Kategoriler
Ölüm Rüyaları

Rüyada Kazada Öldüğünü Görmek

Rüyada kazada öldüğünü görmek neye işarettir?

Merhaba Hocam; Şu an 26 yaşındayım. Hiç unutamadığım için 19 yaşında gördüğüm gerçek bir olayı ve ardından gördüğüm bir rüyayı anlatmak istiyorum. Perşembeyi cumaya bağlayan bir geceydi, yaz mevsimiydi. O günün içinde günlük bir işte çalışmıştım ve aynı gün İstanbul’dan bir arkadaşım memlekete gelmişti. İşte o gece yaklaşık 2 sularına kadar köyün kıraathanesinde muhabbet ettik ben, İstanbul’dan gelen arkadaşım ve köyden başka bir arkadaşım daha.

Daha sonra evlere dağılmak üzere ayrıldık. En uzak ev benim evimdi. Son arkadaşımda yolda benden ayrıldıktan sonra yaklaşık 20 dakika sürecek evin yolunu tuttum.

Mezarlıkta gelinlik giymiş bir kız ruhu gördüm

Bu yaşadığım bir olaydır.
Yoldan giderken eve yaklaşmama 200-250 metre kala mezarlık yakınlarından geçiyordum. Tam geçerken o esnada birden irkildim ve kafamı çevirdim mezarlığa doğru. (mezarlık yoldan 25-30 mt uzaklıkta) İlkten gördüğüm şeye inanamadım çünkü daha önce hiç görmemiştim. Sonra halusinasyon sanıp tekrar 2 adım attıktan sonra bende şimşekler çaktı ve o neydi dedim. Sonra bu sefer çekinerek kafamı tekrar cevirdim ve gördüm ki 2-3 metre uzagımda, gelinlik içinde bir kız. Ayaklarını göremiyordum ama yüzünü cok net secebiliyordum. Esmer tenli kumral saçlı benim boylarımda bir bayandı, kafasında veya yüzünde herhangi bir şey örtülü degildi. Ellerini bana dogru açmış sanki gel diyor gibiydi. Tabi gece karanlıgında bu kadar net görebilmemin sebebi olayın yaşandıgı yerde bir lamba diregi olmasıydı. Düşünmeye çalışıyor, düşünemiyordum çünkü çok şaşırmıştım. Kıza baktıgımda benden yardım istiyor gibiydi, bir ara gitmeyi düşündüm ama arka tarafına baktıgımda cok karanlıktı. Ardından 4-5 adım ileri attım ben gittikçe kız yönünü bana çeviriyordu ama gelmiyordu. Kızın yardım ister gibi bana ellerini açması her ne kadar yardım etme isteğimi doğursa da saat gece 2.30 sularıydı, arka taraflar karanlıktı ve perşembeyi cumaya bağlayan geceydi. O yüzden var gücümle kaçtım oradan ve sonunda eve vardım. Bir sigara yaktım, ses yapması için tv yi açtım. Sürekli düşündüm o neydi, amacı neydi, neden oradaydı vs. Fakat bir yanıt bulamayınca yatmaya gittim ve uyudum. (Buraya kadar tamamiyle yaşanmış gerçek bir olaydı. Devamı gördüğüm ruyaya aittir.)

Rüyada trafik kazası geçirdiğini görmek

Rüyamda, köyümüze gitmek için kullandığımız ana yoldan sapan çatal yolda bir trafik kazası oldu. Ben ve o gun İstanbul’dan gelen arkadaşım bu kazada öldük. Nedense ben saydam beyaz bir ruh gibi bedenimden çıktım. Aynı şekilde arkadaşımda ve göğe doğru yükselmeye başladık. Bedenimi görebiliyordum. Arabanın altında, kanlar içinde. Yükselmeye devam ettik ta ki bedenlerimiz karınca gibi görününceye dek. Sonra birden ışıklar sönmüş gibi karanlık oldu ve birden bir yere geldik. Bu yer kapkaranlık dikdörtgen biçiminde, ortasında bir malikane gibi bir yapı. Yerler çim ve bu alanın etrafı demir parmaklarla çevriliydi. Ben ve arkadaşım bu yere geldiğimizde yine yüksekten yere doğru hafifçe indik bu yere. Etrafı demir parmaklıklarla çevrili bu alanın dışı kapkaranlıktı ama etrafta bizim gibi beyaz ruhlar – insanlar vardı. Bu insanlar demir parmaklıkların önüne kadar gidip dışarısında hiçbir şey olmayan karanlığa doğru bakıyorlardı. Hatta demir parmaklıkların önünde aralıklarla oturmak için banketler bile vardı. Neyse, ben bu kişilerin neden karanlığa doğru baktıklarını merak ettim ve demir parmaklıkların önüne kadar gittim. Gider gitmez, o karanlık benim için aralandı ve bir film sahnesi gibi ben öldükten sonra dünyada neler olduğunu görmeye başladım. Köyümüzde bize ait olan farklı bir mezarlığa beni götürmüşlerdi, kefen içindeydim ve beni toprağa indiriyorlardı. Etrafta rahmetli dedem ve şu an hayatta olan babaannem dışında bütün ailem vardı. Herkes ağlıyordu. Üzerime toprak atmaya başlanınca ve ağlamalar duyuldukça “ben ölmedim, yaşıyorum, buradayım” diye bağırdım. (O an orada bir yerden bir ses bana bir şeyler dedi ama su an tam hatırlamıyorum) En sonunda “ben ölmedim, yaşıyorum, çıkarın beni buradan” diye ağlayarak yalvarmaya başladım ve ardından ağlayarak büyük bir hışımla uyandım ve doğruldum yatakta. (Rüya bitti) Uyandıktan sonra da 5 dakika kadar ağladım. Hatta babaannem bile gelip ne oldu diye sordu ama açıklayamadım o an. Şu an dedem rahmetli, babaannem sağ ama rüyamda ikisi de yoktu ben gömülürken. Acaba babaannemden sonra sıra benim mi diye düşündüklerimden bir tanesidir bu rüya ve bu olay ben 19 yaşındayken oldu.

O günden sonra hayatımın büyük bir bölümü değişti. Aksi, asi, huysuz olan ben yerine tamamen mantıklı, sakin ve uyumlu bir kişilik geldi yerine. Fakat şu an 26 yaşındayım ve son zamanlarda bir kaç gündür kötü rüyalar görüyorum. Öbür tarafla ilgili. Yatağımda uyurken bir ölü gelip beni yakalamaya çalışıyor, elimden tutmaya çalışıyor ama ben sürekli kaçıyorum. Dün gecede yine aynısı oldu. Sürekli öbür dünyadan ölmüş yüzler ve nasıl öldükleri film şeridi gibi gözümün önünden geçiyor. Acaba hala değişmeyen bir şeyler var mı diye merak ediyorum hocam. Ya da tövbe etmem gereken bir şeyler veya dinimizin gerekliliklerini yeterince yerine getirememekten kaynaklanan uyarılar mı bunlar, yoksa bir şey mi olacak bu konuda ve önceki rüya ile ilgili bir açıklama sizin tarafınızda nasıl gelir merak içindeyim. İlginiz için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim hocam. Saygılarımla.

Takma isim : Jack
Yaşınız : 26
Cinsiyetiniz : Erkek
Medeni durum : Bekar
Mesleğiniz : KPSS ye hazırlanıyor
Ruh haliniz : İkizler burcu

Rüyada kazada öldüğünü görmek nasıl yorumlanır?

Sevgili jack, yazdıklarının tamamına tüm kalbimle inanıyorum, çünkü bunlar benim bildiğin ve bizzat yaşadığım konular. Hassas yapıda olan veya Yüce Allah’ın kimi özel yetenek verdiği kişiler normal insanların göremediği şeyleri görmekte, duyamadığını duymakta, hissedemediklerini hissetmektedirler.

Ben şu anda 50 li yaşlarımı yaşıyorum. Ergenlik yaşlarıma kadar tüm kayıpları, olacakları görürdüm. Gözlerimi kapatıp, öğrenmek istediğini düşündüğümde her şey gözlerimin önünde canlanırdı. O yıllarda genellikle komşular hırsızlık konusunda benden bilgi isterlerdi. Zaten parapsikolojiye ilgim, bu özel yeteneğimden dolayı başladı. Sanıyorum yüce Allah’ım bu yeteneği kişisel çıkarlar için kullanmamam için 15 – 1 6 yaşlarında benden bu yeteneği aldı. İnsan aklının almadığı, alamayacağı şeyleri görüyordum. Ölümün aslında gerçek başlangıç olduğunu çok iyi biliyorum. Tüm rahmetli olmuş yakınlarımla konuşabiliyordum.

Mezarlıkta ( gerçek yaşamda ) gördüğün gelinlik giymiş kız ruhu halüsinasyon değil diye düşünüyorum. Devamındaki rüyanda gördüklerin senin bir ruh ile karşılaştığını düşündürüyor. Ölmüşlerimizin ruhları bir başka boyutta yaşıyorlar ve dediğim gibi hassas yapıdaki insanlar onları görebilmekte. Onları gören kişiler toplum tarafından yadırganacakları için bunu çoğu zaman açıklamazlar.

Rüyana gelince, rüyanın ana unsurları trafik kazası geçirdiğini görmek ve trafik kazasında öldüğünü görmek olup, aşağıda kısa bilgiler vereceğim.

Rüyada trafik kazası görmek, günlük yaşamda olduğunun tersine, sanıldığı kadar ürkütücü değildir. Kazada kan görmemek, kan çıkmaması şartıyla rüyada trafik kazası görülmesi iyiye yorumlanır, hayatınızda olumlu yönde yenilikler olacak demektir. Kazada kan akması durumunda bu rüya bilinç altında bastırdığınız, suçluluk duyduğunuz bir durumdan dolayı kendini cezalandırma duygusunun açığa çıktığını gösterir. Senin rüyanda kan akmış, dolayısıyla rüyan içinde gizli tuttuğun, kendini suçlu hissettiğin bir konunun açığa çıkmaya başladığını, bu duygunun adeta kendini cezalandırmak gerektiği şeklinde bilinçaltına sinyal gönderdiğini göstermektedir.

Rüyada öldüğünü görmek, gerçek yaşamınızda dengelerin alt üst olduğunu, yaşamınızdaki öncelikleri karıştığınızı, hedeflerinize ulaşmak için gerekli enerjinizi kaybettiğinizi, bu hedeflere ulaşmanın mümkün olmadığını düşünmeye başladığınızı işaret eder. Lütfen ölü rüya açıklamaları sayfasını inceleyiniz.

Rüyada ruhunun vücudundan ayrıldığını görmek, ruhun vücuttan çıktığını görmek bir iç suçluluk duygusu yaşadığınızı gösterir. Bakınız ruh rüya tabirleri sayfası.

Rüyanın devamındaki olaylar, kaza anı, mezarlığa gidilmesi, toprağa verilmek, senin ağlaman hepsi aynı noktaya işaret etmektedir; yaşadığın büyük suçluluk duygusu, ondan kaynaklanan pişmanlık ve olanları affettirmek konusunda hissettiğin umarsızlık durumu. Bu konu senaryo umarsızlık olarak nitelenmektedir ve kişinin gerçek hayatında içinden çıkamadığı bir durum, bir sorun ya da sıkıntı döneminde gördüğü rüyaya verilen addır.

Rüya yorumu konusunda yazacaklarım bitti. Bundan sonrasını sohbet gibi kabul ediniz. O günlerdeki ruh halini ve yaşadıklarını hatırlıyor musun? Sana büyük pişmanlık yaşatan bir durum oldu mu? O rüyadan sonra değiştiğini yazmışsın. Sanırım o rüyanın ardından düşünce ve davranışlarını değiştirerek huzur buldun. Benzer rüyaların yeniden başlaması, çizginde bir değişiklik olduğunu veya yaşamının manevi yönün yeteri kadar zenginleştiremediğini gösterebilir. Lütfen Allah’a sığın, günahların için tövbe et, onun emirlerine uy. İnan her şey yoluna girecek.

“Rüyada Kazada Öldüğünü Görmek” için 2 yanıt

Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim hocam. Olayın geçtigi durum esnasına değinmek için ondan onceki 3-4 yılımı ele almak gerekir. (15-19 yas arası). Ailem istanbula taşınmış ben okudugum için memlektte kalmıstım. O donemler ergenlik cagının da etkisiyle kendimi dunyada yalnz hissetmiş ve duygularımda şaşırmalar yaşamıştım. Zaman zaman sakin, çoğu zaman aşırı derecede sinirli ve asi, olay cıkartan, başını ve sonunu göremediği işlere girişen biriydim olay başıma gelene kadar. Elbette günah davranışlarda bulunmusumdur, kötü ameller yaptıgım dogrudur hatta bilinc altımda surekli gizli bir yalnızlık, nefret, insanların bana guvensiz olması hissi ve bu yaptıgım hatalardan dolayı kendimde sakladıgım suçluluk hisleri gibi durumlar vardı bu tavır ve dusuncelerden dolayı. Olayın yaşandıgı gun, gayet iyi sakindim hiç kötü diyebileceğim bir şey olmamıştı. Tabi olay beklenmeden gelişti gecenin o saatinde. Olay gunu sakindi fakat bahsettigim dusunceler 3-4 senedir benmle birlikte beynimde ve yaşamımdaydı. Ta ki olaya olana kadar. Olaydan sonra tabiri caizse 180 derece ters istikamete döndüm. Daha farklı yapı, daha farklı bir karakter; düzgün, anlayışlı, dogrudan yana, sabırlı gibi. Butün bunlar hayatıma renk kattı, azmim arttı, hedefimi bildim, istediklerim çok şükür oldu. Fakat işte şu son 1-2 seneye kadar. Ondan sonra yine hayat tersine dönmeye başladı. Sanırım biraz hedeften ve dogrudan şaştım bu konuda öz eleştirim bu yöndedir.
Fakat önceki anlattığım durumda kaçırdığım bir nokta var. Olaydan sonra değiştim, değişiklik yaptım kendimde fakat 1 sene sonra aynı kızı bu sefer gördüğüm yerin 4-5 metre gerisinde yaklaşık 200-300 yıllık ahşap bir evin içinde gördüm. Kimsenin yaşamadığı bu evin bir odasında ışık yanıyor, kız yine gelinlikle pencerenin öninden bir o yana bir diğer yana geçiyordu. Bu sefer gitmek istedim (Önceki olayda ellerini bana dogru açmıştı.) fakat korktugum için gidemedim, tabi doğal olarak koşarak uzaklaştım. Ve sordum: -Acaba ne değişmedi hala kendimde? (Tabi aradaki bir sene içinde gençlikten kaynaklanan bazı hatalar kötü şeyler yaptım.)Bir cevap alamayınca yine o çizdigim çizgide devam ettim son 1-2 yıla kadar. Tabi bu kızı da son görüşüm oldu.
Hocam, kendimi de eleştirdiğim gibi son 1-2 yılda hedefi şaşırdım ve çizgiden kaydım sanırım. Ve son haftalarda gelişen rüyalarımda bir ölünün gelip elimden tutup beni götürmeye çalışması ve benim buna izin vermeyip kaçmam ya da ölü yüzler ve bunların nasıl öldüklerini bana göstermeleri artık bazı çanların çalmasına sebep oldu. Bugune kadar kimseye anlatamadıgım bu olayı ilk kez sizinle paylaştım. Daha önce yapabilirdim fakat etrafta bol keseden sallayan çok yorumcular var. Örneğin bir rüya görüyorsunuz ve diyor ki hem iyi hem kötü. Tabi bazı istisnalar olabilir böyle ama hepsindede böyle olursa yorumuna güvenilecek kim olur etrafta?
Sizin degerli yorumlarınız ve son gördügüm ruyalardan sonra o çizgiyi tekrar yakalamak için yola çıktım hocam ve gerekenleri yapıyorum. İlginiz için çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

Hocam ayrıca bu linkte paylaşılan durumun %80-90 benzerliğini yaşadığımı söyleyebilirim (Ruh hali, sorgulayış vs.). Sadece o rüyayı görmüş arkadaş kadar zeki olup olmadığımı bilemem ama birçok başarıya imza attım son 1-2 yıla kadar ve arkadaşı destekliyorum çünkü benim kendi adıma koymuş olduğum prensipler de “iste, inan, başarmak için elinden geleni yap” üzerine kurulu idi. Son 1-2 yılda bu prensiplere karşı olan hislerimde bir azalma, isteksizlik oldu. Yine elimden geleni yapıyorum neredeyse her gün fakat bugunden sonra bu isteğim daha da artacak inşallah. Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir