Kategoriler
İlginç Rüyalar

Rüyada Kevgir Görmek

Rüyada kevgir neye işarettir?

Rüyada kevgir görmek rüyayı gören kişinin fazla bir sıkıntı çekmeden, rahat ve huzur içinde mutlu bir yaşam süreceğine delalet eder. Kevgir kullanmak veya kevgir kullanarak bir şey süzdüğünü görmek bekar rüya sahibi kişinin hayırlı ve mutlu bir yuva kurmasına ve yaptığı isabetli seçim yüzünden işlerinin yolunda gideceğine ve yaptığı tüm işleri alnının akıyla bitireceğine yorulur. Evli kişiler için evlatlarından hayır göreceğine, evlatlarını yetiştirmek için verdiği emeklerin sonunda evlatlarıyla gurur duyup bunun mutluluğunu yaşayacağına rivayet edilir.

Kevgir almak ya da rüyasında kevgir aldığını görmek gören insanın dertlerinin, sıkıntılarının kısa sürede biteceğini işaret eder. Birine kevgir verdiğini görmek rüyayı gören insanın hayatında herkese faydası dokunan, her yardım isteğine kulak veren, tüm insanlar için iyi şeyler yapan adeta evliya gibi bir kalbe sahip, dürüst biri olduğunu temsil eder.

Kevgir nedir?

Rüyada kevgir görmekKevgir, mutfaklarda sıvı maddelerle katı maddeleri birbirinden ayırmaya yarayan bir tür elektir. Genel olarak alüminyum ya da paslanmaz çelik gibi hafif metallerden yapılsa da son yıllarda plastik türleri de çıkmaya başlamıştır. İçindeki suyun akması için üzerinde çeşitli büyüklükte deliker bulunur. Genelde kase biçiminde üretilir ve üzerindeki delikler kabın dibinde ya da yanlarında olabilir. Türkçeye Farsçadaki kefgûr sözcüğünden girmiştir. Genellike mutfaklarda pirinç yıkama, makarna süzme gibi eylemlerde kullanılan mutfak aletidir.

Kaynak : Vikipedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir