Kategoriler
Renkler

Rüyada Kırmızı Işık Görmek

Rüyada kırmızı ışık görmek neye delalet eder?

Sizinle gordugum ruyalari paylasmak istedim; Bilmedigim bir yerdeyim, kalabalık ve yuksek binalarin oldugu bir sehirdeyim o an. bir anda insanlar kacmaya basliyor ve o an nedense kafami yukari kaldiriyorum ve gokyuzunun kar tanesi sekline girdigini goruyorum ve ortasında büyük bir kırmızı ışık beliriyor ve git gide büyüyen ve parlayan ışığın neredeyse tam altında kalıyorum ben.

Korkmaya başlıyorum o an tam oradan uzaklaşayım derken o kırmızı ışık ustume dusuyor ve ben hareket edemiyorum o an. etrafa bakiyorum hic kimse kalmamis o kosusan insanlarin hic biri yok orada. Sonra icinde bulundugum insan formu irilesmeye basliyor ve ben o an ellerime bakiyorum pirildamaya baslamis ellerim hatta tum vucudum.

Neyse isik kalkiyor ve ben gordugum bir binaya yoneliyorum icine girince lokanta oldugunu goruyorum. kapidan girince bakiyorum ki sanki disarida olanlardan lokantadakilerin haberi yok gibi. neyse ben kapidan iceri girdim bir muddet sonra icerideki herkes bana bakmaya basliyor ben yurudukce insanlar ayaga kalkiyor vu gozlerini benden ayirmiyorlar. gayri ihtiyari bende utaniyorum ve bakislardan sikiliyorum. tam o esnada arkadan sag omzuma ilik tenli bir el dokunuyor ve uyaniyorum. sabah ezanı okunuyordu.

Diger gun ise ruyamda bir yaratık beni aliyor ve dunyadan yukari uzaya cikariyordu. bir geminin icine goturdu beni anlamadigim bir dilde konusuyor ve bu arada beni geminin icinde bir tas benzeri ince uzun bir sutuna zincirliyordu. karsimdada bir pencereden eliyle dunyayi gosteriyordu. dunya ya birseyler olmaya basliyor o an sanki infilak edecek gibiydi. aklima esim ve kizim geliyor. Zincirlerden kurtulmaya calisiyorum ama ne fayda kimildamiyor ve ugrastigimi gorunce o yaratik yanima geldi bu sefer anladigim dilde konusmaya basladi ve dedi ki;

“Seni buraya icinde yasadigin dunyanin son halini gormen icin getirdim, artik sana orada yer yok, bu zamandan itibaren diger dunyadaki ademogullariyla yasamina devam edeceksin” dedi. o konusurken bir seyi fark ettim. icinde bulundugum gemiyi gormeye basliyorum. sutun yukselmeye basliyor ve geminin ustune cikiyorum.

benim gibi sayisi cok fazla olan ve parildayan insan ve onun gibi varliklari goruyorum bu arada geminin uzunluguna bakakaliyorum. futbol sahasi yaninda cocuk parki gibi kalir. o an yine ven burada nasil nefes aliyorum diye dusunurken o yaratik bana yaklasip beden formun yeni dunya ve uzayda yasamana elverisli hale geldi artik yeni evine gitme vaktin geldi diyor ve benim bagli oldugum zincirler yok oluyor kendimi rahatlamis hissediyorum. bir anda kendime o sutunun icinde buluyorum ve hizla o gemiden uzaklasiyorum o sutun vasitaya donusmus oluyor ve beni ayni dunyamiz gibi ama daha guzel sanki cennet gibi bir dunyaya getiriyor. cok az insan goruyorum orada. sutunun icinden iniyorum ve bembeyaz bir guzellik abidesi yanima gelip hosgeldin diyor elimi tutuyor ve ben uyandim. yine sabah ezani okunuyordu. Yorumlamanizi rica ediyorum sizden. Tesekkur ederim.

Rüyada kırmızı ışık görmek neye delalet eder?

Rüyanızda bir çok olay geçiyor, pek çok unsur yer alıyor ancak rüyanın ana teması görmüş olduğunuz kırmızı ışık olup, diğer olaylar tali konulardır. Rüyada kırmızı ışık görmek sosyal ilişkilerde samimiyete, kimi yorumculara göre ise tehlikeye işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir