Kategoriler
Dini Rüyalar

Rüyada Kelime-i Şehadet Getirmek

Rüyada kelime-i şehadet getirdiğini görmek neye işaret eder?

Ben rüyamda karanlık bahçeli bir evdeyim. Çocuklar evde, ben dışarıdan eşimle beraber eve giriyorum, kapıyı kapattım, o anda duman halinde çok uzun ve geniş simsiyah giyinmiş pelerinli bir adam görüyorum evin boyunda. Ben o anda çocuklarımın üzerine eğilip kelime-i şehadet getiriyorum. Yüksek sesle bağıra bağıra söylüyorum. Kurtuldun gibi bir şeyler söyleyip kızıp gidiyor. Bu rüyanın yorumlarsanız sevinirim saygılar. Burcu.

Rüyada kelime-i şehadet getirmek nasıl yorumlanır?

Burcu merhaba,

Rüyada kelime-i şehadet getirmek, kelime-i şehadet getirdiğini görmek en hayırlı rüyalardan biridir ve dünya ve ahiret yaşamında hayra ermeye işaret ederken aynı zamanda inancında güçlenmeye, iman tazelemeye, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya, dileklerin gerçekleşmesine işaret eder.

Kelime-i şehadet getiren birini görmek o kişinin doğru yola yönleneceğini ya da iman tazeleyeceğine, başka dinden biri ise Müslüman olacağına işarettir.

Kelime-i şehâdet, İslamiyette Allah’tan başka ilah olmadığı esasının beyanı olan ibaredir. “Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdûhü ve resûlü” şeklinde telaffuz edilir. Şehadet etmek İslam’a göre İslam’ın beş şartından birincisidir.

Türkçe anlamı şudur: “Şahitlik ederim ki, Allah’tan başka hiçbir İlâh yoktur, ve yine şahitlik ederim ki Muhammed, O’nun kulu ve elçisidir.”

Arapça’da la ve illa kelimelerinin kullanım şekline göre, ilk bölüm “Hiçbir İlah yoktur, sadece Allah vardır.” şeklinde de tanımlanmaktadır.

La ilâhe illallah, Allah’tan başka ilah yoktur manasına gelen Arapça bir ibaredir. Kelime-i tevhid’in ilk kısmıdır.

“Rüyada Kelime-i Şehadet Getirmek” için 7 yanıt

Kızımı 15 ekimde 2012 de kaybettim ve ben hiç rüyamda görmüyorum ama tüm okul arkadaşları görüyor rüyalarında, kızım 21 yaşındaydı salavat getirirken ve bir köprü üzerinde köprünün tam ortasında da kapı varmış, kızımın elindede bavul varmış, arkadaşını yardıma çağırmış bavulu taşımak için, daha sonrada tek başına gülerek o köprüdeki kapıdan gitmiş. bunun manası nedir?

Seval merhaba,
Yüce Allah’tan rahmetli kızınıza rahmet, sizlere sabır diliyorum. Mekanı cennet olur inşallah. Yavrusunu kaybeden bir annenin vefat etmiş kızını rüyasında görmemesi ilginç ki bu çok yıpranmış bir zihne sahip olduğunuzu göstermektedir. Çünkü dinç zihin rüya görür ( daha doğrusu herkes rüya görür, dinç zihinler bunları hatırlar ). Lütfen kızınıza dualarınızı eksik etmeyin ve hem kendiniz hem aileniz için kendinizi toplayın.
Arkadaşlarının gördüğü rüya kızınızın hayatında değerli arkadaşlara sahip olduğunu göstermektedir.

Selamun aleykum arkadaşlar, rüyamda birileri tarafından çöp arabasına atıldığimi ve öleceğimi dusundugum için kelimeyi şahadet getirdim ve öldügumu gordum cevap bekliyorum

İyi günler ben ruyamda bi odada yatiyorum.gökyüzünde güneşi görüyorum.güneş batida ve batmak üzere. Rengi kirmizi tam o şurada güneş ateş oldu ve küçük parçalar seklinde yattigim odaya düştü. Ben çok korkuyorum ve yuksek sesle birkaç defa kelimei tevhit söyluyorum.

rüyamda karanlık bir yolda arabayla giderken kaza yapacağımızı hissediyorum ve öleceğimi anlıyorum. Ardında arabada bulunanlarla beraber kendim kelimeyi sehadet getirmek istiyorum ama dilim tutuluyor konuşamıyorum. Biraz zorlandıktan sonra kelimeyi şehadeti getiriyorum ve kaza yapıp ölüyorum. Bu ne anlama gelir? şimdiden teşekkürler.

Rüyamda arabayla dağ gibi bir şeye çarptığımı görüyorum ama çarpmadan önce kelimeyi şehadet getiriyorum, çarpıyorum ama ölmüyorum, kurtuluyorum rüyamı yorumlarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Yine 1 Lucid rüyanın içindeydim sürekli beni korkutan şeyler görüyordum gerçek gibiydi sonrasında rüya olduğunu anlayıp defalarca besmele çektim gözlerimi açtığımda yatağımdan kalkıp kendime vurmakla başladım acı hissetmediğimi anladığımda tekrar rüyanın için olduğumu farkettim bu sefer kelime-i şahadet getirdim hala rüyadaydım 2. Kelime-i şahadet getirirken Boğaz’ımın sıkıldığını ve sesim çıkmasa da beynimle ve ağzımla tekrar getirdim 3.de rahat söyledim biraz rahatladım ve sonra gerçek dünyaya geldim bu durumun anlamı nedir acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir