Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada kesinti görmek

Rüyada kesinti neye delalet eder?

Ben rüyamda bir hastanenin asansörüne biniyordum. Asansör 6 kişilik ve oldukça dar bir asansördü. Asansöre 6 kişi biniyoruz. Asansörün içerisinde “50 kilodan fazla olanlar binmesin, en fazla 300 kilo taşıyabilir” gibi bir yazı vardı. Asansörle yukarı 7. kata çıkmak istiyorum. Asansör 7. katı geçiyor ve durmuyor, yukarı doğru çıkmaya devam ediyor ama yukarı doğru çıkarken tuvaletin önünden, karmakarışık pis ve düzensiz odaların önünden çıkıyoruz. 7. kata inmek için, asansörün düğmesine bastığımız da asansör bozuluyor ve hızla aşağı doğru iniyoruz. Asansörün içerisinde bir adam hastanede çalışan bir yakınına telefon ediyor “asansörde kaldık, kurtar bizi” diyor. Adam da hastanenin elektriklerinin kesilsiğini söylüyor.

Rüyamda asansörün içerisinin genişlediğini, bir de koltuk olduğunu görüyorum. Küçük bir kız çocuğu var. Yanında da kundakta bir bebek. Ben bebeğe zarar gelmesin diye bebeği kucağıma alıyorum. O arada da elektrikler geliyor, asansörün kapısı açılıyor. Biz asansörden çıkmaya niyetlenirken, elektrikler tekrardan gidiyor ve asansör aşağı doğru düşmeye başlıyor. Ben yere çakılacağız, öleceğiz diye korkarken, asansör normal bir şekilde zemin kata iniyor. Biz normal bir şekilde asansörden iniyoruzm ve bebeği o kız çocuğuna veriyorum. Eşim beni asansörün indiği yerden beni alıyor. Ekmek fırının önünden geçerken dışarıya ekmek dizmişler. Ama ekmekler çok büyük kocaman. Eşim bana evde ekmek, makarna var mı?, her an kıtlık çıkabilir” diyor. Bende “var ama yinede alalım” diyorum. Cüzdanımdan 50 lira çıkartıp ekmek alıyoruz. Çok karmaşık bir rüya gördüm. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.

Rüyada kesinti görmek yorumu

Değerli okurum, rüyanızda birden fazla eşit ağırlıkta unsur var ki bu durum yaşamınızda birden fazla konuda kafanızın karışık olduğunu anlatmaktadır. Rüyada hastanede olmanız aslında gerçek hayatta biraz yavaşlamak, gereğinden fazla yük almamak, bu sıralar önlerde koşmamak gerektiğine işaret ederken asansör ile yukarı çıkmak istemeniz (7. kata) yaşamınızda  işinde yükselme, huzur, sağlık, mutluluk ve / veya bol kazanç istediğinizi temsil etmekte ancak asansörde ki yazı (sınırlama) bunları başarmak için elinizdeki imkanların sınırlı olduğunu anlatmaktadır. Bunların üzerine asansörün hata sonucu 7. katta durmaması ise bazı nedenlerle beklentilerinizde bir gecikme olduğunu, gecikmenin kısa bir süre daha devam edeceğini belirtmektedir. Bakınız asansör rüya yorumu sayfası. Asansördeki adam yaşamınızda size destek olmak isteyen biri olduğunu ancak onunda elinden bir şey gelmediğini anlatmaktadır (elektrik kesintisi).

Rüyada kesinti görmek bir durumu kavrayış veya bakış açısında bir eksikliğiniz olduğunu gösterir. Kesinti olduğunu görmek alternatif olarak üzerinde uğraştığınız bir konuda bir başarısızlık yada hayal kırıklığı yaşandığını ve bunun kişiyi üzdüğünü de ifade edebilir. Alternatif olarak kesinti bir konuda eksik yada hatalı bilgi sahibi olmak ifadesi de olabilir.  Burada anılan su kesintisi, elektrik kesintisi, doğal gaz kesintisi anlamındadır.

Asansörün içinin genişlemesi sıkıntıların bitmesine, gördüğünüz ve koruduğunuz kız çocuğu ise şu anda hayatınızda bazı bazı sıkıntılar çektiğinizi ancak sabır ve üstün gayretiniz ile bunlardan kurtulacağınızı ve mutluluğa ulaşacağınızı simgelemektedir. Zaten asansörden sağ salim inmeniz bunu teyit etmektedir. Rüyanın sonunda geçen ekmek konusu ise bilinçaltında saklı duran gelecek korkusunun yansıması olup, her zaman tedbirli olmak gerektiğine işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir