Kategoriler
Yiyecek Rüyaları

Rüyada Kek Pişirmek

Rüyada kek pişirmek neye işarettir?

Merhaba, 25 yaşında bekar bir genç kızım, üniversitede meslek yuksek okulunda part time öğretim görevlisiyim. Rüyamda ablamlar kuzenlerim varmış bir yere gidiyorlar, ben kek pişiriyorum onlarda yiyecekmiş. sonra ben malzemeleri katıyorum ama karıştırıp fırına vermemişim ablam arıyor “karıştırmamışım” diyorum, karıştırıp fırına veriyorum.

Sonra halamı görüyorum, ben kek kabarmayacak diye üzülürken halam elini atıyor, market gibi bir yerdeyiz halam keki alırken kek birden kabarıyor, diğer tarafta da bir sürü yuvarlak ekmek diziliymiş, kepek ekmek gibi ama kepek ekmek mi bilmiyorum, renkleri de pembe, böyle sıra sıra bir sürü ekmek varmış “çok güzeller” diyorum, yapısına dokunuyorum “bizde böyle pembe ekmek yapabiliriz ” diyorum. Yorumlarsanız çok memnun olurum. İyi günler.

Rüyada kek pişirdiğini görmek nasıl yorumlanır?

Değerli okurum, öncelikle söylemeliyim ki gördüğünüz rüya çok güçlü ve değerli mesajlar vermektedir. Çünkü rüyadaki unsurlar ve olaylar birbirini destekler mahiyette. Rüyada kek pişirmek ekip olmanın önemine işaret eder, kek pişirdiğini görmek kişinin her şeyi tek başına yapmaktan vazgeçip iş yükünü ve sorumlulukları birileriyle paylaşması gerektiğini anlatır. Kek malzemesini hazırlıyorsunuz ancak fırına vermeyi unutuyorsunuz, sonra halanız el atıyor, kek olması gereken hale geliyor. Yardımlaşma, birilerinin desteğini almayı çok net bir şekilde ifade ediyor.

Ekmek konusu rüyada ekmek görmek sayfasında anlatılmıştır ve rüyada ekmek görülmesi ana hatlarıyla nimet, fırsat, yaşamın temel ihtiyaçlarını simgeler. Ekmekler aç ve susuzluğun sona ermesi, manevi tatminsizliklerin bitişi, yaşam sevinci sembolüdür. Ancak normal yaşamda olmayan ancak senin rüyada gördüğün ve beğendiğin, kendinde yapmak istediğin pembe ekmekler aslında bu nimetlere kavuşmak, fırsatları değerlendirmek, temel ihtiyaçlarını zahmetsizce karşılamak, yaşam sevincini artırmak için gerçek hayatta ayağını yere sağlam basmak, hayalperest olmamak, gerçekleşmeyecek hedefler peşinde zaman kaybetmemek gerekiğini anlatmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir