Kategoriler
Doğa Rüyaları

Rüyada Kestane Ağacı Görmek

Rüyada kestane ağacı görmek neye delalet eder?

Merhaba, rüyamda dedemlerin köyüne gidiyorum (hayatımda hiç gitmedim, oraları görmedim), köy çok güzel, küçücük bir yer ama köydeki herkes çok sağlıklı, kızların yanakları kırmızı kırmızı, herkesin gözlerinin içi gülüyor, beni çok seviyorlar ben onları çok seviyorum. Köydeki yollar tertemiz, yollarda bir tane dahi pet şişe veya çöp yok ve içimden diyorum “güya biz İstanbul’da modern şehirde yaşıyoruz, meğer orası çöplükmüş” diyorum.

Dedem bana köyü gezdiriyor, kötün ortasında dev gibi yemyeşil bir ağaç var ve ağacın yanında köy çeşmesi akıyor. Sadece kartpostallarda gördüğüm bu manzara karşısında büyüleniyorum ve dedeme “dedeciğim, bu ne ağacı” diyorum, dedem de “kızım o bir kestane ağacı” diyor ve iyice şaşırıyorum. Çok güzel bir rüyaydı, keşke.

Rüyada kestane ağacı görmek yorumu

Rüyada kestane ağacı görmekSeda merhaba, rüyada köye gittiğini gittiğini görmüş olman bulunduğun şehir yaşamından uzandığını, ortamın seni adeta boğduğunu, sessizlik ve sakinliği özlediğini temsil etmektedir. Rüyada köyün tertemiz olması, insanların sağlıklı olması da senin bu düşüncelerini desteklemektedir. Rüyanın en ilginç kısmı kestane ağacı ve onun altında akan çeşmedir.

Rüyada kestane ağacı görmek güçlü ve sağlıklı olmayı ifade eder. Rüyayı gören kişinin gücünü toplayacağına ve sıhhatli bir yaşam süreceğine rivayet edilir. Rüyada kestane ağacı dikmek veya diktiğini görmek zor zamanlar için bugünden hazırlıklı olmak gerektiğini işaret eder. Ağaçtan  rüyayı gören kişinin bir sıkıntısına çare aradığını ve bu çareyi biraz zorda olsa bulacağına delalet eder.

Rüyada bir akan çeşme görmek rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında pek çok fırsatı kaçırdığını, kendine faydası olmayan boş işler ile uğraştığını, yaşamını boş geçirdiğini simgeler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir