Kategoriler
İnsan Hakkında Rüyalar

Rüyada Birini Kazıklamak

Rüyada birini kazıklamak ne demek?

Rüyamda eskiden çok sevdiğim bir arkadaşımı gördüm. Fakat eski olmasının sebebi taşınmış olmamız. Rüyamda önceden oturduğumuz yere taşınmışız tekrar ve onu bizim evin orada görüyorum. Sonra bakkaldan kola ve cips alıyorum, bakkal beni mahallede yeni gördüğü için beni kazıklamak istiyor, elimdekileri yer koyuyorum ve kolaya bir tekme atıyorum, tam cipsi de ezecekken bakkal “ne yapıyorsun” diyor, bende “beni kazıklamak istiyorsun, utanmıyor musun iki misli fiyat istemeye diyorum. Bu neye işaret?

Rüyada birini kazıklamak tabiri

Ahmet merhaba, gördüğün rüya uyanık hayatında içinde bulunduğun ortamdan sıkılmış olduğunu, yaşamında yeni insanlar görmek, onlarla tanışmak ya da hayatında yepyeni lezzetler tatmak isteğini, değişim arzunu simgelemektedir.

Rüyada kazıklanmak, birinden kazık yemek, kazıklandığını görmek, çevreye uyum konusunda sahip olduğunuz değerlerin çevreniz tarafından yanlış algılandığını, sanki uyum için verilmemesi gereken tavizleri vermeye hazır birisi gibi görüldüğünü simgeler.

Kola şişesine tek atmanız uyanık yaşamınızda bir olay ya da durum hakkında kendinizi mağdur gördüğünüzü ve bu mağduriyetten avantaj elde etmeyi planladığınızı işaret eder.

Diğer yorumlar

Rüyada birini kazıklamak, birine kazık atmak, birini kazıkladığını görmek, gerçek yaşamda kendine ihanet, kendi değer yargılarına aykırı bir davranış ya da kontrol edilemeyen cinsel dürtüleri temsil eder.
Notlar:
* kazıklamak; alışverişte birini aldatmak, ticarette birisini kandırmak, bir malı değerinden yüksek fiyata satmak anlamındadır.
* kazıklanmak; alışverişte aldanmak, aldatılmak, bir malı değerinden fazla fiyat ile satın almaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir