Kategoriler
Korku Rüyaları

Rüyada Kiremitçi Görmek

Rüyada kiremitçi ustası neye işarettir?

Rüyamda yeni aldığım evimdeydim, inşaat yapılırken birkaç kiremit kırılmış ve oradan su damladığı için kırık kiremitleri değiştiriyorum. Çatıda kiremitçi çalışıyor. Bu sırada tavandaki avizeye baktım sallanıyordu, deprem oluyor diye dışarıya çıktım. Dışarıda her yer yıkılmış, binalar sanki toprak tarafından yutulmuştu.

Hatta şaşırıyordum sadece bizim aldığımız eve bir şey olmamıştı. İnsanlar kaçarken ben rahat rahat geziniyorum. Bu arada usta çatıdan inmiş korkudan yüzü bembeyaz olmuş, konuşamıyordu. Bana hiç bir şey olmuyordu ama diğer insanları yutuyordu toprak. İlginize teşekkür ederim.

Rüyada kiremitçi görmek tabiri

Seda merhaba, Rüyada deprem olduğunu görmek, yer sarsıntısı, zelzele, hemen tüm toplamlarda iş yaşamınızda bir takım sorunlar veya çevrenizde tartışmalar, çatışmaları gösterir, büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder olarak yorumlanır. Rüyada deprem yaşamak konusunda hemen hemen tüm dini rüya tabirleri, bunun Tanrının öfkesini ve gücünü temsil ettiğini belirtir. Rüyada deprem sonucu binaların yıkıldığını görmek verdiğiniz bir yanlış karar nedeniyle hayatınızın istemediğiniz bir yöne gittiğini ya da yanlış yolda olduğunuzu gösterir. Bu rüya alternatif olarak bir konuda önemli bir aşağılık duygusu hissettiğinizi ve bunun altında ezildiğinizi de gösterebilir.

Rüyada kiremit ustası, kiremit döşeyen, kiremit satan, kiremit yapan, kiremitçi birini görmek gerçek yaşamınızda destek almak istediğiniz, yardımına gereksinim duyduğunuz kişiyi yanlış yerde aradığınızı, o kişinin aslında hemen yanınızda olduğunu simgeler.

“Rüyada Kiremitçi Görmek” için bir yanıt

32 yaşındayım, evliyim, gıda teknikeriyim, şuan çalışmıyorum. Rüyamda bir ev almışız ama evimiz daha önce oturduğumuz evimizin üst katındaki komşular ile ortakmış. Biz eşim ile yatak odamızda uyuyormuşuz, birden içeriye o komşunun eşi giriyor, bende bu adamın burada ne işi var diyene kadar bizim yanımıza geliyor, elinde sağı solu sökülmüş bir tişört var ve onu toplu iğnelerle tuturuyor. Eşimle bana dönüp diyor ki “bu gece gökten taş yağdı siz hiç duymadınız mı”. Ben kalkıp camdan bakıyorum evlerin çatılarında taşlar var, çatılardaki kiremitler dağılmış, bazı çatılar delinmiş ama bizim evimizin camları dahi kırılmamış, sadece taşların çarptığı yerlerde izler olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir