Kategoriler
Hayvanlar

Rüyada Kedi Yakalayan Köpek Görmek

Rüyada kedi yakalayan köpek neye işaret eder?

Öncelikle yaşım 25, bekar ve öğrenciyim. Rüyayı gördüğüm zaman ruh hali olarak karışık bir döneme denk geldi. Rüyamda elimde kafes ve içinde bir muhabbet kuşu vardı. Çok sevinmiştim ve çok mutluydum. Bir yandan sevinirken bir şey dikkatimi çekti, kafesin demirleri kuşun kaçması için fazlasıyla genişti fakat kuş kaçmak yerine halinden memnun gözüküyordu. Elimi kafese uzattım ve kuş kafesin geniş demirlerinin arasından çıkıp işaret parmağıma kondu. Dışarıda biraz sevdim ve kafese doğru parmağımı götürünce kendisi kafese geçti.

Daha sonra yolda yürürken bir arkadaşım “akşam beraber toplanacağız, arkadaşlarla gel şimdiden geçelim” dedi. Ben “muhabbet kuşumu bıraktığım yerden alıp eve götürdükten sonra gidebiliriz” dedim. Bıraktığım yer aslında üniversitede bırakmış olduğum bir önceki bölümmüş, oradan kuşu alırken akşam buluşacağım 3-4 arkadaşa daha denk geliyorum. Orası inşaat veya tadilat halinde olmasına rağmen kuşta herhangi bir ürkme, korku oluşmamıştı.

Kapının önüne çıktık beraber ve birden köpek havlaması ile irkildim, bana doğru gelip saldıracak diye beklerken yan taraftaki kediyi kovalıyormuş. Kedi yaklaşık 3 -4 metrelik ağacı tırmanırken köpekte ardından tırmanıp ağzıyla yakaladı. Köpek inerken bir yerden sonra dengesizce yere düştü. O zaman köpeğe bir şey olmadı fakat ayağa kalkıp dengesini kurmak isterken kaldırımın yanından önlem alınmayan yaklaşık 10 metrelik yükseklikten ağzında kediyle aşağıya doğru düştü. Ben o anki korku duygusuyla oraya gidip yükseklikten bakmadım, elimde kafes ile olduğum yerde bekledim. Bakan kalabalıktan benim arkadaşım köpek ölmüş diye bağırdı ve uyandım. Yorumlarsanız sevinirim.

Rüyada kedi yakalayan köpek görmek tabiri

Kafes hakkında görülen rüyalar iyiye yorulmaz ve beklenmeyen bir sıkıntıya işaret ederler. Rüyada muhabbet kuşu görmek rüyayı gören kişi için inisiyatif ve yeni fikir eksikliği gösterir. Daha sıra dışı, yaratıcı olması gerektiğini işaret eder.

Havlama sesi duymak somurtkanlık ve aşırı titizlik özelliği nedeniyle insanların rüya sahibi kişiden rahatsız olduklarına rivayet edilir.  Köpeğin kedi kovalaması hayatın kimi yönleri arasında denge yeteneğinde bir zayıflama olduğunu, yaşamınızda tereddüt, endişe, kızgınlığın daha fazla ağır basmaya başladığı bir döneme girdiğinizi temsil eder. Bu rüya alternatif olarak bir sadakatsizlik karşısındaki öfkenizi simgeleyebilir. Köpeğin ölümü ise gerçek hayatta iyi bir arkadaş kaybı ( ölüm anlamında değil, arkadaşlığın bitmesi ya da bozulması ) ya da iç güdülerinde bir bozulma anlamına gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir