler misiniz?

“Rüyada Kayınvalidenin Üniversiteye Gittiğini Görmek” için 2 yanıt

Merhaba, gelişmeleri isteğiniz üzere paylaşıyorum. Eşim, benim memleketime yerleşmek istiyor. Ailesiyle ve benim annemle birlikte geniş bir evde oturalım istiyor. Bugün bu konuyu Ayrıntılı olarak konuştuk. Bence güzel bir fikir. Sağlık sorunları dolayısıyla hep birlikte olmak ve birbirine destek olmak da vicdanen çok rahatlatıcı. Demek ki rüyam buna işaret ediyormuş. Kayın validem dili dualı ve sezgileri güçlü bir insandır. Benim gönlümde de düşünsel yapısı itibariyle doktora mezunu gibidir. Demek üniversite ve kayık da ona işaretmiş. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Bugün bir iş görüşmesine gittim ve oldukça olumlu geçti. Belki bahsettiğiniz ilk adım da bu adım olabilir. Yorum için tekrar teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir