Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Kaymaktaşı Görmek

Rüyada kaymaktaşı görmek neye çıkar?

Rüyada kaymaktaşı görmek rüyayı gören kişi için evlilikte mutluluğu, tüm meşru işlerde başarı  ve ilerlemeyi haber verir. Kaymak taşından yapılmış bir eşya görmek kişinin maddi yaşamında başarı ve bol kazanç dolu bir devreye girdiğini, ilerleyen dönemlerde maddi birikim yapacağını belirtir.

Kırılmış bir kaymaktaşı veya kaymak taşı kırılması üzüntü ve pişmanlık ifade eder. Bir kaymak taşı kutusu içinde tütsü gören, tütsü yakan genç bir kadın dikkatsizlik nedeniyle sevgilisini kaybedebilir veya maddi bir zarara uğrayabilir

Kaymak taşı nedir?

Kaymak taşı, su mermeri veya albatr; daha çok süs eşyası ve heykel yapımında kullanılan, ince pürüzlü bir tür kireç taşı. Doğal halde iken ışığı geçirir ve beyaz renktedir ancak suni olarak renklendirilebilir. Isı verilerek yarı saydam hale getirilebilir veya mermere benzetilebilir. Antik dönemlerdeki kaymak taşı daha çok kahverengi-sarımsı renkteydi. İtalya’nın Florence, Livorno ve Milan şehirleri ile Almanya’nın Berlin şehirleri dünyadaki önemli kaymak taşı merkezlerindendir.

Sözcüğün Batılı dillerdeki “alabaster” vb. formları Antik Yunanca “alabastros” -daha eski hâli “albatos”- (parfüm şişesi) sözcüğünden gelir. Sözcük daha da öncesinde muhtemelen Antik Mısırca “a-labaste” (Tanrıça Bast’ın taşıtı) kelimesine dayanır. Kaynak: Vikipedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir